Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

BLOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: BLOS »

Dino1984 pisze:
BLOS pisze:Szukam Sabatti Tactical Desert, ktos wie gdzie jest dostepny? I jaka jest roznica miedzy nim a Tactical US?
Desert ma lufę bull, tatctical US ma varmint. Desert ma w komplecie kompensator. Więcej różnic nie zauważyłem.
Lufa bull jest na zamowienie normalnie jest 22mm Varmint
"Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie"
"Si vis pacem, para bellum"
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Dino1984 »

Jak kupowałem swojego to info ze sklepu w Olsztynie było takie, że Desert ma lufę bull. Nic mi nie wiadomo, żeby była to tylko opcja.
Chyba, że producent daje to jako opcję a panowie w Olsztynie właśnie taką opcję u siebie mieli.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
BLOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: BLOS »

Dino1984 pisze:Dziś dostałem swojego Tactical US. Pierwsze wrażenia super pozytywne - spust dwuoporowy działa lżej niż klawisze mojej klawiatury, z której to piszę, Wykonanie robi dobre, solidne wrażenie. Jedyne "ale" mogę mieć do pracy zamka - trochę ciężko chodzi, ale podejrzewam, że się wyrobi. Zestaw za tą kasę RE-WE-LA-CYJ-NY: taktyczna osada z regulowaną baką, szyna, gruba varmintowa lufa nagwintowana pod kompensator, magazynek, taki spust, no i... walizka :)

Oczywiście moją opinię należy pomnożyć przez współczynnik egzaltacji swoim pierwszym karabinem precyzyjnym, ale patrząc na czysto papierowe dane prezentuje się to na prawdę świetnie.

W poniedziałek wpis do czerwonej książeczki, zakup ammo i jazda na strzelnicę :)

Koło środy ma dotrzeć z Brownellsa jeszcze kompensator - M11 od Precision Armament. Może poczekam ze strzelaniem na niego :)
W Tactical US jest oginalnie szyna montazowa?
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2017, 21:52 przez BLOS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie"
"Si vis pacem, para bellum"
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Dino1984 »

Nie
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
BLOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: BLOS »

Bartek DJC pisze:Ok - mam chwilę czasu to napiszę :)
Karabin Sabatti Tactical Desert kaliber 308WIN. Długość lufy 710mm, grubość 28mm. Karabin fabrycznie dostajemy z kompensatorem odrzutu, a jeśli go nie chcemy możemy odkręcić i w jego miejsce zamontować dostarczoną przez producenta tuleję z gwintem. Do broni dokładana jest tez plastikowa nakładka do przedłużanie kolby. Szynę picatinny do montażu optyki trzeba dokupić osobno.
Rączka zamka jest masywna - dobrze się nią "macha" ;)

Obrazek

Mam go stosunkowo krótko (miesiąc). Na początku przeszedłem całą procedurę docierania lufy.
Po przejściu procedury na fabrycznej amunicji GGG 168 grainów na 100m strzela tak:

Obrazek

Wierzcie lub nie ale tu jest 5 kulek!
Nie jest to mój pierwszy karabin ale pierwszy który po "wyciągnięciu z pudełka" tak strzela.

Obrazek

Po 3 wizytach na strzelnicy i dobraniu wstępnej elaboracji pojechałem z tym karabinem na LREC gdzie udało się zająć 4. miejsce w klasie SNAJPER (trójbój 300,600,800) - co uznaję za spory sukces jak na taki szybki rozwój wydarzeń ;). Wielką radochę sprawiło tez "nawiązanie kontaktu" z tarczą na 1057m - przypominam, że w klasie SNAJPER nie ma strzałów próbnych, a taki dystans dla tego kalibru to już spore wyzwanie (trening odbywał się tylko do 800 m).

Obrazek

Jednym słowem - polecam - stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy jest wg. mnie nie do pobicia.

Zobaczymy jak będzie się sprawował w "laboratoryjnych warunkach" (w porównaniu z poligonem drawskim ;)) strzelnicy w Skarżysku.

Aha - dodam jeszcze że całość jest dość ciężka (przez to i stabilna). Set widoczny na zdjęciu to 8250g (karabin, bipod, szyna, montaż , optyka)

Obrazek
Kolego ktory model Vortexa masz zamontowany na ta Sabatke?
"Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie"
"Si vis pacem, para bellum"
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Bartek DJC »

Vortex golden eagle hd 15-60x52
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: macher752 »

jaki montaz spuhra masz na tym sabatti ? 20 moa ?
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: buniu »

Szukałem w miarę taniej i precyzyjnej amunicji do tego karabinu, przegrzebałem fora amerykańskie i natrafiłem na amunicję Hornady Steel Match, jej bolączką to metalowa łuska i chyba tylko jedna waga 155gr(dla kalibru .308). Dość lekka jak na ten rodzaj gwintu, wydaje mi sie że jest to dolna granica dla 1/11.5.
Skupienie ok. 1/2MOA na 100m. Strzelałem max 400m i trzymała sie poniżej 1MOA Przypuszczam, że było by lepiej gdybym miał lepszą lunetę.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 13:47 przez buniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

Niedawno nabyłem Tacticala tylko w nieco innym kalibrze, 6,5x47 Lapua. Prezentuje się tak.
Obrazek
Obrazek

Strzelałem dwa razy, raz na 50m, wstępnie ustawić lunetę oraz drugi raz na 300m. W obu przypadkach amunicja fabryczna.

Miałem też w rękach Tikke T3 Varmint. Sabatti jest karabinem masywnym, ciężkie łoże, gruby chwyt, no i ta lufa grubości 27-28mm robi wrażenie. Tikka w moim odczuciu ma gorszy spust i osadę. Wydaje się mniej "pancerna", jest delikatniejsza. Na korzyść Tikki przemawia lepiej wykonana komora nabojowa.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Spitfire24 »

Co rozumiesz przez lepiej wykonana komora nabojowa ? Co jest gorszego w komorze Sabatti ?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: piotrjub »

Też mnie to zaciekawiło , dodatkowo jak kolega to sprawdził ?
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

Może niepoprawnie to określiłem. Miałem na myśli lepiej spasowaną komorę z zamkiem (mniejszy luz zamka prawo-lewo) oraz większą płynność działania (przeładowania). Przeładowanie Sabattiego wymaga użycia większej siły.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2018, 22:08 przez Chotky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Bleys »

Może nawet nie siły, ale pewnego "wyczucia" kierunku ruchu zamka. Jeśli się przeładowuje na szybko, to zamek potrafi się nieprzyjemnie przytrzeć. Jeśli wolno i z wyczuciem, to idzie gładko. Rzeczywiście Tikka chodzi łatwiej, co zwłaszcza przy pewnym poziomie stresu może mieć znaczenie.
buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: buniu »

Przy szybkim przeładowaniu, łuska zawraca w komorze. Podobne zjawisko występuje przy Alexach. Niektórzy twierdzą ze wina leży po stronie rękojeści zamka (zapomniałem nazwy :) ) jest za krótka,gdzie łuska odbija sie od dłoni i wraca do komory. choć w przypadku sabatti, przy wersji z cieńszą lufą powiększono komorę by wyeliminować owe zjawisko. Może być to plotka, radzę zainteresowanym doczytać.
Zjawisko troszkę irytujące.

Powiększony magazynek z deserta pasuje do zwykłego tacticala. Najzwyczajniej przedłużyli standardowy 3 nabojowy o plastikowy adapter.
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: donia »

Cześć,

tak patrzę na ofertę i jest tactical desert, który ma kompensator i malowanie desert w stosunku do blacka.
Tactical black nie ma też gwintu pod kompensator, czy przy kalibrze 6,5x55, bo z takiego chciałbym korzystać, będzie mi to przeszkadzało w strzelaniu precyzyjnym?
Masa broni jest spora, ale nie mam doświadczenia akurat z takimi konstrukcjami.
Warto w tym przypadku dopłacać około 1000 zł za możliwość założenia kompensatora? Malowanie nie ma dla mnie znaczenia, wręcz wolałbym czarny :).

dzięki z góry,
donia
=Wrocław=
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”