Pistolet - co kupić?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet - co kupić?

Post autor: człekoupiór »

Witam!

Po przerwie chciałbym wrócić do hobby i myślę o strzelaniu sylwetkowym z pistoletu. Przeglądam recenzje krótkich wiatrówek i mam trochę mętlik... więc pytanie co polecacie?

Z tego co widzę, to nie ma co się bawić w wynalazki CO2...

Puki co myślę o HW-40, ale może jest coś ciekawszego?

pozdrawiam
Piotr
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Zoraki.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MI-6 »

Strzelałem sylwety z GAMO COMPACTA (otwarte) (3,1J) i jakoś szło (czyt. sympatycznie), ale mimo to poprawki trzeba było brać spore, teraz mam PCPa, ustawionego ok 6,5J i strzela się dużo wygodniej (nie machasz dzwignią naciągu), poprawki nieduże i frajda większa

Ale wszystko zależy od zasobności portfela

HW-40 celny, ale wydaje mi się odrobinę za słaby (2,4J), choć GAMOniem mi się dobrze strzelało, a niewiele mocniejszy

Zoraki może i fajny, ale żeby uzyskać większą energię, trzeba namachać się 2-3 razy przed strzałem, a to może męczyć :) mimo wszystko ciekawa opcja

W każdym bądź razie wybierałbym pomiędzy PCA (najlepiej single-stroke), a PCP, strzelamy u nas z jednych i drugich i wyniki są :)
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Od czasu do czau jeden z forumowiczów sprzedaje pistolety sportowe z Niemiec. Nie wiem z jaką regularnością on się tu pojawia, ale faktem jest, że wyposażył już spore grono strzelców.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Jak narazie strzelam do spinerów silhouette z HW 40 bo cały czas czekam na Twina. Kurka i dzik jak trafię to pięknie wirują ale już muflon tylko się kołysze. Moim zdaniem powiniem być pistolet z większą energią niż 3 J . Z dostępnych na rynku w przystępnej cenie to chyba tylko Twinmastery PCP.
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

O pistoletach strzelających figurki potwierdzam, że Twinmaster wydaje się być takim optymalnym wyborem uwzględniającym kryteria: cena, celność i wygoda strzelca.
Zdecydowałem się dokupić Twinmastera po opiniach stwierdzających trwałość i sprawność mechaniczną, z przeznaczeniem tego pistoletu do "brudnej roboty", czyli do wszelkich możliwych trudnych warunków strzelania -pogoda, miejsce, udostępnianie. tak, żeby trochę oszczędzać Steyra... no bo cóż -przegląd Steyra jest w cenie zwykłego pistoletu, że nie wspomnę już o kosztach ewentualnej nieprzewidzianej naprawy.
Ale miało być o Twinmasterze
I otóż po jakimś czasie "docierania się" nas, czyli mnie z nim, zacząłem się coraz bardziej do niego przekonywać, a ostatecznie przekonała mnie do niego zmiana rękojeści na matchową.
To jest właśnie moje doświadczenie i sugestia dla aktualnych użytkowników oraz zainteresowanych -potencjalnych nabywców.
Sam pistolet wystarczy w najprostszej postaci PCP (to chyba Competitor), ewentualnie na okres nie zimowy -to też zupełnie budżetowy CO2.
Natomiast dodatkiem spośród kilku oferowanych przez Rohma, dodatkiem do którego warto się przymierzać w pierwszej kolejności jest drewniana matchowa rękojeść. Dla mnie różnica w strzelaniu okazała się kolosalna. Jest całkiem inna ergonomia tego chwytu.
Rękojeści plastikowe i laminatowe są takim kompromisem dla strzelania "double action" z magazynka oraz z wkładki jednostrzałowej. Natomiast rękojeść matchowa jest dostosowana tylko do strzelania pojedynczego, czyli wkładka lub magazynek w trybie "single action". I to jest włąśnie to, co czyni zwykłego Twinmastera naprawdę fantastycznego destruktora i pogromcę zaawansowanych celów.
Obrazek Obrazek
Taki jest mój wniosek i sugeruję, że warto to sprawdzić i przymierzyć się do matchowej rękojeści gdyby była taka możliwość gdzieś na zawodach.
Myślę też, to należałoby sprawdzić, czy nie można obgadać i załatwić w prywatnym imporcie zakupu Twinmastera zwykłego od razu z matchową rękojeścią, co daje choćby kilkadziesiąt zł oszczędności, to zawsze kilka paczek śrutu. A ja jestem mocno przekonany, że kto popróbuje chwytu matchowego, to już będzie chciał zapomnieć o innych rękojeściach :shock: :idea: :!:
:-D

Jest jeszcze tylko jedna sprawa którą warto sprawdzić i mógłby to zweryfikować posiadacz aktualnie sprzedawanej wersji Twina z rękojeścią matchową. Ja zakupiłem rękojeść już dłużej używaną i być może jest to nawet jakiś "custom", który dla mnie okazał się wręcz "przylegający". Nie wiem czy podobne są rękojeści z oficjalnej dystrybucji. Wyjaśnię, że zasadniczą pozytywna różnicą w rękojeści matchowej jest ułożenie palca wskazującego oraz kąt dłoni bardziej rozwarty w stosunku do osi celowania. Myślę, że tak to wytłumaczyłem jak na laika, w sposób możliwie zrozumiały.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: człekoupiór »

Piękny pistolet, ale na obecną chwilę trochę za drogo. Raczej w następnej kolejności jak się rozstrzelam...chyba że dozbierać do używanego steyr'a? Ale to zdecydowanie perspektywa około 2 lat..

teraz się tylko zastanawiam bardziej co byłoby lepsze hw-40 czy hw-75.. o tym pierwszym można przeczytać bardzo wiele (i dlatego przede wszystkim mnie zainteresował), z tym drugim trochę niestety gorzej... a co Wy o tym sądzicie?
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
Stn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1390
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 19:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Stn »

człekoupiór pisze: teraz się tylko zastanawiam bardziej co byłoby lepsze hw-40 czy hw-75.. o tym pierwszym można przeczytać bardzo wiele (i dlatego przede wszystkim mnie zainteresował), z tym drugim trochę niestety gorzej... a co Wy o tym sądzicie?
Myśle że znacznie lepszym wyborem do sylwetek byłby LOV-21. Mieści
się w założonej kwocie a będzie znacznie celniejszy nić powyższe PCA.
HW40 całkiem miła rzecz ale jak będziesz miła 20 figórek pod rząd srzelić
to od przeładowywania ręcę Cię już w połowie będą bolały - a trzeba będzie
wciąż dobrze celować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwagier 007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 729
Rejestracja: 25 lipca 2010, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szwagier 007 »

Zastanów się nad PCA Np. Iż 46 lub Iż46M. Osobiście mam Iża 46 i jest porównywalny z pistoletami pcp jeżeli chodzi o celność i skupienie. Poczytaj o nim w internecie i zastanów się nad wyborem :-D
Strzelom ze szlojdra
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Ja strzelam z HW 40 zazwyczaj jakieś 100 - 120 strzałów i ręka się nie męczy w ogóle :)
Wydaje mi się , że kwestia techniki i wprawy w pompowaniu :)
Natomiast problemem jest duży opad , szczególnie widoczny przy muflonie :)
Ale jak na razie udaje mi się trafić 8-12 figurek w serii.
A swoją drogą , czy startują ludzie z PCA na zawodach ??
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

Startują i osiągają niezłe wyniki. NEO właśnie sprzedaje FWB, z którego Artkor w zeszłym roku wystrzelał II miejsce na Mistrzostwach Polski.
Awatar użytkownika
Jorguś
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 07:44
Tematy: 18
Lokalizacja: Lublin FrontWschodni
Grupa: Użytkownik komercyjny

Post autor: Jorguś »

Ja wróciłem do Iża 46M i na razie nie widzę potrzeby aby szukać czegoś innego.
Szycie Osprzętu Strzeleckiego viewtopic.php?t=116842
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Post autor: czemar »

Mam podobny problem szukam pistoletu i generalnie jestem zdecydowany na FWB 65 ale czy da on radę energetycznie ?
Jeśli PCA to może któryś z Fasów ?
Co do Trabanta , to rzeczywiście ma w miarę dobry spust i bardzo dobrą lufę ale brakuje mu tych 2J jak nic .
Denerwowało mnie to obserwowanie lecącego śrutu w kierunku celu po 20m ;laughing:
Pozdrawiam Marek
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: człekoupiór »

zacnie wygląda ten FWB 100... jednak to ok. 500pln za drogo...

mam na oku też Gamo Compacta, tylko nie wiem jak on wypada w porównaniu z trabantem?

a jeszcze pytanko z innej beczki, ale temat pokrewny... strzelacie z otwartych, czy warto jakąś lupę zakładać? i jeżeli tak to o czym myśleć? raczej o zmiennym przybliżeniu chyba nie? może jakaś 6x40? czy w ogóle sobie odpuścić?

(wie ktoś jak wygląda pompowanie trabanta przy założonym celowniku?)

ps. a apropo sylwetek, ostatnio strzelałem do świeżo kupionych spinerów z Crosa 357-6 i zabawa jest przednia, więc trzeba szybko kupić coś lepszego i bardziej stabilnego energetycznie :mad:
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Moim zdaniem , jeśli ogranicza Cię budżet to kup Trabanta :) Używanego można dostać za 350 zł. Konstrukcja jest prosta, dobra lufa i świetny spust. Ja sam teraz go używam a strzelam z otwartych. A jak bedziesz chciał coś innego to zawsze sprzedasz :) Jeśli chodzi o lupę to najprostszym rozwiązaniem jest Walther 2X20. Jeśli chcesz go założyć na Trabanta to koniecznie z montażem jednoczęściowym.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2012, 22:39 przez jacek2511, łącznie zmieniany 1 raz.
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”