Jaka optyka na początek na 600-1000 m ?

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jaka optyka na początek na 600-1000 m ?

Post autor: Shooter7 »

Luk@s81 pisze: 1. Porównując Minox ZX5i do Kahlesa to faktycznie te 13 MOA w Minoxie ( w porywach 20 MOA) regulacji to może być za mało. Za to szkła mają fajne - wiem bo patrzyłem.
2. Co do Kahlesa to rozumiem, że model 1050 jest następcą modelu 624 ?
3. Oprócz powiększenia różnica jest jeszcze w tubusie (34 mm w modelu 624), ale czy taki jest potrzebny w strzelaniu do tarczy w dzień? Większość firm robi z tubusem 30mm. Szkła chyba są te same?
4.Lepiej kupić coś lepszego niż później żałować. Ale w drugiej strony najlepiej kupić tak, aby dana luneta nie była "przerostem treści na formą"
1. Zawsze mozesz kupic inna szyne picantiny, gorzej gdy masz customa ktory ma ja wyfrezowana z systemu i " 0 " MOA pochylenia. NC Rado frezuje tez z pochyleniam 20 MOA, lub montaz nastawny ERA-TAC 0-70

2. Nie K 1050 nie jest nastepca, to inny model.

3. Zawsze wiekszy tubus bezdie przyjemniejszy w patrzeniu ( mialem IOR'a z 40 mm bardzo przyjemny byl ) Co do szkiel sie nie wypowiem co najwyzej przypuszszam, ze beda tej samej jakosci bo watpie w to aby dana firmy robila kilka gatunkow szkiel.

4. ZAwsze lepiej kupic cos lepsiejszego, w efekcie koncowym oszczedza sie kase. Osobiscie nie wierze w to aby przy szkle byl przerost formy nad trescia z kilku wzgledow.

Moj wzrok nie jest juz najlepsiejszy wiec musze czyms nadrobic. W Twoim przypadku mozesz miec rewelacyjny wzrok i na dzien dzisiejszy szkolo ktore kupisz bezdie OK, jednak nikt Ci nie zagwarantuje, ze za 10 - 20 lat tak zostanie, a jak masz dobre szklo, to bezdiesz je mial do momentu wyjscia nogami do przodu :)

:wink:
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka optyka na początek na 600-1000 m ?

Post autor: piotrjub »

Shooter7 pisze: NC Rado frezuje tez z pochyleniam 20 MOA, lub montaz nastawny ERA-TAC 0-70
Nigdy nie chciał zrobić wyfrezowania systemu z pochyleniem - systemy prostokątne które szynę weavera mają na stałe wyfrezowane w systemie, ma tez systemy rurowe okrągłe gdzie dokłada się szynę ale to inna bajka.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Jaka optyka na początek na 600-1000 m ?

Post autor: Shooter7 »

Piotr,

masz racje, moj blad, i kij wie jak moglem pomylic. Schwarze proponowal mi frezowanie montazowych obejm szkla.

Przepraszam, za wprowadzenie w blad.

:wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”