Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Postautor: adnikauto » 2019-10-08, 12:11

Savage wchodzi na rynek z seria karabinow precyzyjnych pokrywajacych nieomal wszystkie kalibry.

Info ogolne:
https://www.americanrifleman.org/articl ... paign=1019

110 ELITE PRECISION
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57557

B22 MAGNUM PRECISION
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=70548

A22 PRECISION
https://savagearms.com/content?p=firear ... ry&s=47248

Na zdjeciu model 110 Elite Precision.

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Awatar użytkownika
Spitfire24

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Postautor: Spitfire24 » 2019-10-08, 23:25

Robią fajne i celne karabiny, mam dwa w swojej kolekcji. Ciekawe jakie będą ceny w Polsce.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.

.TT

Postautor: .TT » 2019-10-09, 01:21

Ten elite w 338 to chyba mój następny karabin.

Pozdrawiam
Sławek

Awatar użytkownika
Kraku

Postautor: Kraku » 2019-10-09, 02:29

A jaką precyzję gwarantują? (oczywiście nie mówię o g...o amunicji)
Ostatnio zmieniony 2019-10-09, 02:30 przez Kraku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-10-09, 02:58

Obrazek

Mnie w kontekscie nowych karabinow Savage zastanawia wybor osady pomiedzy tradycyjna a "podwoziem" calkowicie aluminiowym oraz plusy i minusy powyzszych rozwiazan:

- Chassis vs. Stock
https://modularrifle.com/chassis-vs-sto ... e-chassis/

Powyzej jest podana krotka chrakterystyka obydwu systemow... a w "ogolnosci" temat robi sie jeszcze bardziej zlozony patrzac na niektore systemy karabinow F-Class :shock: :roll: to jest po prostu "mind boggling" :651:

Nie wyobrazam sobie ile taka sama osada moze kosztowac... :052:

Obrazek
Obrazek

Przyklady osad karabinow F-Class:
https://www.google.com/search?hs=uRi&q= ... 26&bih=626

Cholera jasna, to jest po prostu mocno frustrujace... tak jak spiewac kazdy moze - tak samo strzelac tez kazdy moze tylko jest jednak "mala" roznica pomiedzy sprzetami sklepowymi a Customami po kilka-nascie tys. USD :583:

Skadinad to jest rowniez zabawne na swoj sposob... jak tylko postawie sobie "granice marzen" to sie okazuje, ze dalej jest jeszcze lepszy i piekniejszy Swiat :one: to tak odnosnie budowy mojego malego, prywatnego karabinu customowego... i znowu jestem daleko z tylu...

.........................................................

Kraku pisze:A jaką precyzję gwarantują? (oczywiście nie mówię o g...o amunicji)

Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...

Obrazek

....."The announcement of the new series came last week at the 2019 GAP Grind/Bushnell PRO/AM, which is a two-day match pitting individuals and teams against each other in a unique match designed to test their skills and introduce amateur shooters to the world of professional competition"....
https://www.ballisticmag.com/2019/10/08 ... es-launch/
Ostatnio zmieniony 2019-10-09, 03:04 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.

DaimonWawa

Postautor: DaimonWawa » 2019-10-09, 07:42

adnikauto pisze:Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...

Nieprawdą to jest.
- system savage - dostępny i używany od bardzo dawna
- lufy savage - dostępne i używane od bardzo dawna
- osady mdt - dostępne i używane od dość dawna

Jedyna różnica to to że savage wrzucil w zestaw coś co inni składali sobie po swojemu. Jedyne co może być inne to dodatkowe QC w tej serii ale w to wątpię

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2019-10-09, 08:22

Jak znam życie, będzie kosztować tyle co zakup "w normalnej osadzie" + zakup MDT + marża za złożenie..... Przynajmniej u nas zazwyczaj da się taniej..
HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, BURRIS TIMBERLINE

Awatar użytkownika
SpaceDog
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: SpaceDog » 2019-10-09, 08:51

Na ostatniej fotce świetnie widać, że system Savage ,,du** nie urywa" z tym kątem otwarcia zamka... :roll:
Znowu będą się paluchy o lupki tłukły przy szybkim przeładowaniu... :-?
Za to osada mi się podoba - chętnie wziąłbym taką do T3x varmint ale cena ze wszystkimi opłatami wychodzi podobnie jak za osadę cadexa. :roll:

jkp44jkp

Postautor: jkp44jkp » 2019-10-09, 09:35

5.5k złotówek . Kurde chce zamówić taką do mojego Savage 110. Gdybym wiedział że wyjdzie taki model od Savage z ta acc osadą to może bym poczekał. Heh, życie.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-10-09, 12:25

DaimonWawa pisze:
adnikauto pisze:Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...

Nieprawdą to jest.
- system savage - dostępny i używany od bardzo dawna
- lufy savage - dostępne i używane od bardzo dawna
- osady mdt - dostępne i używane od dość dawna

Masz racje oczywiscie jesli chodzi o poszczegolne komponenty. Przyznaje, ze wyrazilem sie bardzo nieprecyzyjnie w dodatku uzywajac skrotu myslowego, moja wina, przepraszam. :shame: :-D

Mialem na mysli piszac te slowa, ze cala seria karabinow biorac pod uwage rowniez mniejsze jednostki nazwijmy je treningowe czyli modele B22 MAGNUM PRECISION; A22 PRECISION sa jeszcze niedostepne w sprzedazy detalicznej jako, ze Savage oficjalnie je przedstawil srodowisku strzeleckiemu w ub. tygodniu - dokladnie.

Kolega Space Dog poruszyl bardzo frapujacy problem czyli "kat otwarcia zamka"...

Szczegolnie dla strzelajacych w rekawiczkach przy szybkim przeladowaniu, niestety z tym wiaze sie jeszcze jeden klopot/problem- mianowicie strzelajac w zimie w grubszych rekawicach robi sie za malo miejsca dookola spustu do tego spust ustawiony na "lekki" - ponizej 1 lbs i mozemy miec klopot.

Ostatnia uwaga dotyczy glownie mysliwych niekoniecznie dotyka w takim samym stopniu strzelcow jednostek wyborowych, oni juz na samym poczatku startuja z innego pulapu oraz maja mozliwosc uzywania najlepszych dostepnych "resources".

Taki tok myslenia powoduje, ze czlowiek rozglada sie na boki :wink: myslac a moze by jakis "customowy" zamek zalozyc...?

I tutaj przychodzi z pomoca porownanie- jakie zamki uzywaja najlepsi?
Odpowiedz ponizej:
https://precisionrifleblog.com/2014/11/ ... -pros-use/

... oraz customowy trigger?
https://precisionrifleblog.com/2015/12/ ... e-trigger/

... i jestesmy w domu! :one:

jkp44jkp

Postautor: jkp44jkp » 2019-10-09, 13:35

SpaceDog pisze:Za to osada mi się podoba - chętnie wziąłbym taką do T3x varmint ale cena ze wszystkimi opłatami wychodzi podobnie jak za osadę cadexa. :roll:

A czy rozterka jest spowodowana faktem posiadania przez pana cadexa i niecheci wydawania 5k na kolejna osade czy cadex w panskim mniemaniu jest lepszy, jesli tak to w jakich aspektach.

Awatar użytkownika
SpaceDog
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: SpaceDog » 2019-10-09, 13:53

,,Panowanie" na forum możemy sobie darować :wink:
Nie chodzi o ,,niechęć wydawania" - kupiłbym ją chętnie gdyby była łatwiej dostępna. Sam nie mam możliwości zrobienia zakupu w USA :-/ To całkiem spora kasa... więc jednak wolałbym przed zakupem mieć możliwość jej pomacania (nigdy nie widziałem w PL na żywo tej osady).
Mam CDX-33 i Sako w osadzie Cadexa - to fantastyczne osady... opatentowany system mocowania oparty na rolkach, beznarzędziowa obsługa regulacji stopki, baki, długości kolby - za to trzeba zapłacić i ja się z tym godzę. W Sako TRG22 do szewskiej pasji doprowadzał mnie sposób regulacji za pomocą podkładek, które zawsze były ,,odrobinę" za duże lub za małe... :-? Osady Cadexa mają pełen handguard - który w założeniu częsciowo osłania od mirażu z lufy przy szybkim strzelaniu - na zimowym snajperze bardzo mi się przydał. Mam też gdzie oprzeć kciuk po prawej stronie... Osad tych dostarczał Cadex do programu Remington MSR - przynajmniej do czasu kiedy Remington podpierdzielił projekt, co kosztowało go ładnych parę dolców po przegranym procesie sądowym...
No i rzecz najważniejsza - zwyczajnie mi się podobają ;laughing:

jkp44jkp

Postautor: jkp44jkp » 2019-10-09, 14:02

Heh, ja nawet bym nie pomyslal o czyms takim jak wplyw osady na miraz w chlodne dni. Coz strzelcem jestem zielonym.
To acc podoba mi sie bardzo i cos czuje ze na tygodniach ja zamowie, choc bije sie z tym juz od przeszlo miesiaca. Coz koszta sa jakie sa a i zarobki tak samo wiec wiadomo.
Jesli zamowie i przyjdzie to sie na pewno pochwale.
Jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy to tylko kwestia zdjecia ale wydaje mi sie ze w moim zwyklym 110 jest wiekszy przeswit miedzy chwytem a luneta.

meiss

Postautor: meiss » 2019-10-09, 18:45

adnikauto pisze:
Powyzej jest podana krotka chrakterystyka obydwu systemow... a w "ogolnosci" temat robi sie jeszcze bardziej zlozony patrzac na niektore systemy karabinow F-Class :shock: :roll: to jest po prostu "mind boggling" :651:

Nie wyobrazam sobie ile taka sama osada moze kosztowac... :052:

Szczerze to nie wiem, o czym teraz kolega rozmawia. Myślałem, że będzie wątek o nowych Savage, a przypomina coś na kształt "wrzućmy zdjęcie czegoś co fajnie wygląda".
Przecież osady taktyczne, klasyczne i fclassowe to różne światy i różne cele. Nikt z fclassem nie pójdzie na polowanie, tak jak raczej nikt od lekkiej kolby bez beddingu nie będzie wymagał sztywności aluminium.

Chyba, że zmieniamy nazwę wątku na "Zdjęcia osad" ;)
Ostatnio zmieniony 2019-10-09, 20:16 przez meiss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-10-10, 00:47

@Meiss

Masz racje! Nie powinienem rozwadniac tematu. Mial byc o nowych karabinach Savage i niech tak zostanie.
:one:

P.S.
Na swoja obrone powiem tylko, ze brakuje mi strasznie w Dziale BP tematu "Tuning Centralnego Zaplonu" czy cos w tym guscie....

I bynajmniej nie chodzi o jakas kosmetyke ale zasadnicze zmiany w broni jak np. zmiana zamka, zmiana dlugosci lufy, zastosowanie luf o roznej dlugosci w jednym systemie, wydajnosc lufy FPS w zaleznosci od dlugosci, osady typy, bedding, free float the barrel, itd. stad biora sie moje "wrzutki" w roznych tematach co niektorych Kolegow pewnie doprowadza do szalu, Modowie i Admini tez ze mna lekko nie maja....

Wiem juz, w Polsce sa inne przepisy i nikt nie ma 5 luf o roznej dlugosci do jednego karabinu czy 7 upperow czy czego tam jeszcze.... z kolei ja wiecej sie grzebie niz strzelam, czasami brne w slepa uliczke czasami mi cos wychodzi... duzo zalezy tez od stanu moich finansow.

Jak skoncze moj projekt "Sztucera z "aspiracjami" do LR" to pewnie taki temat zaloze i tam sie bede "uskutecznial".... poki co bede trzymal gebe zamknieta!
:516:

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”