LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: Spitfire24 »

GreenHeart pisze: Mój HK MR308 A1 lufa 16.5", optyka 1.1-4x24 Smith Bender, ammo fabryczne 165 g Hornady SST, 100 m z dwójnogu pozycja siedząca przy powiększeniu 4x w drugiej grupie robi 0.64 MOA
Mam dokładnie taki sam karabin z taką samą lunetą i takim samym bipodem na QD :-D - chyba ten sam dostawca ;laughing: .
Z jedną różnicą. Dziś w deszczu (szybkie strzelanie - 5 strzałów w 60 sekund) wyszło na fabrycznej GGG z pociskiem Sierry na 200 m coś takiego:
Obrazek
Wyszło 0,39 MOA, ten jeden poniżej to pierwszy zimny i pewnie go jeszcze zerwałem. Po takim wyniku zastanawiam się czy jest sens elaborować.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: Spitfire24 »

A tak wygląda 100 m z elaborowanej :).
Obrazek
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: GreenHeart »

Spitfire24 pisze: Mam dokładnie taki sam karabin z taką samą lunetą i takim samym bipodem na QD :-D - chyba ten sam dostawca ;laughing: .
Taki zestaw to standard w pewnej znanej firmie rodem ze stanów zajmującej się min ochroną statków.

Wyniki jakie pokazujesz to jest właśnie to czego oczekuje się po takim karabinie. Generalnie elaborować do niego to tylko amunicje super precyzyjną i nieco droższą lub taką super tanią do wywalenia dziesiątkami na treningu dynamicznym a najlepsze jest to że na fabrycznej kulki latają zadowalająco.

Na marginesie to ładny wynik z tej GGG.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: GreenHeart »

Spitfire24 pisze: Mam dokładnie taki sam karabin z taką samą lunetą i takim samym bipodem na QD :-D - chyba ten sam dostawca ;laughing: .
Taki zestaw to standard w pewnej znanej firmie rodem ze stanów zajmującej się min ochroną statków.

Wyniki jakie pokazujesz to jest właśnie to czego oczekuje się po takim karabinie. Generalnie elaborować do niego to tylko amunicje super precyzyjną i nieco droższą lub taką super tanią do wywalenia dziesiątkami na treningu dynamicznym a najlepsze jest to że na fabrycznej kulki latają zadowalająco.

Na marginesie to ładny wynik z tej GGG. :502:
Awatar użytkownika
Stettera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 16 grudnia 2011, 17:55
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: Stettera »

Ile faktycznie dałeś za to cacko? Jaka gwarancja mechaniczna?
22LR - 12,7x99
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: panKompot »

Dobre skupienie do 800m to zapomnij o samopowtarzalnej bo chyba żadna nie jest tego warta. Przynajmniej z łatwo dostepnych. Wspominałeś o partyzantce. Więc będziesz miał także jakiegoś Ar-a. Już do 300m nic nie potrzeba (choć 7,62 do 400m powiedzmy :583: ). W zurbanizowanym nic więcej nie potrzeba. Choć w iraq np. takiej powtarzalności zabrakło. Jeśli już tak mocno chcesz do 800m to ja bym się nie oszukiwał i popatrzył na czterotaktowe z lunetą minimum 4-16x50. I skoro partyzant to najważniejsze jest aby był odpowiednio wyważony. A tu już zdecydowana większość odpada. Czterotaktem także można drużyne obalić w ciągu 30 sek i to nie z leżącej.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: GreenHeart »

Przy okazji zakupów w Astroclassic w Poznaniu macałem dzisiaj Diamondblack w 308 i 223. Pierwsze wrażenia:
Widać że to budżetowe karabiny. Wykończenie elementów zatrzymało się w fazie pilnika :). Wersja 223 była z przednim chwytem z tworzywa które jakością nie dorównuje nawet replikom M4 w ASG. Oba karabiny są bardzo lekkie. 308 w porównaniu do mojego HK MR308 to w zasadzie pistolecik ale wrażenia wagowe raczej fajne. Widać że lower i upper ma spory zapas na ewentualne ziarna piasku:). Porównując go do Mossberga jest gorzej wykonany i to widać od razu.
Generalnie cena 3600 zł za 223 jest dobrą ceną i jeśli ten karabin strzela jako tako, to wezmę go z następną dostawą. Niestety tego hurra optymizmu nie podzielam do wersji 308 bo uważam że ten kaliber musi być już dokładniej wykonany. Sam widzę jakim obciązeniom poddawana jest moja Hakaśka podczas szybkiego strzelania i jakoś słabo to widzę w Diamonblacku w wersji 308. No ale mogę się mylić i wszystko będzie ok, choć nawet jeśli dostałbym ten karabin do działania to nie zabrałbym go tam gdzie tarmoszę hecklera bo mimo wszystko konstrukcja wydaje mi się dość licha a samo wykończenie elementów nie nastraja mnie do tego że użytkowanie będzie długie i bezproblemowe.
Ostatnio zmieniony 29 września 2017, 15:08 przez GreenHeart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: LR Jaki Samopowtarzalny Karabin Wyborowy .308 Winchester

Post autor: Rob de Guardio »

Czy ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem i ma wyważoną "obiektywną" opinię o karabinie SIG 716 ?
Pozdrawiam.

Rob.
Zwyciężyć - nie znaczy wygrać...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”