25 lutego 2017 Skarzysko

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: stangret »

I tym razem mi się nie uda choć bardzo, bardzo chciałem :-/ . Zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Od dłuższego czasu brakuje mi coraz bardziej długiej osi i nocnych sporów literackich w klubie :)
Ale... tanie linie przestały byc tanimi, Brexit robi dziurę w kieszeni a Euromilion się uwziął :evil:
Pozostaje mi być z Wami myślami i na łączach telefonicznych :piwo: :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: kapera »

Nie ma jeszcze oficjalnego regulaminu zawodów na osi w Skarżysku .Jako że czas biegnie mogę wrzucić ten z ubiegłego roku tylko dla zobrazowania konkurencji :
Karabin wojskowy
- dystans 100-200-300 m

3x 13 strzałow , czas 2 minuty na serię na danym dystansie,10 najlepszych strzałów podlega ocenie. Pozycja leżąc, bez podpórki, dozwolone użycie pasa w oryginalnej służbowej konfiguracji .Przyrządy celownicze zgodnie z oryginałem, żadnych modyfikacji.
Tarcze:
100 m -NT 23P
200 m –pistolet szybkostrzelny
300 m –francuska tarcza karabinowa 200 m
Broń –dowolny karabin centralnego zapłonu wprowadzony na uzbrojenie zorganizowanych sił zbrojnych dowolnego kraju świata do końca 1945 roku.
Mad minute.
100 m tarcza IPSC.
Broń i pozostałe zasady –jak w konkurencji karabin wojskowy.
Ilość strzałów ograniczona umiejętnościami zawodnika
Czekamy na oficjalny regulamin .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Willie357 »

Regulamin ma powiesic Pzezes KS Swit.maja byc dwa dystanse 100 i 300 m,tarcza 23p,czyli pysk ogolnowojskowy,plus mad minute.plus pojedynki karabinowe na sto m
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Spitfire24 »

Od której mają być te zawody ? Bo może bym przyjechał nie tylko na ekumeniczne, ale także na zawody z moim K31 ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Willie357 »

Pierwsze strzaly na zawodach ok 9,chlopaki beda sie sprezac czasowo,aby zostal czas na czesc ekumeniczną.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: kapera »

Jest bodajże 16 stanowisk ,zaczynając od 9.00 3 zmiany do 10.30 . To jakby nie patrzeć 48 osobo-startów , wątpię by było tylu chętnych zawodników . Od 10.30 -15.00 strzelamy z czego chcemy :-D Trzeba by też ustalić przerwy na zmianę tarcz , ale to już na miejscu ...
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Spitfire24 »

Ważniejsze jest ustalenie na początku kto na jakie dystanse strzela i dopasowanie strzelców do tarczownic na odległościach, a przerwy to się ustali na bieżąco. Np. prowadzący strzelanie może ogłaszać.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: kapera »

Co do dystansów to na jakiej odległości sobie ustawisz tarcze na taką strzelasz ,sam o tym decydujesz . Ja myślę ogarnąć 400 i 300 m z myślą o sylwetkach w Czechach , z czarnoprochowego sharpsa być może to za dużo jak na jeden dzień , zobaczymy :piwo: .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Spitfire24 »

Ja to różnie. Chcę protestować nowe kulki z Savage, więc będzie drabina na 200 m. A potem 300, 600 i 800 jak wystarczy czasu. A jak będzie za dużo to jeszcze 100 m bo coś muszę dobrać do HK MR308.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ThePatriarch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 22 marca 2007, 00:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: ThePatriarch »

Będę wraz z kolegą. Chętnie wezmę udział w zawodach z karabinu wojskowego. Jak wystarczy amunicji i/lub uda mi się przed weekendem załatwić proch i pociski to planuję ostrzelać dystans 600m z Mosina M28 oraz Szwajcarów G11 i K31. Poza tym standardowo Tikka na maksymalnym dostępnym dystansie.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: kapera »

Pozwoliłem sobie wkleić regulamin zapodany przez organizatora WILLY CUP , Skarzysko 25.02.2017
casull pisze:WILLY CUP , Skarzysko 25.02.2017

Regulamin zawodów.

Karabin wojskowy 100 m / 300 m
Broń – dowolny karabin i karabinek centralnego zapłonu wprowadzony na uzbrojenie sił zbrojnych dowolnego państwa do końca 1945 roku. Przyrządy celownicze i kaliber zgodnie
z oryginałem. Pas dozwolony.
Dystans 100 i 300 metrów.
Cel tarcza - 23P
Dystans 100 m postawa strzelecka stojąc.
Dystans 300 m postawa strzelecka leżąc, bez podparcia.
Czas 2 minuty na każdy dystans, ilość 15 strzałów na dystans. Ocenie podlegać będzie 10 najlepszych przestrzelin.
Wynik - suma wartości przestrzelin (100/300 m) , w przypadku równej wartości uzyskanej na dystansie 300 m, a w przypadku dalszej równości zgodnie z ilością uzyskanych centralnych X.

Mad minute
Broń – dowolny karabin i karabinek centralnego zapłonu wprowadzony na uzbrojenie sił zbrojnych dowolnego państwa do końca 1945 roku - bolt action. Przyrządy celownicze i kaliber zgodnie z oryginałem.
Pas dozwolony.
Dystans 100 m. Postawa strzelecka - stojąc.
Czas jedna minuta.
Ilość strzałów – ograniczona umiejętnościami strzelca.
Tarcza IPSC
Wynik ilości przestrzelin, w przypadku równości wedle ilości przestrzelin wyższej wartości.

Shoot off
Broń – dowolny karabin i karabinek centralnego zapłonu wprowadzony na uzbrojenie sił zbrojnych dowolnego państwa do końca 1945 roku - bolt action. Przyrządy celownicze i kaliber zgodnie
z oryginałem. Pas dozwolony
Dystans 100 m. Postawa strzelecka - stojąc. System pucharowy.
Cel – trzy rzutki , ilość strzałów 5 w pojedynku.
Rozpoczęcie konkurencji przez prowadzącego strzelanie.


Przepisy bezpieczeństwa. Każdego zawodnika biorącego udział w zawodach obowiązuje regulamin strzelnicy oraz przepisy bezpieczeństwa. Zawodnicy wykonują polecenia sędziów, wyciągają, ładują, rozładowują broń tylko na ich komendy. Komendę do otwarcia ognia wydaje tylko sędzia prowadzący strzelanie oraz sprawdza rozładowanie broni. Zawodnik na stanowisku może mieć taką ilość amunicji jaką przewiduje konkurencja. W przypadku oddania przez zawodnika więcej strzałów lub bez komendy sędziego na otwarcie ognia lub po komendzie przerwania ognia, podlega on dyskwalifikacji w danej konkurencji. Zabronione jest porozumiewanie się z obserwatorem w celu naprowadzania zawodnika na cel za pomocą urządzeń radiowych, optycznych lub w inny sposób. Zabronione jest wyciąganie broni i amunicji poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Organizacja oraz koszty uczestnictwa.
Łączne startowe za wszystkie konkurencje - 120 zł.
Opłaty – w dniu zawodów wpłaty gotówkowe na kasę fiskalną przyjmuje Adam Gregorczyk

Organizator gwarantuje posiłek regeneracyjny w ramach opłaty startowej. Zawodnicy przyjeżdżają z własną bronią i na własny koszt. Rejestracja zawodników przez e-mail: strzelnica@onet.pl do dnia 24.02.2016.
Możliwość zakwaterowania wraz z depozytem broni - Hotel sportowy KS „ŚWIT” Starachowice,
ul. Strzelnicza 29, 27-200 Starachowice, tel. 41 – 274-53-33, 512-010-889.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Tumak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 12 maja 2014, 12:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Augustów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Tumak »

I ja się piszę na zawody (jeśli mi się uda załatwić karabin w oryginalnej konfiguracji) i na trening też - na 800 m z CZ858 z otwartych przyrządów chyba się da trafić, nie? W końcu tak są wyskalowane...
Procedures only work if we follow them every time.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: kapera »

http://www.twojapogoda.pl/polska/swieto ... a/16dniowa Mam nadzieje że pogoda im się sprawdzi :-D Co do CZ858 Pocisk na pewno doleci na 800 m :-D Co do trafienia zależy od wielkości celu , z czarnoprochowych karabinów spokojnie na tej odległości trafia się w sylwetkę bizona :-D
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: glockus »

Panowie, niestety moje przybycie pod dużym znakiem zapytania - sprawy zawodowe. Niemniej jednak "nie składam jeszcze rękawicy" i mam nadzieje, że do zobaczenia jutro... :-D
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 25 lutego 2017 Skarzysko

Post autor: Spitfire24 »

Bardzo żałuję, ale ja niestety juto też nie dojadę.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”