Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: andwal »

Vector to chińska marka,możesz ją kupić np. na Ali za 1,5-1,8 tyś zł to nie jest żaden Noblex (Docter), nowy Sightron który wymieniłeś ceny zaczynają sie od 5 tyś w górę w zależności od siatki,Niko nie znam i się nie wypowiem. W twoim budżecie szukaj używany Vortex Golden Eagle lub nowa Meopta Optica Sport 6 tylko że jeszcze trudno ją kupić na polskim rynku ponieważ słabo z dostawami do Polski,dystrybutorem jest Knieja,poszukał bym też coś z marek Buschnell i Burris,Burris oferuje tak samo jak Vortex dożywotnią gwarancję na swoje wyroby.Reasumując budżet 5 tyś za nowa dobrą lunetę to niestety mało.ps. może coś jeszcze z Konus Sport Optics to niedrogie a dość dobre lunety.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2020, 09:06 przez andwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Shooter7 »

Woker001 pisze: Proszę o porady, sugestie, podzielenie się doświadczeniami..
Najpierw to bedziesz musial porownac sobie ich siatki i zastanowic sie, ktora berdziej bedzie Ci pasowac.

Nicco Stirling ma prosty cienki krzez Hair Cross. Jezeli Ci to pasuje, to czemu nie ?

:wink:
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: SpaceDog »

Dołóż parę złotych do Delta Stryker HD 5-50
Woker001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Woker001 »

andwal pisze:Vector to chińska marka,możesz ją kupić np. na Ali za 1,5-1,8 tyś zł to nie jest żaden Noblex (Docter), nowy Sightron który wymieniłeś ceny zaczynają sie od 5 tyś w górę w zależności od siatki,Niko nie znam i się nie wypowiem. W twoim budżecie szukaj używany Vortex Golden Eagle lub nowa Meopta Optica Sport 6 tylko że jeszcze trudno ją kupić na polskim rynku ponieważ słabo z dostawami do Polski,dystrybutorem jest Knieja,poszukał bym też coś z marek Buschnell i Burris,Burris oferuje tak samo jak Vortex dożywotnią gwarancję na swoje wyroby.Reasumując budżet 5 tyś za nowa dobrą lunetę to niestety mało.ps. może coś jeszcze z Konus Sport Optics to niedrogie a dość dobre lunety.
Noblex
https://sklep.hubertusprohunting.pl/lun ... 25moa.html
https://www.noblex-germany.com/index.ph ... -5-30x56-2

Sightron- niecałe 5600, ale opinie są różne..
https://www.balistas.pl/lunety/lunety-s ... 60-lr-moa/

Meopta- jedyny problem to siatka w pierwszym planie

http://skawinski-optyka.pl/luneta-optik ... -7871.html

Czasem można znaleść Nightforce 10-15 letnie za ok 5500 zł, ale czy warto ?
Vortex i Delta z najwyższych półek na pewno spełnią oczekiwania ale 8-9 tys. to nie są kwoty „Budzetowej" lunety na dystans do 1327m
Szukam czegoś dobrego a nie idealnego, bo dopiero zaczynam. Nie miałem jeszcze okazji strzelać dalej niż 300m. bo nie miałem z czego. Niewiem czy mnie wciągnie LS, jakie będę miał osiągi (jak w ogóle), czy znajdę czas. Więc wydawanie bardzo dużych pieniędzy w ciemno było by nieprzemyślane. Z drugiej strony kupić byle co i pluć sobie w brodę.. Dlatego pytam się Was o poradę.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: piotrjub »

Tak jak koledzy radzą Delta Stryker HD 5-50x56 albo Vortex Golden Eagle HD 15-60x52.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Ultra3000 »

Czy Stryker 5-50 jest w pierwszym planie? Z tego co patrzyłem to chyba są tylko w drugim. Bo jeśli są w pierwszym to będę sobie pluł w brode że kupiłem wersje 4.5-30..
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: andwal »

W drugim planie jest siatka Stryker 5-50
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2020, 20:47 przez andwal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: SpaceDog »

Woker001 pisze:Delta z najwyższych półek na pewno spełnią oczekiwania ale 8-9 tys. to nie są kwoty „Budzetowej" lunety na dystans do 1327m
Szukam czegoś dobrego a nie idealnego, bo dopiero zaczynam. Nie miałem jeszcze okazji strzelać dalej niż 300m. bo nie miałem z czego. Niewiem czy mnie wciągnie LS, jakie będę miał osiągi (jak w ogóle), czy znajdę czas. Więc wydawanie bardzo dużych pieniędzy w ciemno było by nieprzemyślane. Z drugiej strony kupić byle co i pluć sobie w brodę.. Dlatego pytam się Was o poradę.
Jako totalny ,,świeżak" chcesz strzelać na ,,1327m" z ,,budżetowej optyki" - ambitnie...by nie powiedzieć dosadniej acz mniej kulturalnie... :roll:
Otóż na tym dystansie właśnie luneta za 8-10tys jest budżetowa 8-) Przy czym Delta bije wspomnianego Vortexa dosłownie wszystkim: średnicą obiektywu, zakresem regulacji krzyża i krotnością powiększenia oraz jakością obrazu.
Strzelectwo nie jest tanim sportem - zawsze pozostaje Ci te 300m i kaliber .223.


Ultra3000
Stryker HD 5-50/56 jest tylko w drugim planie
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2020, 22:41 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
Woker001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Woker001 »

Już dawno dotarło do mnie, że tanio nie będzie. Oczywiście znam marki Swarovski, S&B, Minox, March, NF.
Dystans 1327m może kiedyś, bardziej chodziło mi o 600 do 1000, ale skoro temat już był to się podpiołem. Kupować lunetę tylko pod 600m mając ambicje na 1000.
Wiadomo, że nie kupię sprzętu, a drugiego dnia nie pojadę na LS.. Trzeba od czegoś zacząć.
Dzięki wielkie za podzielenie się doświadczeniem, pewnie będzie Delta.
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1035
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Zapp »

Jak kieszeń pozwala, to kup Deltę.
Nikko i Sightron to w porównaniu do Delty jakbyś patrzył przez tubę (ale gdyby co, to w SS trochę lepsze szkła i mechanizmy).
Zalety Vortex'a to fajna nazwa i gwarancja VIP.

No i Delta jest obecnie bardziej trendy, łatwiej chyba odsprzedać w razie czego :wink:
Różne alu-sprzęty :)

Impact 5,5 do sprzedania.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: bezduszny »

Woker001 pisze:(...)
a na jakiej broni chcesz tą lunetę posadzić ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: larky »

Jeżeli Cię stać na Deltę to kup Deltę. Jeżeli to ma być zgodnie z tytułem budżetowa luneta i dałbyś radę odpuścić sobie to podświetlenie krzyża to sugeruję zainteresować się tym:
Athlon Argos BTR
Mam lunetę tej firmy, sprowadziłem sobie z Czech bo u nas nikt tego nie sprzedaje. Mam co prawda inny zakres i model, chciałem coś tańszego od Vortexa Viper PST2 ale o równoważnych parametrach optycznych.
Myślę, że w stosunku ceny do jakości jest bardzo warta rozważenia.
Niemniej jednak, luneta to nie jest coś na czym da się zaoszczędzić :) Mam 3 lunety w identycznym zakresie od taniego Vortexa, poprzez Nikona do tego Athlona (model MIDAS TAC) i ich jakość optyczna i mechaniczna rośnie w tej właśnie kolejności wraz z ceną :D

edit: Ewentualnie najnowszy model MIDAS BTR, jeżeli odpuścisz trochę powiekszenie (x27), spełnia wszystkie wymogi.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2020, 08:02 przez larky, łącznie zmieniany 2 razy.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Shooter7 »

Woker001 pisze: Szukam czegoś dobrego a nie idealnego, bo dopiero zaczynam.
Powiem tak, to co teraz zaoszczedzisz wydasz kupujac powtornie, tyle, ze bezdie znacznie drozej !

@Larky

bardzo fajna siatka w tym Athlon'ie !

A cena rewelacyjna

:wink:
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2020, 14:33 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: piotrjub »

Jak na szybko to tu masz fajną lunetę

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=113&t=186861
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Woker001
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2020, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Budzetowa luneta na dystans do 1327m

Post autor: Woker001 »

Zaczynam skromnie: Tikka tac adj 308 na lewą rękę (dużego wyboru nie było, a raczej dostępności)
Czekam od 09.2019 i dostałem tel. że w maju ma być, więc zaczynam szukać na poważnie lunety.

Larky – Athlon to całkiem ciekawa propozycja, a modele poniżej są z siatką w drugim planie i z podświetleniem
https://athlonoptics.com/scope-finder/? ... lluminated
Jak można wiedzieć na jakim kalibrze siedzi u Ciebie ta lupka i od jakiego czasu ?
Czy ta marka nie jest porównywalna z Sightron SIIISS 10-50X60 czy raczej NikkoStirling DIAMOND Long Range 10-40x56 ?

Piotrjub- March … piękna i cena atrakcyjna
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2020, 09:10 przez Woker001, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”