[.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Shooter7 »

Inku

zastanow sie nad przeznaczeniem tej broni.

Do magazynkow to sie kupuje AR'a ( obojetnie czy 10 czy 15 - ke )

To jest repetier wiec magazynki nie sa konieczne. Wsadzajac naboje przeznaczone do strzelania precyzyjnego z magazynku do komory mozesz zmienic osiowosc pocisku, co za tym idzie rozrzut bedzie wiekszy. O to Ci chodzi ?

Osobiscie dolozylbym i dal bym sobie zbudowac customa.

:wink:
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Nie przesadzajmy, bo się okaże że takie PSG1 nie ma racji bytu.
Nie zawsze trzeba używac magazynka, ale do szybkiego strzelania do kilku celów na różnym ( nieznanym) dystansie bez magazynka raczej sobie nie wyobrażam.
Anschutza też z magazynkiem produkują :wink:

Czy crimpowanie naboju, tak jak do karabinu samopowtarzalnego tak bardzo wpływa na celność?

Dołożenie raczej nie wchodzi w grę. Jeszcze trzeba kupić montaż + szkiełko, a to nie jedyna zabawka, która jest potrzebna :-D
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Shooter7 »

Inku pisze:1. Nie przesadzajmy, bo się okaże że takie PSG1 nie ma racji bytu.
Nie zawsze trzeba używac magazynka, ale do szybkiego strzelania do kilku celów na różnym ( nieznanym) dystansie bez magazynka raczej sobie nie wyobrażam.
Anschutza też z magazynkiem produkują

Czy crimpowanie naboju, tak jak do karabinu samopowtarzalnego tak bardzo wpływa na celność?

Dołożenie raczej nie wchodzi w grę. Jeszcze trzeba kupić montaż + szkiełko, a to nie jedyna zabawka, która jest potrzebna

2. poszukuję karabinu w kalibrze 308 win. Strzelanie 300-1000m, może minimalnie więcej. Karabin ma być lekki, składny i przede wszystkim celny. Posadzona ma być na nim luneta taktyczna FFP. Składana kolba to duży plus. Zastanawiają mnie który z tych karabinów warto wybrać?
1. Postawiles pytanie na ktore otrzymales odpowiedz. Widze, ze ta Cie nie satysfakcjonuje, no coz, nie zawsze musi.

POdales dystsns 1 000 m. Sa wogole zawody w ktorych strzela sie do kilku celow a jednym z nich jest 1 000 m ?

Moze wiec zanim zaczniesz zglebiac temat dowiedz sie jakiej prasy i matryc uzywaja najlepsi z najlepszych.

I zadaj sobie pytanie, dlaczego topowi producenci customow nie przewiduja w nich wlasnie magazynkow ? Jakiekolwiek by one nie byly.

Nie wiem jakiego Anschütza produkuja z magazynkiem, najprawdopodobniej tego do biatlonu, reszta jest bez magazynka, magazynek posiadaja mysliwskie.

Strzelales juz moze na dluzszy dystans ? Jezeli tak, to na jaki ?

No niestety na 1 000 m wszystko musi byc pjerwyj sort, ale co ja tam wiem.

2. Pytasz o mlodych i doswiadczonych pilotow :)

Ktorych notabene niema :)

P,S. lufa 20 Cali na 1 000 m to dla mnie smiech na sali :) Nie wiem jakie powiekszenie szkla planujesz zakupic ale FFP moze Ci juz calkiem mocno przeslonic cel, ale o tym dowiesz sie dpoiero jak strzelisz te 1 000 m.

:wink:
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2017, 21:59 przez Shooter7, łącznie zmieniany 4 razy.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Ok, spieszę z odpowiedzią ;)

Nie wiem czy są takie zawody, a nawet jeśli tak, to nie mam zamiaru brać w nich udziału. Broń traktuję bojowo i ma mieć ona możliwość takiego użycia. Broń bezmagazynkowa nawet jeśli bardziej precyzyjna ma swoje wady (choćby niska szybkostrzelność).

I nie mam zamiaru bić się o pudło. Wystarczy mi umiejętność trafienia celu wielkości czlowieka z 1000m - choćby nie używając magazynka :-D

Anschutz z magazynkiem jest w Incorsie. Nie wiem czy to biatlonowy.

Strzelalem na 300m używając lunety z powiększeniem 6x i wcale nie szło mi lepiej na powiekszeniu 12x i lepszej optyce. W II WŚ rzesza mials Zeissa 2,5x, czerwoni 4x.
Simo Hayha nie używał wcale optyki.
I dziś są ludzie co wygrywają long shota Shmidt Rubinem z taniutką optyką, a ma on magazynek :033:

Wiem, że FFP mocno zaslania cel na maksymalnym powiększeniu, ale raz że można zmierzyć odległość siatką na każdym powiększeniu, dwa brać poprawkę na siatce. Powiększenie prawdopodobnie 21x na pewno jednak nie większe niz 30x.

I nie jestem żadnym specjalistą, ale Ejsmont twierdzi, że długość lufy nie ma wpływu na celność. To mit.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Shooter7 »

Jezeli traktujesz bojowo, to ma to sens

Smiem twierdzic, ze na 1 000 m trudno bedzie :)

" zboczenia " sa rozne :) Raz na rok strzelam 300 m z powiekszeniem 10 x i tez musze dac rade, nastepna dyscypline strzelam juz z powiekszeniem maxymalnym. W tym roku bezdie to 50 x. Jak zapewne zauwazyles, swiat poszedl dalej, od 1961 r latamy w Kosmos :)

Swego czasu w wojsku strzelalem do popiers na 600 m i tez nie uzywalem optyki, standardowy przeziernik wystarczal w zupelnosci, tyle, ze wtedy nie nosilem jeszcze szkiel. Podczas wojskowych zawodow na 300 m pogorszenie wzroku dalo sie jednek we znaki.

Dlugosc lufy zawsze wplywa na precyzje, rzecz w tym, na jaki dystans sie strzela.

:wink:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2017, 09:30 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Będzie trudno, bo dystans już spory :-D

Dobrze wiesz, że w każdym sporcie można dokładać bez końca. I nawet z TRG i lunetą za 20 tys.zl coś zawsze będzie do poprawy. Niektórzy sportowcy to mają pierdolca i mierzą setne części mm, który pocisk był bliżej dziesiątki. To nie moja bajka. Mam też inne hobby niż wydawać kasę na 10x droższe pociski, żeby dziesiątka była bardziej dziesiątką :)

Tak swoją drogą skoro na 300m strzelasz z powiekszeniem 50x, to na większy z jakim?
Sam się przekonałem, że lepsza jest optyka dobrej jakości z mniejszym powiekszeniem niż jakieś 30x, które w połowie już gubi światło.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Shooter7 »

To zalezy z czego strzelam :)

NA LS mialem jescze 40 x ktore sprzedalem i kupilem Kahles'a potem dokupilem March'a 8 - 80 :)

Zadowolony jestem, ale oczekiwalem " wiecej swiatla " ( jak Taki jeden mawial ). NA razien zastanawiam sie, czy go nie sprzedac i nie kupic 8 - 60

Z pociskami na razie nie experymentuje ale z pudrem i glebokoscia osadzenia. Za dwa miesiace bede na osi, sie zobaczy czy z koniczynki da sie zrobic jedna dziure jak na pudrze N 140 :)

:wink:
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Shooter7 pisze:
I zadaj sobie pytanie, dlaczego topowi producenci customow nie przewiduja w nich wlasnie magazynkow ? Jakiekolwiek by one nie byly.
Shooter7 pisze: No niestety na 1 000 m wszystko musi byc pjerwyj sort, ale co ja tam wiem.
Shooter7 pisze: P,S. lufa 20 Cali na 1 000 m to dla mnie smiech na sali :) Nie wiem jakie powiekszenie szkla planujesz zakupic ale FFP moze Ci juz calkiem mocno przeslonic cel, ale o tym dowiesz sie dpoiero jak strzelisz te 1 000 m.

:wink:



Nie, żebym się czepiał ale:

1. Jest magazynek :)
2. Luneta z powiększeniem 10x :)
3. 1000m i 20" lufa :)

Tak, wiem kaliber 6,5 Creedmoor jest chyba bardziej celny ale.... :532:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 12:50 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Popeye »

Nie bądźmy peweksami jak to powiedział Ryszard Ochucki i nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych.
Po pierwsze 6,5 Creedmore i .308 win to dwie inne bajki.
Po drugie to Ruger Precision Rifle w 6,5 Creedmor robi lufy 24 calowe - a takowy na filmie występował ( 20 calowe są w .308 Win i .223 Rem )

Ale żeby nie było że zmyślam:
http://www.ruger.com/products/precision ... odels.html
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Masz rację - mój błąd. Czytałem specyfikację kilka tygodni temu i zasugerowałem się, że wszystkie mają tę samą długość, skoro cena każdego jest identyczna.

Niewiele u nas można znaleźć nt. tego egzotycznego kalibru. Niemniej różnica jest ok. 25% na korzyść 6,5 CM. Dostępność takiej amunicji u nas jest nieporównywalnie gorsza niż 308. Trwałość lufy 3x krótsza jest również nie bez znaczenia.

http://www.accuracy-tech.com/6-5-creedm ... inchester/

Popeye jak oceniasz celność 308 na 1000m? Raczej krytyczna granica? CZ ma 25,5 " lufę :651: Amerykanie strzelają i na 2000 yardów, choć żeby nie było - nie z 20" lufy :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 14:58 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: past »

Inku pisze:............. jak oceniasz celność 308 na 1000m? Raczej krytyczna granica? CZ ma 25,5 " lufę :651: Amerykanie strzelają i na 2000 yardów, choć żeby nie było - nie z 20" lufy :)

Sprawdz i porównaj wyniki LS w klasie Tactical i Open na 1100 m, potem popytaj z czego strzelała czołówka.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Popeye »

past pisze: Sprawdz i porównaj wyniki LS w klasie Tactical i Open na 1100 m, potem popytaj z czego strzelała czołówka.
NA ostatnim Longshot sponiewierało każdego, mniej lub bardziej. Jeden miał dobre warunki inny po prostu nieznośne.
Nawet drogie sprzęty z drogą optyką poległy - to była loteria.
Inku pisze: Popeye jak oceniasz celność 308 na 1000m? Raczej krytyczna granica? CZ ma 25,5 " lufę :651: Amerykanie strzelają i na 2000 yardów, choć żeby nie było - nie z 20" lufy :)
Teraz mogę powiedzieć, że uważam dystansu 1000 metrów za jakąś granicę nie do pokonania, gdyż umieściłem w tarczy wszystkie 10 kulek na dystansie najdłuższym z możliwych na X Longshot czyli ze stanowiska A1, a tam było coś około 1111 metrów. Skupienie nienajgorsze , troszkę za nisko ale wiatr i tak zrobi swoje.
Przy takim dystansie, opad pocisku jest bardzo duży i każdy metr ma znaczenie , a ja po prostu poskąpiłem nastawy na bębnie , poza tym to był mój pierwszy Longshot
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: ismahel »

Cześć,

Rozważałem Mossberga MVP LC w .308 niestety problemy ze skupienie tego karabinu, w tym opisywane tutaj, mocno mnie przystopowały . Tym niemniej grzebiąc w necie w poszukiwaniu informacji o tym karabinie natrafiłem na informację producenta o wersji z 22" lufą w kalibrze 6.5 creedmore. Niestety póki co nie mogę doszukać się relacji ze strzelania ...

W każdym razie powróciłem do tego karabinu jako pierwszego LR. Planuję strzelać do 650m bo taką strzelnicę mam w zasięgu - myślę że w tym kalibrze ten karabin będzie strzelał dwa razy lepiej ode mnie. Przynajmniej następne 2 czy 3 lata.
Ostatnio zmieniony 29 października 2017, 18:54 przez ismahel, łącznie zmieniany 1 raz.
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: meiss »

Czy oprócz wyglądu coś jeszcze przemawia do kolegi za Mossbergiem MVP LC?
Bo jeżeli sam wygląd to może lepiej Tikkę TAC a1.
Podobna cena, lepsza funkcjonalność.

Odnośnie MVP LC strzelałem z .223 i .308. O ile lufy .223 są dosyć celne i nie tylko w wersji LC, ale także innych wariacji MVP, to .308 jest słabe w każdej.
Zakładam, że 6,5 creedmor będzie pozbawiony problemów .308, ale eksploatacja droższa i chyba finalnie lepiej wyjdzie wspomniana wyżej Tikka.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2017, 20:41 przez meiss, łącznie zmieniany 1 raz.
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: ismahel »

Gdyby tylko Tikka była w podobnej cenie to zdecydowanie byłaby faworytką do zakupu . Niemniej w USA to karabin 700 dołków droższy a w PLNach 3k droższy mniej więcej.

I to bym przeżył, ale i niestety niedostępny , przynajmniej w moich poszukiwaniach z mglistymi zapowiedziami dostępności.. Mossberga dostanę pod koniec stycznia.

Jeśli jest gdzieś dostępny z możliwością zakupu 100% do końca zimy to proszę o informację. Przemyślę wtedy temat bo to przepiękny karabin. A jak nie to kupię go za 2 lata jak już Mossberg bedzie strzelal gorzej ode mnie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”