Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: bartek75 »

Jak w temacie. Przymierzam się do zakupu aby stratować w konkurencjach kcz, głównie strzelania na 100 m. Rzadko na 200 m, bardzo rzadko na 300 m. W większości będę używał przyrządów przeziernikowych więc powinien to być sprzęt na którym takowe da się zamontować. Zależy mi na dobrych parametrach skupienia. Będę elaborował amunicję. Najlepiej gdyby to był sam system, kolbę zrobię sam pod siebie. Chodzą mi po głowie takie typy varmintów: CZ 527, Tikka T3 sporter, Howa 1500. Ale i tak mam mętlik w głowie. Może ktoś z kolegów strzela z tego kalibru i ma już spore doświadczenie i coś doradzi...
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: ds »

Z kolegą strzelaliśmy nawet 300m z cz- ty całkiem całkiem z dobranej fabrycznej amo zamówił samo żelazo a w PL gość zrobił mu super osadę. Podeślij mi na priw emajl wyślę Ci foty... a tam są dwa rodzaje skoku gwintu...zdecydujesz się to Ci dam kontakt. Na początek i trochę dalej CZta ok a plny na treningi , giwera sama wyniku nie zrobi. ups Czta była z lunetą i varmint :shame:
Ostatnio zmieniony 14 października 2017, 20:27 przez ds, łącznie zmieniany 3 razy.
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: Hubert »

Tikka T3 Sporter, skok gwintu 1:8. Z fabrycznej amunicji strzela 100/100pkt. z przeziernika. Osadę zrób pod siebie choć oryginalny laminat jest wygodny.
Druga tańsza opcja to Savage 12BVSS, skok gwintu 1:9.
Ostatnio zmieniony 15 października 2017, 00:05 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: larky »

Podepnę się może pod temat bo tak naprawdę chodzi mi o to samo tylko strzelane z lunetą.
Dość gruntownie przestudiowałem obecne na forum wątki i mój wybór zawęża się do Savage 12FCV, CZ 527 Thumbhole varmint, ewentualnie Mossberga MVP.
Strzelanie ma być do papieru na lokalnych zawodach 100,300 m. Nigdzie dalej się nie wybieram :) Nie zamierzam też elaborować.
Dotychczas strzelałem z mojego Mossberga MMR zarówno z lunetą jak i bez ale cały czas chodził mi po głowie bardziej precyzyjny sprzęt. Docelowo z MMR będę sobie pykał kcz 100.

Mam lunetę Vortexa Diamondback HP 4-16 którego zamierzam posadzić na wybranym sztucerze. I teraz pytanie raczej do posiadaczy w/w jak oceniają celność na fabrycznej amunicji w podanych modelach.
Czy mający bardzo dobre opinie Savage wart jest aż takiej różnicy w cenie przy opisanych przeze mnie założeniach?
Ostatnio zmieniony 25 października 2017, 19:20 przez larky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
tomek5308
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 24 kwietnia 2007, 23:30
Tematy: 2
Lokalizacja: VIS Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: tomek5308 »

Mam CZ527 Varmint laminated, skok gwintu 1:9 + PWS LS02. Zestaw można powiedzieć budżetowy.
O ile z fabrycznej amunicji za dużo nie strzelałem, to z elaborowanej z pociskiem Sierry 69gr HPBT celność jest przyzwoita, a specjalistą w temacie nie jestem :) ciągle się uczę powtarzalnego składu i postawy jak i samej elaboracji.
Przez karabin przepuściłem około 500 sztuk amunicji, z fabrycznych to SB match z pociskiem sierry 69gr i GGG (zwykły FMJ). Oba latały przyzwoicie, jednak przeszło przez lufę tylko po paczce każdego. Szybko przeszedłem na własną elaboracje i wg. mnie karabin ma potencjał.
Poniżej wyniki z dzisiejszego strzelania na 100 i 300m. Pozycja leżąca, karabin stabilnie podparty na bipodzie i poduszce. Strzelane po 16.30 więc widoczność już nie najlepsza.
Co do Savage 12 to kolega z klubu ma w 308win, coś z FTR :) ale dokładnego modelu nie podam.
Jest bardzo zadowolony. Ostatnio wygrał nawet generalkę w Obuchowie.
Osobiście brał bym CZ, a różnicę wydał na amunicję, ale w mojej kolekcji przeważająca większość to właśnie CZ więc jestem stronniczy ;laughing:

100m
Obrazek

300m
Obrazek
.22 short; .22lr; 9x18; 9x19; .223Rem; 7,62x39; 308W; 12/70;
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: larky »

Dzięki Tomek, ładnie to wygląda :)
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: jamor »

527 kupiłem 8 szt na klub, szykuje je pod dioptery. Dobre lufy dobre skupienie, paskudna praca zamka . Zależy ile chcesz przeznaczyć. Ja polecam Tikke sportera 223 , na takie odległości jest super. Strzelam na 100 m, z dioptera , bez podpórki, tarcza TS2. 100/100 na spoko.
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: larky »

Dzięki za odpowiedzi ale klamka już zapadła :) Zamówiłem żelazo CZ 527 skok 1:9 i do tego osadę sportową od jednego z rzemieślników. Zobaczymy...
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: jamor »

Dopilnuj aby rzemieślnik zamontował Ci w łożu dobrą szyne no i namawiam na diopter a nie na lunete. Jak jeszcze nie zapłaciłeś za żelazo do 527 to pomacaj jeszcze howe 1500. Kwestia do czego ma byc ten karabin,
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2017, 08:13 przez jamor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: betoniarz08 »

Jamor podpowiedz jak je pod diopter przerobisz i jakich czesci uzyjesz ? Czy oddajesz do rusznikarza?
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: Shooter7 »

jamor pisze:Dopilnuj aby rzemieślnik zamontował Ci w łożu dobrą szyne no i namawiam na diopter a nie na lunete. Jak jeszcze nie zapłaciłeś za żelazo do 527 to pomacaj jeszcze howe 1500. Kwestia do czego ma byc ten karabin,
Nie wstawial bym calej szyny a jedynie kilka cm tak aby bipod spokojnie wszedl. U siebie zamontowalem 6 cm i starcza z powodzeniem,

Co do samego karabinu, ja bralbym Savage. Generalnie to bierz to co Ci sie podoba, wszystkie strzelaja dobrze, z regoly lepiej niz strzelec :)

:wink:
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2017, 13:59 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: gregg »

A jest możliwość w takiej CZ czy savage zamontowania mechanicznych przyrządów? Tzn muszka - szczerbinka?
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: matlak »

Ja mam varminta 527 z diopterem i tunelem od Parker Hale 1200TX
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: jamor »

Shooter7 pisze:
jamor pisze:Dopilnuj aby rzemieślnik zamontował Ci w łożu dobrą szyne no i namawiam na diopter a nie na lunete. Jak jeszcze nie zapłaciłeś za żelazo do 527 to pomacaj jeszcze howe 1500. Kwestia do czego ma byc ten karabin,
Nie wstawial bym calej szyny a jedynie kilka cm tak aby bipod spokojnie wszedl. U siebie zamontowalem 6 cm i starcza z powodzeniem,
:
długa szyna bedzie do bipoda i handstopa a jak da samą krótką do juz lipa jak bedzie chciał strzelać z pasa bez podpórki- nie będzie regulacji.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2017, 15:13 przez jamor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jaki karabin w 223 do 300 m.?

Post autor: Shooter7 »

Sie zgadza, pytanie tylko czy z tego pasa strzelal bedzie ?

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”