poziomica w montażu ISMS Spuhr'a - czy może kłamać?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

poziomica w montażu ISMS Spuhr'a - czy może kłamać?

Post autor: just »

Cześć,

Używam montażu ISMS Spuhr'a z wbudowaną poziomicą. Do montażu jest dołączany klucz, który pomaga zamontować lunetę osiowo. Kto używał, ten wie, że trzeba się postarać, żeby to źle zrobić.
Miałem wrażenie, że mimo to luneta jest źle zamontowana - jeżeli ustawiłem karabin zgodnie z poziomicą wbudowaną w montaż, to pozioma oś krzyża lunety nie była wg mnie ustawiona horyzontalnie. I odwrotnie, jeżeli zrównałem poziomą oś krzyża z krawędzią dachu oddalonego budynku (choć budynek z lat PRL'a, więc różnie może być ;-)) to poziomica wskazywała niepionowe ustawienie karabinu.

Sprawiłem sobie dodatkową małą poziomiczkę, która położona na bębnie lunety potwierdza prawidłowe osadzenie lunety, natomiast wskazuje inaczej niż poziomica wbudowana w montaż.

Wydawać by się mogło, że Spuhr robi dobre montaże, ale zaczynam mieć wątpliwości czy robi dobre poziomice...

Miał ktoś podobny problem? Próbować wymieniać wkład poziomicy (to chyba wymienny element) czy to olać i kupić poziomicę montowaną na tubusie lunety?
Pardini SP/HP, Glock 42, Glock 19, HK SP5K, HK MR223a3 11", SAKO TRG 22
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: poziomica w montażu ISMS Spuhr'a - czy może kłamać?

Post autor: arturo111 »

Używam montażu SPUHR-a i u mnie opisany problem nie występuje - co nie zmienia faktu , że i tak używam dodatkowej poziomicy montowanej na tubusie - jakoś bardziej mi pasuje i wygodniejsze w użytkowaniu .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: poziomica w montażu ISMS Spuhr'a - czy może kłamać?

Post autor: piotrjub »

Poziomica Spuhra zamocowana w montażu źle pokazuje poziom. Wynika to z jej konstrukcji zamocowania. U siebie zawsze dodatkowo mocowałem poziomiczkę na lunecie.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”