Montaż do zestawu Sabatti + Viper PST

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Poprzedni tematNastępny temat
Yamaha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Montaż do zestawu Sabatti + Viper PST

Post autor: Yamaha »

Czołem brać strzelecka !

Kompletuję pierwszy zestaw do LR i nie wiem totalnie jaki montaż wybrać, to samo z obejmami. Szukam czegoś w średniej półce cenowej i co jest aktualnie dostępny od ręki w Polsce.
Karabin to Sabatti Hunter US, luneta Viper PST, dystansy jakie będą strzelane to od 100 m do 600 m.
Proszę tez o jakieś praktyczne wskazówki związanie z poprawnym zamontowaniem montażu, może ktoś ma jakieś przydatne linki (mogą być też po angielsku) ?

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik

Re: Montaż do zestawu Sabatti + Viper PST

Post autor: aquater »

Nie zapomnij o zakupie szyny pod montaż :)

Yamaha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Yamaha »

Tak, oczywiście chodzi o szynę i montaż. Myślałem o 20 MOA ale nie wiem czy to będzie optymalne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Ultra3000

Post autor: Ultra3000 »

Ja mam szynę Spuhr 20 MOA i montaż TierOne, monolit
Z pustego to i Salomon nie strzeli...

Macin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Macin »

Po co Ci szyna 20 MOA pod montaż na max 600 m. jak piszesz?
Szyna 0MOA jest tak zrobiona że luneta "leży" równolegle do osi lufy (przynajmniej tak powinna powinna być ustawiona ).
Szyna a właściwie skos 20MOA oznacza, że jest pochylona w taki sposób że luneta będzie nachylona o właśnie 20minut kątwych (MOA) do osi lufy.

To jest potrzebne jak brakło regulacji lunety strzelając dużo dalej niż 600m a masz PST, więć tam zaktes jest spoko na 600m.

Czy potrzebne, oceń sam.

Awatar użytkownika
Spitfire24

Post autor: Spitfire24 »

Oczywiście że potrzebne. Dziś chce strzelać na 600m. Jutro zapragnie na 800/1000m i co wtedy?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

Macin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Macin »

Wtedy dokupi ;)

Pisałem o różnicy, gdyż odniosłem wrażenie, może mylne, iż autor woli szynę 20MOA nad zwykłą 0MOA bo jest lepsza, nie do końca znając różnicę.
Ale może się mylę.

Przem

Post autor: Przem »

Raczej lepiej zapłacić raz i mieć nawet na przyszłość gotowy zestaw. Niż kupować druga szynę i generować koszty.
22lr. 9x19

Awatar użytkownika
Ultra3000

Post autor: Ultra3000 »

Przecież na szynie 20 MOA może strzelać zarówno 100 m jaki 1000 m a koszt ten sam więc chyba lepiej kupić że skosem...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...

Awatar użytkownika
GreenHeart

Post autor: GreenHeart »

Wszystko zalezy. Ostatnio sprzedawałem lunete z montażem ale kupiec mial juz skos na szynie karabinu wiec zostal mi montaz - zonk.
Potem kupilem inna lunete z tubusem 34mm do 6.5CM, wiec skosu nie potrzebuje bo na tym zestawie spokojnie wykrece na bebnach około 1100m (mam jeszcze 15 mil regulacji od zera) i zostaje mi jeszcze 10 milsów na siatce co daje razem 1450 m. Uważam że jesli luneta ma spory zapas "mocy" to nie ma co się pchać w skosy tym bardziej ze Space uświadamiał nas o wpływie skosu na właściwości optyczne lunety. Tak jak pisałem wczesniej ja tego nie odczułem i nie znam dokładnie tego zjawiska ale to nie znaczy ze jesli ktos ma argumenty na to czego ja nie widze to nie znaczy że nie dopuszczam tego do rozważan. Także kaliber który charakteryzuje sie małym opadem i luneta ze sporym zakresem regulacji raczej w moim mniemaniu nie wymaga skosu.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”