Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Post autor: panKompot »

Szczyka na 600m to rozumiem ale to nie ważne czy to te 600 czy 1600. Każdy pocisk ma być maksymalnie zadowalajacy. Gratuluje zakupu. Teraz to chyba pozostaje jechać do Austrii, zamykać doline i się cieszyć.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Post autor: Shooter7 »

SpaceDog pisze: 1. 338lapua to świetny kaliber.
2. Na tegorocznym Longshocie (bardzo zmienny wiatr...) kumpel w tym kalibrze miał bocznej poprawki 4 kliki, a ja... 16 czy nawet 18 w kal.308win... ;)
1. Bez dwoch zdan, calkowicie sie z Toba zgadzam.

2. Podejrzewam, ze w .408 Chaytac 'u nie trzeba by bylo wogole nic klikac :)

Grunt to, ze wlasciciel jest zadowolony i ma fun !

:wink:
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Post autor: hiszpan25 »

.338 w polskich warunkach jest rownie praktycznym wyborem co zakup Lamborghini Aventador. Jesli kogos stac to dlaczego by nie?
ale trzeba byc swiadomym ze nie da sie wykozystac calego potencjalu tak .338 jak i wspomnianego Lamborghini ale za to ich eksploatacja na codzien bedzie bardziej kosztowna niz rozsadniejszego .308 czy np Porsche 911.
Jesli nadal kupujacemu wszystkie potencjalne koszty nie przeszkadzaja w zakupie zabawki to dlaczego ma sie ograniczac?
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Post autor: Popeye »

hiszpan25 pisze:.... ale trzeba byc swiadomym ze nie da sie wykozystac calego potencjalu tak .338 ...
A dlaczego twierdzisz że nie wykorzystasz potencjału tego kalibru ?
Na zawodach Long Shot i temu podobnych imprezach masz aż nadto pola do popisu :wink:
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin snajperski - czy dystans jest odpowiedni?

Post autor: GreenHeart »

338 w polskich warunkach jest rownie praktycznym wyborem co zakup Lamborghini Aventador. Jesli kogos stac to dlaczego by nie?
Najtańszy model Savage jednostrzałowy widziałem już od 6300 zł. średnia cena za inne modele waha się od 8 do 10k. Czy to aż tak dużo za karabin magnum to nie jest jestem pewny.
Kaliber 308 wybrałem ponieważ jest to chyba najbardziej popularny kaliber z .30. Nie zawiodłem się na opiniach połowy świata i myślę że wybierając 338LM również bym się nie zawiódł. Kal .33 to taka kolejna poprzeczka w pracy w nieznanym środowisku gdzie .30 okazuje bardziej czuła na zmienne warunki. Myślę że życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać dlatego na kolejny karabin wybrałbym właśnie 338LM. Elaboracja obowiązkowa ale to tylko przyjemność :). Zresztą powiedzmy sobie szczerze, że strzelać można ze wszystkiego ale życie jest za krótkie żeby ograniczać się do czegoś bo tak nakazuje przyzwoitość. Trzeba wybierać coś co się podoba i co sprawia przyjemność a nie to co wypada. Dlatego ja np mam gdzieś opinie kolegów myśliwych i śmigam po lesie z karabinem który sprawia mi sporo frajdy a nie z takim jaki wypada mieć do lasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”