Slihouette - eliminacyjna konkurecja drabinkowa

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Slihouette - eliminacyjna konkurecja drabinkowa

Post autor: MI-6 »

Dzisiaj u nas na Parkurze zapodałem temacik w kontekście ciekawostki rozgrywania konkurencji Sylwetkowej

System drabinkowy (pucharowy) na wzór chociażby tenisa

Szczegóły :
- Losowanie startujących i przypisanie ich do drzewka
- Strzelanie w formie eliminacji - 1 seria 20 strzałów, do kolejnego etapu przechodzi wygrywający, w przypadku remisu jest automatycznie rozgrywana dogrywka do pierwszego pudła
- Z pierwszej tury przegrywających jest robione nowe drzewko (tu też losowanie), taki sam system eliminacji, zwycięzca drzewka dostaje "złoty los" np. do półfinału
- Finał i baraż o 3 miejsce wyłaniany jest z półfinalistów

Sądzę, że taka forma rozgrywek może wnieść trochę powiewu świeżości, różnego rodzaju strategii (przeciwnik danego etapu strzelił w serii 7, ja mam 8 i jestem jeszcze na dzikach, więc odkładam sprzęt i już myślę o nowym przeciwniku regenerując siły :-D ) i dodać dużo emocji :)

Temat obgadałem dziś wstępnie ze Spinnerem, jak będzie chwila to obstrzelamy sprawę na Strzelnicy w kilkanaście osób i zobaczymy jak taka formuła się sprawdza...

Temat może być rozwojowy... zapraszam więc do dyskusji :-D
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Fajne, korespondencyjnie też ?
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Slihouette - eliminacyjna konkurecja drabinkowa

Post autor: Spinner »

MI-6 pisze:Dzisiaj u nas na Parkurze zapodałem temacik w kontekście ciekawostki rozgrywania konkurencji Sylwetkowej
Chłopaki , zabawa taka :) I nawet wiem kiedy będzie okazja zrobić. Podczas Dni Adventure Park. :)
Zaprosimy Was.
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Slihouette - eliminacyjna konkurecja drabinkowa

Post autor: MI-6 »

Mc Gyver pisze:Jako dodatkowa formuła niektórych zawodów - jak najbardziej; ale regulaminu Silhouette nie zmieniałbym.
O zmianie regulaminu nic nie wspominałem :-D Chodzi właśnie o dodatkową formułę i urozmaicenie strzelania ... Fun, emocje, itp... :)
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
satin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 10:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Starogard Gdański
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: satin »

Rewelacja. Ja dodałbym od siebie, że strzela się razem banki. Jeśli skończysz kury wcześniej świnie zaczynamy razem itd.
Gdyby udział wzięło szesnastu strzelców to finaliści mieli by za sobą:
60 strzałów - po to by w finale strzelić 70-80.
Moim zdaniem za dużo.
Widział bym to raczej do dwóch pudeł. Chybionych znaczy. Czyli:
- zawsze strzelają razem od pierwszego do ostatniego ale drugi nie trafiony przegrywa i wpada w drabinkę dogrywek [ dożynek :) ]
Moim zdaniem to przyspieszy całą rozgrywkę i zredukuje turniej do rozsądnej ilości strzałów inaczej dnia zabraknie.

Zawody planujemy na 14 października - bardzo wstępnie :) Ale satina i fusza zapraszam specjalnie- Fusz może ze swojej nowej zabawki !!!
Ostatnio zmieniony 11 września 2012, 20:33 przez satin, łącznie zmieniany 1 raz.
SG 3Miasto, KS "Tarcza" LOK St. Gd., SKS ARDEA, "Snajper" LOK Tczew, ROMB
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Myślałem , że to mój post....
Chyba pora zgasić fajkę :(
Awatar użytkownika
Qmpel3city
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 15:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk/Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qmpel3city »

Janusz, dopóki serce będzie pompować, dopóty zawsze będziesz Don Vito Spinner. Więc przestań się mazać, tylko przypal fajkę :)
Jest prawo i sprawiedliwość. Niestety, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jestem za sprawiedliwością...
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MI-6 »

Cieszę się, że są chętni do rozgrywania takiej formuły :-D i że temat się rozwija - tzn są pomysły jak usprawnić przebieg rozgrywki.

Miałem wstępną koncepcję, a tu zawody się szykują :) :) :)

Może jeszcze parę osób się wypowie i wtedy spiszemy i uzgodnimy najlepszą wersję "przepisów" ?
TX200 HC + Vortex Viper
kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kombatant »

W innej dyscyplinie strzeleckiej, w której też sobie "pykam" jest tak:
- najpierw seria kwalifikacyjna ustalająca zawodników w kolejnosci na liście do pojedynków (załóżmy, że w Sylwetkach będzie to pierwsza seria 20 strzałów). Należałoby ustalić sposób ustalania miejsca na liście w przypadku takiej samej ilości punktów (we wspomnianej innej dyscyplinie np. decyduje ilość X-ów lub 10-tek);
- drabinka pojedynków jest ustawiona w zależności od ilości zawodników, rangi imprezy itp., ale zawsze jest rozpisana jako wielokrotność 16 ("drabinki" do ściągnięcia);
- w pojedynkach boksują się na początek 1 z 16, 2 z 15, 3 z 14 itd., a zwycięzca przechodzi dalej;
- dla zawodnika przegrywającego w pewnym etapie jest ważny ostatni wynik, decydujący o jego miejscu np. w szesnastce czy ósemce z końcowej rywalizacji;
- gdy zostaje 4 zawodników zwycięzcy pojedynków walczą o srebro/złoto oraz o brąż i 4 miejsce.

Nb. moja opinia o tym systemie nie jest całkiem pozytywna. Wg mnie o poziomie zawodnika decyduje właśnie seria kwalifikacyjna (konkretnie 72 strzały). Natomiast w seriach pojedynkowych często dochodzi do sytuacji, że zawodnik z dalszego miejsca jest na podium, a świetny strzelec z kwalifikacji jednym nieudanym strzałem ląduje w efekcie na odległym miejcu.

Ale może z tego uda się coś wybrać też do Sylwetek.

Natomiast osobiście uważam, że gdyby zawody w Sylwetkach były przeprowadzane zawsze zgodnie z obecnym regulaminem, tzn. seria pierwsza wg. losowania, kolejności zapisów itp. (w każdym razie losowo), a druga w kolejności od najniższego wyniku - to nie potrzeba nic uatrakcyjniać. Finał zawsze byłby rozgrywany w tym samym czasie między najlepszymi.
A.
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”