Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Hamulec wylotowy do .308

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

fenol
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Hamulec wylotowy do .308

Postautor: fenol » 2018-03-14, 23:28

wandzolor pisze:O tym nawet nie słyszałem, pewnie będzie problem z dostępnością w PL. Rozważam jeszcze Cadex MX1. Jak ktoś miał doświadczenia z powyższymi (Accuracy International, Cadex MX1 oraz Lancer) to proszę się wypowiadać :piwo:

Żaden problem. Kupiłem ostatnio osadę AI w https://www.sportingservices.co.uk/ Przesyłka 35GBP i dostawa w 3 dni. Co ciekawe, osada wyszła ponad tysiąc zł taniej tam niż w brownellsie czy u niemieckiego dystrybutora.

Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: SpaceDog » 2018-03-14, 23:34

Hamulec Cadexa jest najwydajniejszym i najskuteczniejszym, z jakim miałem do czynienia (a było tego trochę...) - niezależnie od kalibru - nawet w .50BMG. Oprócz odrzutu bardzo fajnie radzi sobie też z eliminowaniem podrzutu broni (czego nie robi np. wspomniany Accuracy...)
Lancer Viper też jest skuteczny (i 2x tańszy od Cadexa...), tu można poczytać o testach:
http://www.thetruthaboutguns.com/2016/0 ... rake-test/
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 00:23 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.

fenol

Postautor: fenol » 2018-03-16, 09:52

SpaceDog pisze:Hamulec Cadexa jest najwydajniejszym i najskuteczniejszym, z jakim miałem do czynienia (a było tego trochę...) - niezależnie od kalibru - nawet w .50BMG. Oprócz odrzutu bardzo fajnie radzi sobie też z eliminowaniem podrzutu broni (czego nie robi np. wspomniany Accuracy...)
Lancer Viper też jest skuteczny (i 2x tańszy od Cadexa...), tu można poczytać o testach:
http://www.thetruthaboutguns.com/2016/0 ... rake-test/

nie znam cadexa. Przy AI broń lekko podskoczy i przesunie się podczas strzału. Nie znam jednak hamulca który sprawi, że broń nie drgnie ani trochę. Zaleta AI taka, że można na końcu przykręcić tłumik.

Awatar użytkownika
SpaceDog
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: SpaceDog » 2018-03-16, 17:25

Ja mam zarówno hamulec Cadexa (i z wielu karabinów w różnych kalibrach (od .308win poprzez .338lapua, .408CT po .50BMG włącznie...) z tym hamulcem strzelałem). Mam też na TRG hamulec od Accuracy - ten do tłumika, więc mam bezpośrednie porównanie. Zaletą jest to jedynie wtedy, gdy ktoś ma i może założyć tłumik. W przeciwnym razie wydajniejszy będzie hamulec Cadexa lub Lancer Viper.

Hyouka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Hyouka » 2018-09-18, 17:41

A wiecie może Panowie i Panie komu w okolicy Warszawy można zlecić zadanie zrobienia gwintu pod taki hamulec wylotowy? Tak żeby było dobrze, bo byle jak to sam potrafię :D

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”