6.5 x 47 - miłośnicy tego kalibru pomóżcie.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

BronOstra.pl
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 września 2014, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

6.5 x 47 - miłośnicy tego kalibru pomóżcie.

Post autor: BronOstra.pl »

Witam.

Mam kilka problemów - pytań a mianowicie jak wiemy każda komora ma swój "ulubiony pocisk" itd - strzelam z karabinu wyprodukowanego na zamówienie więc nie ma jako takiej marki - jest to bardzo dobrej jakości sprzęt wyprodukowany przez Krystiana Janczewskiego w kalibrze 6.5x47 Lapua

Przeszukuje wiele rozwiązań - spłonka - proch - pocisk - po to ten temat.

Spłonek używam CCi BR4 - karabinowa mała - prochu zwykle Vihtavuori N540 , N140 oraz N150 - pociski Bergera VLD , Berger Long Range , Nosler Custom competetion , Nosler Accubond , Sierra Matchking oraz oczywiście Lapua Scenar - często w opcji Silver - pociski o wadze około 140gr w większości - jeden z nich to 139gr - czy ma ktoś fajne sprawdzone rozwiązania do tego kalibru żebym mógł przetestować coś podobnego u siebie ? Moja Komora nabojowa na pocisku Bergera VLD O.A.L = 2800 inch - i wtedy osadzony jest na gwincie - robię wiele prób często zmniejszam na 2780 czy nawet 2760 - widzę różnice - na dokładnie tym pocisku wygrałem ostatnie zawody w Krotoszynie na 100m leżąc a za kilka dni jadę na F-Class - stąd moje pytania jak teraz nie zdążę to przygotuje się na następny - proszę o trochę podpowiedzi.

Mam taki problem jeszcze że nie mogę tak zbudować naboju aby prędkość 10 sztuk była identyczna - w Bergerze VLD mam wyniki 840.2 , 843.6 , 835.8 - itd ogólnie w takim przedziale - pracuje na dobrej jakości sprzęcie ale jednak czegoś mi cały czas brakuje bo robię błąd - to że strzelam w centralną 10tkę czy w 2 groszówkę na 100metrów to nie znaczenia bo potrzebuje aby 20 pocisków zrobiło jeden mały otwór gdy jest bezwietrznie a nie kilka obok siebie - jak poprawić skupienie - proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam Piotr z Legnicy
nikodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2009, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nikodem »

Mogą Ci koledzy nie podpowiedzieć bo raz wiele zmiennych i każda bron trochę inna.

Ja mam małe doświadczenie ale uwzględnij jedną rzecz - każdy przyrząd pomiarowy ma jakąś dokładność np. Chrony - Accuracy: 99.5% or better.
zakładając 0,5%
844 +- 4 m/s
836 +- 4 m/s
Wyniki są zgodne

Odpowiedź brzmi ćwiczyć i ćwiczyć i zdobywać doświadczenie.
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

Poniższe zdjęcie to żaden powód do dumy bo i sprzęt byle jaki ( nie robiony na zamówienie ) a i pociski nie ważone, Ale jak ktoś nie ma za sobą wielu dni i miesięcy zdobywania doświadczeń i treningów to nic z najdoskonalszego sprzętu nie przyjdzie

5 kulek na 100 metrów ze starego Gustava M80
Obrazek
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.

Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
nikodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 28 lipca 2009, 14:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nikodem »

Nie pisz, że karabin byle jaki bo mój CG80 się obrazi :)

A w kategorii cena/jakość lub celność to trudno coś lepszego za mniejsze pieniądze znaleźć
Awatar użytkownika
norikum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1246
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 20:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bieżyń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: norikum »

Wiem
Ale chciałem w ten sposób pokazać że jak ktoś zaczyna po zdaniu prawa jazdy jeździć bolidem Ferrari po torze Le Mans zamiast zacząć od gokartów to może się zaskoczyć jakością wyników... ;laughing: ;laughing: ;laughing:

A kolega w Krotoszynie to z tego co wiem za ostatnim podejściem ( a było ich kilka ) wystrzelił wygraną więc to tak moim zdaniem też przypadek...
Cierpliwości w treningach życzę bo gotowej recepty na jedną "dziurkę" to tu nie dostaniesz bez własnej pracy...
Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.

Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”