semi-auto 300m

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: semi-auto 300m

Post autor: Shooter7 »

Kolega ma Schmeisser'a z lufa '20 Ostatnio na 100 z mojej amunicji zrobil grupe 20 mm. Mysle, ze da sie lepiej, ale amo trzeba dobrac- Ja z elaboracja mojego musze w dalszym ciagu sobie odpuscic, ( zrobione amo lezy juz w szafie ), bo priorytet ma obecnie inny kaliber a moje treningi na 100 i wiecej m sa niestety ograniczone dostepnoscia do strzelnicy ktora oferuje az 18 terminow rocznie.

:wink:
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: piotrjub »

AR się rozwijają, są coraz lepsze. Pewnie że bardzo ważny jest strzelec, wyniki zawodników i kalibrów jakie używają powoli pokazuje przewagę pocisków 6,5mm.
LongShot 2018
1. 308Win
2. 6.5 creedmoor
3. 6.5x47
4. 6.5 creedmoor
5. 6.5x47
6. 6.5 creedmoor

Zawsze do wygrania potrzebna odrobina szczęścia - jak prędzej zastanawiałem się nad AR w kalibrze 308 dziś wybrał bym jeden z wymienionych kalibrów 6.5 - z kalibrem 308 problem to max długość naboju jaki zmieści się w magazynku.
Piąty zawodnik strzelał z daniel-defense który miał wymienioną lufę z kalibru 308 na 6.5x47 przez Janczewskich.
Brakuje mi w tej stawce Lancera ale widać że odrobiny szczęścia zabrakło a to zawsze się przydaje.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 22:00 przez piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 5
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: bambus0134 »

[/quote]
że kupie najtańszy (uznałem, że wybiorę spośród tych które mają pływającą lufę i przyzwoite opinie) i przekonam się na własnej skórze, w razie czego sprzedam i kupie inny w przyszłości. Nie spieszy mi się.[/quote]

I to jest najlepsza odpowiedź na twoje pytanie , kup i przetestuj a wyniki opublikuj tu na forum, jeśli uważasz że to takie proste ;laughing:
Powodzenia .
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 23:05 przez bambus0134, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: semi-auto 300m

Post autor: Shooter7 »

piotrjub pisze:...prędzej zastanawiałem się nad AR w kalibrze 308 dziś wybrał bym jeden z wymienionych kalibrów 6.5 - z kalibrem 308 problem to max długość naboju jaki zmieści się w magazynku.
Piotr,

czyli mozna wyjsc z zalozenia, ze niedlugo bedziesz jego wlascicielem :)

Czego notabene Ci zycze

A.

:wink:
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: kszymon »

bambus0134 pisze:
I to jest najlepsza odpowiedź na twoje pytanie , kup i przetestuj a wyniki opublikuj tu na forum, jeśli uważasz że to takie proste ;laughing:
Powodzenia .
Proszę o zacytowanie mojej wypowiedzi gdzie napisałem "że to takie proste" i wystarczy kupić i przetestować... mam nadzieje, że niektórzy tutaj na forum lepiej radzą sobie z obsługą broni niż z czytaniem ze zrozumieniem...
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 23:38 przez kszymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: semi-auto 300m

Post autor: Shooter7 »

@szymon

a nie przyszlo Ci przez mysl, ze poprzez sposob / styl jakim piszesz nielatwo Cie zroizumiec ? :)

:wink:
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: kszymon »

Dla pewności przeczytałem wszystkie swoje wpisy i wydaje mi się, że nie.
bambus0134 podejrzewa mnie o to, że wydaje mi się, że przetestowanie skupienia poszczególnych karabinów to prosta sprawa, a ja tak wcale nie uważam. Natomiast w wielu miejscach na tym forum pojawiają się 3 strzałowe serie mające świadczyć o czymś, a tak na prawdę świadczą one o niczym. W innym temacie ktoś pisał, że seria 10 strzałowa może już w pewnym stopniu świadczyć o możliwościach lufy, jeśli wiele innych czynników oczywiście się zgra i tu się zgadzam, natomiast gdy dobierałem kiedyś amunicje do swojego karabinu bocznego zapłonu zdarzało mi się, że w serii 10 strzałowej jeden albo dwa strzały uciekały, więc całkiem możliwe, że trafi się nawet amunicja której lufa nie lubi a mimo to uda się strzelić dobrą 10 strzałową serię, czysta statystyka, myślę, że w centralnym zapłonie będzie to samo. Mam pewne doświadczenie ze strzelectwem, na pewno mniejsze niż wiele osób tutaj na forum ale coś tam wiem w jaki sposób należy sprawdzić możliwości skupienia broni. Mam na myśli tylko fabryczną amunicję. Natomiast myślę, że jest możliwe w miare rzetelne przetestowanie karabinu mając przyzwoite umiejętności strzeleckie i dobrą optykę z montażem no i kilka różnych rodzajów amunicji pod ręką. (Możliwe, że nawet łatwiejsze było by przeprowadzenie takich testów przy pomocy dobrej jakości dioptera z muszką tunelową, dobrać odpowiednią wielkość insertu i tarczę itd. więc nawet optyka z montażem nie jest tutaj konieczna...) Nie jest to niemożliwe i nie ma co tego sprowadzać do zadania niewykonalnego natomiast nigdzie nie napisałem, że jest to łatwe. Założyłem ten temat bo sądziłem, że ktoś testował skupienie ARów na dobrej amunicji i być może podzieli się swoimi uwagami. Wiem, że głównie wykorzystuje się je do dynamiki i pewnie dlatego nikt za bardzo tego nie sprawdzał. Opinie które się przewijają to 1,5-3MOA, a ceny ARów są bardzo zróżnicowane, więc skoro zależy mi na dobrym skupieniu to wolę zapytać na forum bo może kogoś doświadczenie przyczyni się do tego, że nie będę stratny i trafię od razu na konfigurację taką o jakiej wspominałem czyli 1-1,5MOA. Na ten moment wychodzi na to, że nikt tego nie sprawdzał... chociaż bardziej prawdopodobne jest to, że osoby które miały możliwość (w sensie umiejętności i posiadania sprzętu) przetestowania tego nie chętnie się dzielą wiedzą lub po prostu ich nie ma na tym forum :)

edit
przepraszam, kilka osób dodało swoje doświadczenia lub mini teściki, więc niesłusznie napisałem, że nikt tego nie sprawdzał bo jakieś szczątkowe info się pojawia tu i tam.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 10:41 przez kszymon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: semi-auto 300m

Post autor: Shooter7 »

Ci ktorzy strzelaja z AR'a dynamike tym z regoly skupienie o ktorym piszesz jest rybka.

Ci co strzelaja z niego " precyzyjnie " elaboruja amunicje sami i im sa inne karabiny rybka, bo liczy sie nie inny a wlasny.

pozdro

:wink:
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: Alfik »

100 M postawa leżąca fabryczna amunicja

Stag 6 1/8 24" .223

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

serie 10 strzalow

strzelnica zamknieta

Obrazek

strzelnica otwarta wiatr do 4m/s (widać że 223 nie lubi wiatru

Obrazek

Ucze się dopiero strzelać z tego karabinu więc pewnie sporo moich błędów i zdarzają się na fabrycznej ammo odskoki powyżej moa ale przy strzelaniu na wietrze srednie skupinie grup 5cio strzałowych w okolicy 0.7 moa

przy słabym wietrze okolice i poniżej 0.5 moa

trzeba było tylko znaleźć ammo które ta lufa lubi
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 12:02 przez Alfik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: kszymon »

Bardzo wartościowy wpis : )
Jaka amunicja ?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 13:03 przez kszymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: Alfik »

GGG 69 BTHP Hornady Steel Match 55 BT i American Gunner 55 BT
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
hipek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 28 października 2017, 05:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: hipek »

pisałem to już wcześniej w tym wątku, ten Stag świetnie strzela!
.22 / .223 / .25 / .32 / 9x18 / 9x19 / .38 / 12/76
kszymon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 31 lipca 2014, 17:02
Tematy: 3
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: semi-auto 300m

Post autor: kszymon »

Przekonałem się na własnej skórze, (jako już posiadacz tego karabinu) że z Mossberga MMR Hunter z 20" lufa też powinno dać się robić skupienie poniżej 1MOA.

Daleko mi do efektów, które wrzucił Alfik ale jak na razie zrobiłem skupienie 41mm x 27mm przy 10 strzałach z American Gunner 65grs., zdarzyła też się grupa 7 strzałów około 0,8MOA ale później miałem odskoki. Założyłem sobie, że będę brał pod uwagę tylko serie 10 strzałowe.
Pierwszy raz strzelałem z lunetą optyczną i na bipodzie, więc wiele moich błędów. Zresztą widziałem przez lunete brak stabilnej postawy. Dodatkowo spust nadal twardy i niefajny, więc sporo rzeczy do poprawy.

Wychodzi na to, że możliwości broni sporo poniżej 1MOA, a moje obawy, że AR nie da skupienia 1,5 MOA zostały rozwiane na pierwszym treningu :shock:
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2018, 15:42 przez kszymon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”