6.5 credmore czy 308 ?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

Witam wszystkich Strzelców :P
Chciał bym uzyskać trochę pomocy przy wyborze kalibru?
Mam do kupienia
Rem 700 sps varmint w 308
Tikka T3x Ctr w 6.5 credmore
Savage 10 grs w 6.5 credmore
Rem 700 vtr w 308
Mossberg MVP LC w 308
W przyszłości chciał bym Strzelać tez na 600 i 800 metrów
Czytałem już trochę na forum i zdania podzielone ;) głównie przez pryzmat kosztów amo ?
Finansowo chciał bym się zmieścić w 10tyś ze szkiełkiem.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2017, 08:29 przez Jaskier 77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Młynek »

Jeżeli chcesz strzelać w zawodach, to zasadnicza sprawa, jeżeli zdecydujesz się na 308Win, to jesteś w klasie otwartej, jeżeli na 6,5mm, to już inna klasa sprzętowa - gdzie są karabiny robione na zamówienie i raczej nie masz szans z takim jak wymieniłeś.

Koszt amunicji - taki sam - bo jak chcesz strzelać daleko, to musisz zacząć składać kulki, a cena komponentów jest podobna dla obu kalibrów.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: mkowalczuk »

.308 pozwala wystartować w Tactical.
6,5 to klasa Open co oznacza większą i bardzo silną konkurencję do pucharka. Wynik punktowy zależy jednak od strzelca, a nie od konkurencji :-)
Sam zdecyduj na czym Ci zależy.

Z obu kalibrów da się strzelać daleko. W obu przypadkach fun będzie ogromny.
10 tyś. to mała kwota w tej zabawie zwłaszcza w Open. Tyle potrafi kosztować dobra ( bardzo dobra kosztuje więcej) optyka, a pewnie szybko poczujesz niedostatki np. związane z fabrycznym łożem. Dopadnie Cię też konieczność zakupu paru szpejów i składanie amo ( przy .308 win da się przeżyć np sezon/dwa na amo fabrycznym), a to oznacza koszt sprzętu do elaboracji. W tej sytuacji, jeśli nie planujesz kolejnych wydatków w niedalekiej przyszłości, pchanie się w klasę open raczej odradzam. Jeśli jednak to ma być początek drogi na której będziesz dokonywał zakupy/modernizacje/zmiany, to 6,5 cedmore jest fantastycznym kalibrem, z którym może się nigdy nie rozstaniesz. Sądzę jednak, że z czasem uznasz, że kaliber fajny tylko, że byłoby lepiej kupić customa, a nie fabrykę. Przy .308 chyba ryzyko takich wniosków jest ciut mniejsze choć nie koniecznie.
Mówię to jako posiadacz 6,5x55 z fabryczną lufą 600 mm, gdzie rozpędzanie kulki stanowi pewien problem, ale też mimo wielu pokus kalibru nie zmieniam.
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

Młynek pisze:Jeżeli chcesz strzelać w zawodach, to zasadnicza sprawa, jeżeli zdecydujesz się na 308Win, to jesteś w klasie otwartej, jeżeli na 6,5mm, to już inna klasa sprzętowa - gdzie są karabiny robione na zamówienie i raczej nie masz szans z takim jak wymieniłeś.

Koszt amunicji - taki sam - bo jak chcesz strzelać daleko, to musisz zacząć składać kulki, a cena komponentów jest podobna dla obu kalibrów.
Na zawody z pewnością będę chciał jechać z nastawieniem na edukacje :)
Każdy zawsze coś podpowie i będę mógł popatrzeć na sprzed, zdobyć jakieś namiary,pomacać to i owo.
Kolega Mój ma 6,5 credmore i wszystko do robienia kulek i myślę że jakoś sie dogadamy w tym temacie.
Czekam na wycenę karabinów jeszcze by móc podjąć decyzje
Dzieki
Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

mkowalczuk pisze:.308 pozwala wystartować w Tactical.
6,5 to klasa Open co oznacza większą i bardzo silną konkurencję do pucharka. Wynik punktowy zależy jednak od strzelca, a nie od konkurencji :-)
Sam zdecyduj na czym Ci zależy.

Z obu kalibrów da się strzelać daleko. W obu przypadkach fun będzie ogromny.
10 tyś. to mała kwota w tej zabawie zwłaszcza w Open. Tyle potrafi kosztować dobra ( bardzo dobra kosztuje więcej) optyka, a pewnie szybko poczujesz niedostatki np. związane z fabrycznym łożem. Dopadnie Cię też konieczność zakupu paru szpejów i składanie amo ( przy .308 win da się przeżyć np sezon/dwa na amo fabrycznym), a to oznacza koszt sprzętu do elaboracji. W tej sytuacji, jeśli nie planujesz kolejnych wydatków w niedalekiej przyszłości, pchanie się w klasę open raczej odradzam. Jeśli jednak to ma być początek drogi na której będziesz dokonywał zakupy/modernizacje/zmiany, to 6,5 cedmore jest fantastycznym kalibrem, z którym może się nigdy nie rozstaniesz. Sądzę jednak, że z czasem uznasz, że kaliber fajny tylko, że byłoby lepiej kupić customa, a nie fabrykę. Przy .308 chyba ryzyko takich wniosków jest ciut mniejsze choć nie koniecznie.
Mówię to jako posiadacz 6,5x55 z fabryczną lufą 600 mm, gdzie rozpędzanie kulki stanowi pewien problem, ale też mimo wielu pokus kalibru nie zmieniam.
Było by fajnie zmieścić sie w tym przedziale finansowym ale wiem ze to nie bedzie łatwe :(
Znajomy kupił szkiełko w USA i trochę taniej wyszło (tym bardziej ze ma mi kto przywieść )
Dużo rozmyślałem o Rem 700 i od razu zmienić klamoty ? ale nie znalazłem w 6,5 credmore a bardzo dobre ma opinie ten właśnie kaliber
Dzięki za info :) ale widzę że to nie będzie prosty wybór i zakończy się na TRG 22 6,5 Credmore lub Tikka t3x Tac A1 he he
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Bartek DJC »

Jaskier 77 pisze:... i zakończy się na TRG 22 6,5 Credmore ..
Nie ma takiego. TRG 22 jest tylko w 308Win
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

Bartek DJC pisze:
Jaskier 77 pisze:... i zakończy się na TRG 22 6,5 Credmore ..
Nie ma takiego. TRG 22 jest tylko w 308Win
Upst no to Słabo teraz wypadłem he
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Popeye »

Jak przejrzysz sobie regulaminy zawodów to z 6,5 Creedmor zmieścisz się w kilku klasach.
Z zawodach f-class możesz wystąpić w zależności od podpory - bipoda - nawet w trzech konkurencjach.
Ja planuję jeszcze dokupić - jeżeli nic się nie pozmienia w naszym prawie - dodatkową jednostkę ( możliwe że Savage 12 ) i obstawiam dwa kalibry .308 - dlatego że już mam skompletowane wszystkie narzędzia do elaboracji tego kalibru, albo 6 BR.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

Popeye pisze:Jak przejrzysz sobie regulaminy zawodów to z 6,5 Creedmor zmieścisz się w kilku klasach.
Z zawodach f-class możesz wystąpić w zależności od podpory - bipoda - nawet w trzech konkurencjach.
Ja planuję jeszcze dokupić - jeżeli nic się nie pozmienia w naszym prawie - dodatkową jednostkę ( możliwe że Savage 12 ) i obstawiam dwa kalibry .308 - dlatego że już mam skompletowane wszystkie narzędzia do elaboracji tego kalibru, albo 6 BR.

Dostałem dzis wiadomość ze sklepu :)
Savage osiągalne za około 6 tys :)
Terminu realizacji jeszcze nie znam :(
Jaskier 77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 19:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Jaskier 77 »

No i problem z wyborem karabinu sie wyjaśnił :621:
Na 6.5 credmore czekać trzeba do września lub października
A Tikka Bedzie na lipiec :)
Dzięki koledzy za podpowiedzi :)
Padło na 308 :)
Pozdro dla wszyskich strzelców
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 6.5 credmore czy 308 ?

Post autor: Krzysztof66 »

Hm, po co zadawać takie pytanie o wybór broni i kalibru kolegom, jeśli kryterium jego wyboru zostaje w końcu termin zakupu broni (raptem różnica 2-3 miesięcy) :shock:
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 21:09 przez Krzysztof66, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”