Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: spike »

Jak w temacie.
Właśnie ruszyła REJESTRACJA
W tym roku zawody są w kalendarzu, będzie wydany komunikat i będą się liczyć do osobostartów.
Zapraszam.
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Awatar użytkownika
remzibi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 367
Rejestracja: 25 lipca 2013, 21:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: remzibi »

Obrazek
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Braterstwo, KS GARDA, WAS Banditos
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: kapera »

Co się dzieje z Niemcami , jak na razie jedno zgłoszenie . Obawiam się że ktoś dał ciała . Z tego co mi wiadomo oni potrzebują informacji o terminach zawodów nieco wcześniej niż dwa miesiące przed panowie :evil:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: spike »

Na stronie zawodów jest już program, oczywiście uwzględniający obecny stan rzeczy.
Jeżeli zgłoszą się jeszcze jakieś osoby, zmuszeni będziemy go zmodyfikować.
Jest też propozycja listy startowej. Zainteresowanych proszę o uwagi, które w miarę możliwości wprowadzę.
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Bleys »

kapera pisze:Co się dzieje z Niemcami , jak na razie jedno zgłoszenie . Obawiam się że ktoś dał ciała . Z tego co mi wiadomo oni potrzebują informacji o terminach zawodów nieco wcześniej niż dwa miesiące przed panowie :evil:
Nie tylko Niemcy. Panowie organizatorzy wszelkich zawodów, proszę weźcie pod uwagę, że niektórzy ludzie pracują na etatach. Żeby firma bezproblemowo dała mi urlop muszę znaleźć zastępstwo i zgłosić plany urlopowe minimum pół roku przed. Przy zapisach z 2 miesięcznym wyprzedzeniem robi się cyrk.
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: spike »

Zmień robotę ;laughing:
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: marekp »

Bylem. Super zawody. Dobra organizacja - klopot ze tylko starzy znajomi. Jedna nowa twarz i od razu zloty medal! Na pewno sie sam odezwie jak wroci do domu. Ja wczesniej wrocilem z bankietu sie urawlem bo mam dyzur w robocie od 8 rano w niedziele. W srode bede wyniki. Wiec nie bede mowil kto i co wygral - ci co byli to wiedza. Ci ktorzy sie bali przyjechac dowiedza sie za 3 dni :-D

MarekP
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: nosu »

Wróciłem z zawodów , jestem zadowolony bo postrzelałem , byłem w towarzystwie znajomych z którymi jest dobrze się pośmiać :-D
Był również z nami organizator niedawnej małej burzy na forum czyli MarcinP ...byliśmy grzeczni i nadmiernie nie męczyliśmy chłopa gdyż wywiązał się z obietnicy przyjazdu na zawody.
Dzień treningowy był ładny oraz umiarkowanie wietrzny ale za to dzień zawodów zaoferował wszystkie warunki pogodowe z wyjątkiem gradu mrozu i tornada. Zawodnicy wystartowali w dwóch turach i od godziny ósmej rano do osiemnastej wieczorem (jeśli się mylę to mnie poprawcie) czyli cały dzień strzelania i obserwowania tarcz . Markowi szło wyśmienicie i wygrał w swojej klasie a MarekP trochę gorzej ale walczył dzielnie.
Karabin w konkursie strzelania ze stójki do bizona wygrał Lubosz Radakowić , dzięki czemu jest szansa że zacznie strzelać z czarnego prochu a nie tylko z nitro.
Jeśli chodzi o Organizatorów to się napracowali za co im serdecznie dziękuję :-D i do zobaczenia za rok.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Marcin P. »

Super zawody. Chociaż nie udało mi się wstrzelić w jeden cel to i tak czuję się jak wygrany. Bizon upolowany ostatnim strzałem. :101: Strzelanie na takich dystansach to coś niesamowitego. Atmosfera na treningu i zawodach wspaniała. Nie mogę się doczekać następnych. Wielkie podziękowania dla wszystkich, zwłaszcza dla kolegów Czesława i Jarka za podpowiedzi w znalezieniu nastaw i kolegi Adama za wspaniały doping :piwo:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Marek- »

Nosek skromnie nie wspomniał że zdobył pierwsze miejsce w kategorii Black Powder scalony wynikiem 41 trafień :one: pozwoliło mu to również wygrać klasyfikację ogólną.
W klasyfikacji ogólnej za Andrzejem drugi był Lubosz, jak dobrze pamiętam z 37 pkt a strzela z nitro, trzeci Camel 34 pkt i tez strzela z nitro, ja w ogólnej klasyfikacji zdobyłemem 4 miejsce z wynikiem 31 pkt, strzelałem z kapiszonowego Saguaro Sharpsa. Bizona na 805 y poczestowalem ołowiem 7 na 8 razy :wink:

Podziękowania dla kolegów i koleżanek z Gardy, fajna zgrana ekipa :one:
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: stangret »

Gratulacje dla Wszystkich.
Skromny Nochal zapomniał dodać, że z takim wynikiem plasuje się w światowej czołówce Quigley Match :532:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Marek- »

Te 41 pkt Andrzeja to pewnie nasz nowy rekord, nie przypominam sobie z głowy wszystkich wyników, trzeba by to spradzić, ale tak myślę.

Na zawodach mieliśmy też niespodziankę, bo odwiedził nas Prezes Pzss Tomasz Kwiecień i nawet oddał dwa strzały do bizona z kapiszonowego Saguaro Sharpsa trafiając dwukrotnie.
Z dyskusji o strzelctwie czarnoprochowym można wywnioskować że jest do nas strzelców CP bardzo przyjaźnie nastawiony a szczególnie podoba mu się atmosfera naszych zawodów, bliższa zwodom rodzinnym niż ostrej rywalizacji :one: .
Awatar użytkownika
Colin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2012, 09:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Colin »

Byłem,strzelałem.Znów wiele zrozumiałem i nauczyłem się.
Dziękuję Tym dzięki którym mamy te zawdy w Polsce.
Dzięki Ekipie pracującej przy organizacji imprezy.
Przepraszam Sędziów za moje gadulstwo na stanowisku w czasie strzelania-(radość że jestem)
Gratulacje dla Andrzeja i Marka ,od długiego czasu najlepszy zestaw -zawodnik-obserwator, co jak widać ma duże znaczenie oprócz oczywiście osobistego talentu i wiedzy.
Dzięki Czesławowi za kapiszony-bo oczywiśćie dziadek Adam musiał czegoś zapomnieć.
Dzięki Koledzy, że byłem z Wami.
Adam Glegoła







9
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: marekp »

Ja z kolei dziekuje za kapiszony Jarkowi bo mi zabraklo pod koniec! Za to opowiem Wam historie ku przestrodze. Przez 2/3 zawodow (4 kolejne cele) nie widzialem kompletnie celow. Przez diopter ni hu-hu. Nie widac i czesc. Nawet do diamentu wymyslilem jak celowac w krajobraz zeby trafic. Polegalo do na podniesieniu o 5 MOA celownika. Drugie to jedna z tarcz na 300m z mojego stanowiska pokazywala dokladnie pion. I pozioma linia walu i nad tym powinien byc diament. Tak ustawilem tak wycelowalem i 2 razy trafilem w najtrudniejszy cel. Na osmiokat i bizona podjalem decyzje. Zmienie okulary. Mialem co prawda fotochromy ale zupelna zmiana jakosci! Zaczalem trafiac! Co prawda pozno ale lepiej niz wcale. Wiec z ostatniego miejsca przesunalem sie na drugie. W czym byl problem? Okulary progresywne. O ile jak normalnie patrzylem to widzialem o tyle przy celowaniu uzywalem tej czesci do czytania! Wiec nie moglem widziec celow w diopterze. Nic nie pomoglo powiekszenie dziury do 3mm. To taka uwaga. Nalezy pamietac o WLASCIWYCH okularach. Powiem krotko. Z 6 punktow na 4 kolejki (!) wyszedlem na 15. Glupota straszna z tymi okularami. Ale tak jak dziadek Adam tak i ja drugi dziadek ktory zapomina o wszystkim. Do dzis jestem zly. I jeszcze nos sobie rozbilem o diopter bo jak nie widze nic to odruchowo chcialem oko w diopter wlozyc. Oczywiscie sie walnalem w nos.
Zawody piekne. Pogoda co najmniej dynamiczna. Ale nie bylo istotnie gradu. Ale pod koniec to niemal zabami z nieba walilo. Ulewa straszna.

MarekP
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Quigley Match Europe 2018 termin 25-26 maja

Post autor: Willie357 »

Fajnie,ze sie udało.Gratulacje dla najlepszych, i tych ,którym ołów był mniej posłuszny w spotkaniach ze stalą..Szkoda tylko, że ambicyjki i niedowład spowodowały nałożenie sie dwóch ważnych imprez.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”