[.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

[.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Witam,

poszukuję karabinu w kalibrze 308 win. Strzelanie 300-1000m, może minimalnie więcej. Karabin ma być lekki, składny i przede wszystkim celny. Posadzona ma być na nim luneta taktyczna FFP. Składana kolba to duży plus. Zastanawiają mnie który z tych karabinów warto wybrać?

1. Mossberg MVP Light Chassis
skok gwintu 1:10, długość lufy 18,5",

+ magazynek 10 nabojowy w systemie AR
+ waga ok. 3,7kg
+ dostępny w Polsce

- brak regulowanej baki
- nieregulowany spust?

Czy różni się od od zwykłego MVP czymś poza osadą?

2. Ruger Precision Rifle
skok gwintu 1:10, długość lufy 20",

+ 2 magazynki w zestawie (system AR)
+ składana kolba + regulowana baka
+ szyna z pochyłem 20 MOA
+ możliwość założenia monopoda do standardowej kolby

- waga 4,4 kg
- niedostępny w Polsce
- do ceny porównywalnej do innych trzeba doliczyć papiery + czas i koszty na przywiezienie tego od naszych południowych sąsiadów

3. Savage 10BA Stealth
skok gwintu 1:10, długość lufy 20",

+ najlepszy spust ze wszystkich
+ dostępny w Polsce
+ minimalnie lżejszy od Rugera

- mniej dodatków w standardzie niż w Rugerze


Moim faworytem był Ruger dopóki nie trafiłem na to:
http://precisionrifleblog.com/2016/01/0 ... le-review/

Dotyczy kalibru 6,5 Creedmoor ale krzywo przykręcony handguard, czy luzy na kolbie to coś czego po Rugerze bym się nie spodziewał.

Cenowo wszystkie wyglądają podobnie, z tym, że Ruger jest trochę droższy niż reszta, natomiast Mossberga można znaleźć trochę taniej.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 929
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Dariusz DC »

Ja mam Savage i jest bardzo ok
DC jeszcze nie 9
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Właśnie ten model? Wrzuciłbyś jakieś tarcze?
_gofur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 29 lipca 2016, 13:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: _gofur »

Inku pisze: 2. Ruger Precision Rifle
- niedostępny w Polsce
- do ceny porównywalnej do innych trzeba doliczyć papiery + czas i koszty na przywiezienie tego od naszych południowych sąsiadów
Broni nie oceniam bo LR to nie moja działka, ale pisząc czysto informacyjnie - bez pomocy sąsiadów też można dać sobie radę http://coltwroclaw.pl/karabinki/716-bro ... 05608.html
Michał 05-09-1999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 12:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Michał 05-09-1999 »

Witam,

Odnośnie 1
LC od zwykłego MVP różni się tylko osadą.
Co do regulowanej baki to jeśli zmienisz fabryczną kolbę magpul moe na np. prs to będziesz miał regulowaną bakę i stopkę. Chwyt też pochodzi z ar-15.

Co do lufy to słyszałem że nic powyżej 168gr nie będzie dobre. Cięższe pociski psują skupienie. Lufa szybko się grzeje więc początkowe 0,5 moa spada do sub-moa.

Co do innych się nie wypowiadam ale MVP LC bym odrzucił.

Pozdrawiam
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

_gofur pisze:
Inku pisze: 2. Ruger Precision Rifle
- niedostępny w Polsce
- do ceny porównywalnej do innych trzeba doliczyć papiery + czas i koszty na przywiezienie tego od naszych południowych sąsiadów
Broni nie oceniam bo LR to nie moja działka, ale pisząc czysto informacyjnie - bez pomocy sąsiadów też można dać sobie radę http://coltwroclaw.pl/karabinki/716-bro ... 05608.html
Dzięki za info choć ceną 8800zł mnie trochę zaskoczyli.
Michał 05-09-1999 pisze:LC od zwykłego MVP różni się tylko osadą.
Co do regulowanej baki to jeśli zmienisz fabryczną kolbę magpul moe na np. prs to będziesz miał regulowaną bakę i stopkę. Chwyt też pochodzi z ar-15.

Co do lufy to słyszałem że nic powyżej 168gr nie będzie dobre. Cięższe pociski psują skupienie. Lufa szybko się grzeje więc początkowe 0,5 moa spada do sub-moa.

Co do innych się nie wypowiadam ale MVP LC bym odrzucił.
To nie za bardzo rozumiem cenę blisko 3500zł wyższą jeśli żelazo jest to samo. Nawet ręcznie robiona kolba jest tańsza. Ten fabryczny bipod jest lipnej jakości, więc i tak go trzeba wymienić.
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: past »

jak chcesz strzelać daleko to zastanów się nad Tikką T3 , jak musisz w .308 , jak nie to 6.5.

za***ista mega taktyczna :-D :-D :-D osada zawsze możesz ją dokupić :)
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: meiss »

Miałem .308 MVP LC. Krótko... nie strzela dobrze. Nie będę opisywał całej sagi, ale dużo mówiący jest fakt, że na Youtube jest pełno filmów gdzie ludzie mają problem ze skupieniem na 100 metrów i nie ma żadnych gdzie ktoś z niego dobrze skupia na dystansie 300+. Żeby było śmieszniej MVP w kalibrze .223 są bardzo celne.

@Inku 3500 więcej jest za osadę MDT LSS, kolbę i rączkę Magpula. Swoją drogą akurat tą osadę możesz kupić za niecałe 400$ od producenta do MVP, Remingtona 700 i Tikki T3.
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2017, 22:32 przez meiss, łącznie zmieniany 2 razy.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Czytałem o MVP 223 i miał dobre opinie, myślałem że z 308 będzie podobnie. Dziękuję za opinię.
Z Remingtona 700 strzelałem w 223 i ma spust nie do przyjęcia.

Zostaje Savage do rozważenia. Może ktoś coś jeszcze? Oglądałem Tikkę i jej osada i magazynek wygląda jak chińska kopia ASG. Ze zmienioną osadą to temat do przemyślenia, bo w każdym temacie wszyscy ją polecają :-D
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2017, 10:46 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Spitfire24 »

Weź Savage. Ja mam 12 BVSS i jestem bardzo zadowolony. Nawet na fabrycznej Lapua Scenar jest bardzo celny.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Wrzuciłbyś przy chwil wolnej jakieś tarcze na min. 300m?

Jest jeszcze wersja ze składaną kolbą ale cena już jest sporo wyższa, bo kosztuje prawie 10k, także sporo za dużo. Już by mogli bakę regulowaną dorzucić :-D
http://www.hubertusprohunting.pl/index. ... 4&s_id=332
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: meiss »

Inku pisze:Czytałem o MVP 223 i miał dobre opinie, myślałem że z 308 będzie podobnie. Dziękuję za opinię.
Z Remingtona 700 strzelałem w 223 i ma spust nie do przyjęcia.

Zostaje Savage do rozważenia.
Dla Savage też ta osada jest dostępna. https://mdttac.eu/lss-chassis-system.html
Jak masz przepłacać za fabryczny zestaw, to Savage/Tikka plus wymiana osady we własnym zakresie jest całkiem tanią opcją.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2017, 13:02 przez meiss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Spitfire24 »

Czy ktoś ma i używa osady MDT z linku od kolegi miess ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Shooter7 »

Czytalem test Ruger'a i byl chwalony, tyle, ze dystanse do 300 m wlacznie.

Z praktyki czy obserwacji Savage jest ok ale nie 10 a 12 - tka

Nie patrz na magazynki czy tez ilosc naboi do nich wchodzacych bo przy strzelaniu precyzyjnym i tak wprowadzasz naboje do komory pojedynczo.

:wink:
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2017, 10:24 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: [.308] Mossberg MVP LC, Ruger Precision Rifle, Savage 10BA Stealth który do 1000m?

Post autor: Inku »

Meiss, jest to jakis pomysl. Bo placic za karabin 2x tyle a i tak część gratów trzeba wymienić, to niezbyt sensowne.
Szkoda, że do CZ 557 nie robią osady, bo dzięki Popeyowi widziałem, że strzela to świetnie, a cena jest bardzo dobra ( magazynków już mniej).
Shooter7 pisze:Czytalem test Ruger'a i byl chwalony, tyle, ze dystanse do 300 m wlacznie.

Z praktyki czy obserwacji Savage jest ok ale nie 10 a 12 - tka

Nie patrz na magazynki czy tez ilosc naboi do nich wchodzacych bo przy strzelaniu precyzyjnym i tak wprowadzasz naboje do komory pojedynczo.

:wink:
Do 300m to kaliber 223. Raz że mniejszy opad na tym dystansie, to jeszcze amunicja duużo tańsza.

O marce Savage wiem tyle, że produkują wysokiej jakości broń. Choć o Rugerze też tak piszą, a lipa z tego linku aż mi się wydaje "na zamówienie". Nigdy nie strzelałem z Savage. Dlaczego 10 jest gorsza niż 12?
Magazynki zawsze warto mieć i to o sporej pojemności :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”