Strzelnice Long Range

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Grom911
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 10 grudnia 2018, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Strzelnice Long Range

Post autor: Grom911 »

Drodzy koledzy gdzie w okolicach woj.pomorskiego jest strzelnica z osia dłuższa niż 300m?
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 373
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice Long Range

Post autor: piotrjub »

Marynino koło Serocka (blisko Warszawy), Strzepcz poligon wojskowy - ma już atest i w przyszłym roku myślę że parę razy w roku będzie udostępniony. Nic innego nie mamy, pozostaje Lublewo i strzelnica w Kwidzyn ale osie 300m max.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2018, 23:37 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice Long Range

Post autor: Wilek1 »

Czesc, tez ciagle o mysle o LongRange i ciagle mi tych strzelnic brakuje... dalekie wyjazdy u mnie odpadają,
a bez strzelnic 600m+ nie widze sensu kupowania nic wiekszego od .223
czy uprzejmie świątecznie bez hejtu moge poprosic o info aktualnie działających strzelnic (powyzej 300m) w Mazowieckim (lub blisko) ?
Marynino ma 500m to jest dopiero na granicy (.223 / wiekszy kaliber).
Wesolych!
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2018, 15:48 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pajak2444
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 29 stycznia 2018, 08:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice Long Range

Post autor: pajak2444 »

Mam nadzieję, że ktoś wrzucił pełną listę strzelnic LR w całej PL.
Wyszczególnienie długości osi mile widziana.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice Long Range

Post autor: Wilek1 »

przejrzalem mape strzelnic w mazowieckim
z uwagi na ponizsze na prawde ciezko sie decydowac na wieksze (od .223) kalibry + elaboracje...
mamy oczywiscie wiecej strzelnic na setke ale nie o to mi chodzi (tak to se mozna pykac z kbksu i ARa)
- WAT 200/300 (info z ich WWW mowi tylko o 200m) - czy tu jest wstep z ulicy ?
- Bellona Marynino do 500m - super
inne:
- wojskowa strzelnica Wesola/Sulejowek 200/300m , ale brak dostepu z ulicy (chyba Cover tam dziala)
- wojskowa strzelnica w Zielonce (brak wstepu wolnego, chyba jest jakis dostep w ramach szkolen Team99)
- Gora Kalwaria 300m - ale zamknieta/nieczynna...
- FSO miala robic 250m ale to chyba upadło bo po pierwsze nadal nie ma, po drugie to info zniknelo juz z ich strony
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2018, 13:19 przez Wilek1, łącznie zmieniany 3 razy.
akami00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 24 lipca 2014, 08:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnice Long Range

Post autor: akami00 »

Wymienił kolega praktycznie wszystkie opcje. Osobiście dodałbym jeszcze Skarżysko, które się bardzo przybliżyło do Warszawy po otwarciu obwodnicy Radomia ;)
Z mojej perspektywy ilość treningów w Zielonce i Skarżysku plus zawody w ostatnim sezonie była większa niż moje możliwości czasowe. Od maja do września można było strzelać prawie w każdy weekend.
Ale to sprawa indywidualna ile amunicji i ile czasu chce się poświecić na strzelanie długodystansowe. Generalnie uważam, że w centrum kraju nie jest bardzo źle.
Oczywiście przydałaby się łatwo dostępna i dobrze wyposażona oś 300 m blisko Warszawy ale na chwilę obecną przynajmniej dla części osób taką rolę pełni Marynino.
A co do kalibrów, to raczej nie jest to tak, że głównym czynnikiem wyboru jest zawsze dostępność bliskich strzelnic. Często ta broń pracuje na zawodach oraz przy dobieraniu elaboracji i rzadszych treningach.
Jej użytkownicy wiedzę i doświadczenie zdobywają na innych niż te największe kalibry, to też jest sprawa kosztu, nie dla wszystkich taka banalna.
Kalibry na 300 m to też nie tylko 223. Ale to już historia na inny wątek ...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”