Marlin X7 Vh LR amunicja

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Romancybul
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 19:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: Romancybul »

Witam.
Jestem początkującym a w zasadzie zielonym posiadaczem Marlina x7 vh z grubą lufą i lunetą Vortex Diamondback Tactical 6-24x50. Strzelałem dopiero 2 razy na strzelnicy na 100m do tarczy i 300 do gonga. Na fabrycznej amunicji skupienie na 100m ok 25mm (najlepszy wynik z 4 tarcz po 5 strzałów), a na 300m do gonga 30x30cm ciężko trafić trafienie jedno na 3-4 strzały. Nie widziałem gdzie pocisk trafia i kombinowałem jak koń pod górę. Jako że to są moje absolutne początki z karabinem tego typu wiem że dużo treningu przede mną. Natomiast chcę przetestować różne amunicje żeby wybrać najlepszą dla tego karabinu. Skok gwintu to 1:12. Jaką amunicje polecicie przetestować i ew, w którym sklepie w Warszawie mogę ją nabyć?
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2018, 22:10 przez Romancybul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: larky »

Na 300m z tej broni to powinieneś naparzać w tego rozmiaru gong za każdym razem tym bardziej, że uzyskujesz bardzo dobre skupienie na 100m.
Na twoim miejscu na 300m dałbym jakąś dużą tarczę np. francuza, odwrócił go, zaznaczył gdzieś pkt. celowania i zobaczył jak układają się przestrzeliny. Może poprostu, źle przeklikałeś poprawkę pionową na lunecie i jesteś "na krawędzi" gongu?
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
tomaszko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 04 lipca 2013, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: tomaszko »

Czołem

Wprawdzie kolega nie napisał o jaki kaliber chodzi, ale po skoku gwintu wnoszę, że .308. Strzelam również z x7 vh tyle, że w kalibrze .223 i jeśli chodzi o fabryczne kulki to doskonale spisują się hornady steel match 55gr i 75gr. Na 100m jak ktoś umie strzelać to wycinają koniczynkę, na 300m jeśli nie wieje też można coś tam trafić, z takim gongiem nie powinno być żadnego problemu. Kaliber .308 daje zdecydowanie lepsze wyniki. Być może też podpasuje mu ammo hornady z tej serii, sprawdzić nie zaszkodzi. W Wawie można ją nabyć drogą kupna w Hubertusie przy ul. Ptasiej, sklep mogę zdecydowanie polecić.
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: larky »

Na 300m to naprawdę musiało by porządnie wiać z boku aby nie trafiać w tych rozmiarów gong :)
Co do ammo to koledzy strzelający w .308 bardzo chwalą GGG na Sierra HPBT w zielonych pudełkach.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Romancybul
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 19:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: Romancybul »

Przepraszam nie napisałem : kaliber 308,.Wiatr był ale nie duży za to duża wilgotność na pograniczu mżawki. Myślę że ja nie ogarniałem 300m (kliki). Ale wydawało mi się że pociski latały na wszystkie strony wokół gonga.....
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2018, 13:04 przez Romancybul, łącznie zmieniany 1 raz.
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: maciek199815 »

Daj broń innemu strzelcowi. Może to nie wina broni a człowieka?
Romancybul
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 19:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: Romancybul »

Może i tak być. Dzisiaj strzelałem z GGG 147 gr i GGG sierra 167 i 187 gr, na 100m. Skupienie z z 147 najgorsze ok 3cm. Najlepsze skupienie na 180gr w zasadzie koniczynka. ale co mnie dziwi różnica pomiędzy skupieniami mierząc od 147 do 167 15cm a do 180 aż 25 cm. Czy możliwa aż taka różnica?
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: larky »

Ja rozumiem masz na myśli punkt trafienia względem punktu celowania w poszczególnych rodzajach amunicji. To raczej normalne, różne prędkości i masa pocisku.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Aron
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 03 listopada 2018, 17:32
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Marlin X7 Vh LR amunicja

Post autor: Aron »

Kup Lapue 308 Win. FMJ 8g
Moj marlin bardzo ja lubi
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”