Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Bipod pod 308w

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Bipod pod 308w

Postautor: jmarcinkowski » 2018-07-16, 19:28

goostav pisze:
Miross pisze:A ja polecam bipod TWS - kupiłem na znanym portalu mam go i mam harrisa lighta i różnic nie widzą no może ponad 2 stówy w kieszeni i dodatkowo mamy blokadę pochyłu.

popieram w 100% a nawet w 120%

Też taki kupiłem ponad rok temu, mam go na Tikka T3x Sporter, rewelacja. Miałem przedtem 2 oryginalne Harrisy i nie widzę żadnej różnicy poza ceną. Z czystym sumieniem polecam.

Pozdrawiam - Jacek.
9x19, 6,5x55, 22LR

broniu

Postautor: broniu » 2018-10-17, 15:11

Mam pytanko o bipod harris-a. Lepszy bedzie z nozkami gladkimi i plynna regulacja czy moze lepiej z nozkami zabkowanymi i regulacja skokowa ? Z plynna regulacja wydaje sie bardziej uniwersalny przy rozstawianiu na nierownym podlozu, ale czy tak jest faktycznie ?

Mikun

Postautor: Mikun » 2018-10-17, 16:14

broniu pisze:Mam pytanko o bipod harris-a. Lepszy bedzie z nozkami gladkimi i plynna regulacja czy moze lepiej z nozkami zabkowanymi i regulacja skokowa ? Z plynna regulacja wydaje sie bardziej uniwersalny przy rozstawianiu na nierownym podlozu, ale czy tak jest faktycznie ?

Hmm,nie można jednoznacznie stwierdzić który lepszy,zależy co komu pasuje. Posiadam oba i z regulacją skokową też daje radę na nierównym podłożu,używam obu i dają radę wszędzie.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

ds

Postautor: ds » 2018-10-17, 17:12

Korzystam z bipoda z nóżkami skokowymi wydaje mi się że jest to trochę pewniejsze rozwiązanie od - śrubki gdzie dokręcasz , karabin podskakuje i .. no właśnie możne być za slabu lub dokręcisz za mocno i po gwincie, oraz
łatwiej i szybciej dobiera się wysokość skokowo
Ostatnio zmieniony 2018-10-17, 17:14 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spitfire24

Postautor: Spitfire24 » 2018-10-18, 20:12

Używałem z oboma typami nóżek i zostawiłem sobie z nóżkami skokowymi - osobiście mi bardziej odpowiada. Bo jest większa pewność w kliknięciu i na szybko też lepiej się go składa/rozkłada.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”