Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

buniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 18 listopada 2016, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: buniu »

Kompensator i powiększony magazynek.
Przy strzelaniu bronią do .308 nie istnieje potrzeba stosowania kompensatora, choc wszystko zależy od indywidualnych preferencji strzelca.
Strzelałem z obu karabinów i nie zauważyłem znaczącej różnicy miedzy nimi, może wpływ ma znaczna masa samej broni lub źle zaprojektowany kompensator
Jeżeli miałbym luzem 1000zl to wydałbym na bron z możliwością dołożenia jakiegoś urządzenia wylotowego, bo zawsze cos może sie odmienić :)
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

Weź zwykłego Tacticala a 1k PLN dołóż do porządnego montażu pokroju Spuhr/Contessa z pochyleniem 20 MOA :)
Mam u siebie monolityczny montaż Contessy i jestem zadowolony. Spuhr podobno jest za szeroki na dole przez co łuska przy przeładowaniu może się odbić i nie wylecieć z komory.
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: donia »

A ta contessa to jest szybki czy stały?
Ponoć można zamontować spuhra ale trzeba zastosować szynę dociskową dwu a nie jednoczęściową.
Po prostu ta picatinny jest ponoć za niska.
donia
=Wrocław=
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

Mam stały montaż. Contessa ma akurat w swojej podstawie zostawiony "ząb" przez co za każdym razem po odkręceniu montażu da się go założyć w to samo miejsce bez zmiany punktu trafienia (ząb wchodzi w zagłębienie w szynie).

Btw. co do odrzutu, nie wiem jak w Tacticalu w kal. 6,5x55, ale ostatnio strzelałem z AK-47 to w moim odczuciu 7,62x39 mocniej "kopie" niż 6,5x47.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 19:27 przez Chotky, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: piotrjub »

6,5x47 w jakiej broni
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 20:28 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

6,5x47 w moim Tacticalu. Wystrzelałem 45 sztuk amunicji w ciągu półtora godziny i nie czułem żadnego bólu, ani innych dolegliwości, mógłbym strzelać dalej gdybym miał więcej amunicji :D. Bardzo przyjemnie mi się strzela tym kalibrem. 7,62x39 po 20 strzałach miałem dość, nieprzyjemne uczucie.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2018, 21:20 przez Chotky, łącznie zmieniany 1 raz.
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

mały upgrade Tacticala, wersja prototypowa :)
Obrazek
kipax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 24 marca 2012, 21:03
Tematy: 11
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: kipax »

Gdzie kupiłeś gwizdek ?
Chotky
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 11 października 2017, 16:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Chotky »

Sam zrobiłem.
kipax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 24 marca 2012, 21:03
Tematy: 11
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: kipax »

OK ładnie.
http://bi.gazeta.pl/im/bf/4d/15/z223387 ... lodowy.jpg

A pytanko gdzie kupić porządny na śruby gwizdek pod 243 do ATRa
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: RE: Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: piotr.dun »

Bartek DJC pisze:Ok - mam chwilę czasu to napiszę :)
Karabin Sabatti Tactical Desert kaliber 308WIN. Długość lufy 710mm, grubość 28mm. Karabin fabrycznie dostajemy z kompensatorem odrzutu, a jeśli go nie chcemy możemy odkręcić i w jego miejsce zamontować dostarczoną przez producenta tuleję z gwintem. Do broni dokładana jest tez plastikowa nakładka do przedłużanie kolby. Szynę picatinny do montażu optyki trzeba dokupić osobno.
Rączka zamka jest masywna - dobrze się nią "macha" ;)

Obrazek

Mam go stosunkowo krótko (miesiąc). Na początku przeszedłem całą procedurę docierania lufy.
Po przejściu procedury na fabrycznej amunicji GGG 168 grainów na 100m strzela tak:

Obrazek

Wierzcie lub nie ale tu jest 5 kulek!
Nie jest to mój pierwszy karabin ale pierwszy który po "wyciągnięciu z pudełka" tak strzela.

Obrazek

Po 3 wizytach na strzelnicy i dobraniu wstępnej elaboracji pojechałem z tym karabinem na LREC gdzie udało się zająć 4. miejsce w klasie SNAJPER (trójbój 300,600,800) - co uznaję za spory sukces jak na taki szybki rozwój wydarzeń ;). Wielką radochę sprawiło tez "nawiązanie kontaktu" z tarczą na 1057m - przypominam, że w klasie SNAJPER nie ma strzałów próbnych, a taki dystans dla tego kalibru to już spore wyzwanie (trening odbywał się tylko do 800 m).

Obrazek

Jednym słowem - polecam - stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy jest wg. mnie nie do pobicia.

Zobaczymy jak będzie się sprawował w "laboratoryjnych warunkach" (w porównaniu z poligonem drawskim ;)) strzelnicy w Skarżysku.

Aha - dodam jeszcze że całość jest dość ciężka (przez to i stabilna). Set widoczny na zdjęciu to 8250g (karabin, bipod, szyna, montaż , optyka)

Obrazek
Mam pytanie o montaż bipodu. Szyna jest na stałe? Czy jest demontoealna i można zamontować bączek do Harrisa?
BLOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: BLOS »

Szynę można odkrecic
"Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie"
"Si vis pacem, para bellum"
macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: macher752 »

Bartek DJC pisze:Ok - mam chwilę czasu to napiszę :)
Karabin Sabatti Tactical Desert kaliber 308WIN. Długość lufy 710mm, grubość 28mm. Karabin fabrycznie dostajemy z kompensatorem odrzutu, a jeśli go nie chcemy możemy odkręcić i w jego miejsce zamontować dostarczoną przez producenta tuleję z gwintem. Do broni dokładana jest tez plastikowa nakładka do przedłużanie kolby. Szynę picatinny do montażu optyki trzeba dokupić osobno.
Rączka zamka jest masywna - dobrze się nią "macha" ;)

Obrazek

Mam go stosunkowo krótko (miesiąc). Na początku przeszedłem całą procedurę docierania lufy.
Po przejściu procedury na fabrycznej amunicji GGG 168 grainów na 100m strzela tak:

Obrazek

Wierzcie lub nie ale tu jest 5 kulek!
Nie jest to mój pierwszy karabin ale pierwszy który po "wyciągnięciu z pudełka" tak strzela.

Obrazek

Po 3 wizytach na strzelnicy i dobraniu wstępnej elaboracji pojechałem z tym karabinem na LREC gdzie udało się zająć 4. miejsce w klasie SNAJPER (trójbój 300,600,800) - co uznaję za spory sukces jak na taki szybki rozwój wydarzeń ;). Wielką radochę sprawiło tez "nawiązanie kontaktu" z tarczą na 1057m - przypominam, że w klasie SNAJPER nie ma strzałów próbnych, a taki dystans dla tego kalibru to już spore wyzwanie (trening odbywał się tylko do 800 m).

Obrazek

Jednym słowem - polecam - stosunek ceny do tego co za nią otrzymujemy jest wg. mnie nie do pobicia.

Zobaczymy jak będzie się sprawował w "laboratoryjnych warunkach" (w porównaniu z poligonem drawskim ;)) strzelnicy w Skarżysku.

Aha - dodam jeszcze że całość jest dość ciężka (przez to i stabilna). Set widoczny na zdjęciu to 8250g (karabin, bipod, szyna, montaż , optyka)

Obrazek
Co to za bipod w twoim sabatti?jaka szynę zamontowales?
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
Awatar użytkownika
Bartek DJC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1314
Rejestracja: 08 grudnia 2004, 14:30
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: Bartek DJC »

macher752 pisze:
Co to za bipod w twoim sabatti?jaka szynę zamontowales?
Bipod to Atlas BT46-LW17 PSR.
Szyna jest standardowo przy tym karabinie.
MilDot.pl - Długi dystans online | FieldTarget.pl
FT - Niesprawne figurki na torze zaznaczam zerem na karcie startowej. :621:
macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti rover tactikal - proszę o opinie.

Post autor: macher752 »

Bartek DJC pisze:
macher752 pisze:
Co to za bipod w twoim sabatti?jaka szynę zamontowales?
Bipod to Atlas BT46-LW17 PSR.
Szyna jest standardowo przy tym karabinie.
Ja kupiłem 6.5 creedmor.w czwartek jadę odebrać. Powie dzieli mi ze niema szyny w standardzie.a montaz spuhra jaki masz ?
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”