Karabin do silhouette.

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabin do silhouette.

Post autor: jacek2511 »

Mam dylemat jaki karabin kupić. Ze względu na to , że sprzedałem AT-44 szukam czegoś odpowiedniego. Nie lubię ciężkich i wielkich sprzętów, wolę coś co jest poręczne.
Moje typy na dziś to:
CZ 200 hunter (lekki ,składny, celny i niedrogi )
AA 410 (lekki , celny ale droższy )
I to na razie moi faworyci. Czy wyższa cena AA 410 faktycznie przekłada się na lepszą jakość , celność ?
A może inne propozycje ?
Pozdrawiam !!
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Wybacz Jacku. Źle...
no nie Ty jesteś zły, tylko złe podejście :idea: :!: ;laughing: ;laughing:

To jest wymagająca dyscyplina strzelania w pozycji stojącej na prawie 40m. Tutaj TYLKO :shock: można dopasować karabinek do siebie przymierzając się do niego w strzelaniu. Jakiekolwiek doradzanie tutaj to będzie robienie kręgów na wodzie.

W HFT na leżąco możesz na siłę "dopasować" się do każdego karabinka. Najwyżej odpuścisz wymuszone stojące, a i tak zmieścisz się w pierwszej "10". W Silhouette karabinek musi być dopasowany do Ciebie, a to można zrobić tylko na żywo podczas zawodów, więc nie pytaj, tylko jedź :idea: :)

Tak, żebym nie był gołosłowny, to mi z S400 figurki fruwały, aż było radośnie zbierać. Jednak go sprzedałem i teraz ze Steyra to figurki się ze mnie śmieją :cry: :evil:
Więc tylko przymierzać karabinek do siebie, bo próbowanie po zakupie i później wymienianie wiąże się z nadmiernymi kosztami.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Dobrze jacku kombinujesz.

S400 będzie optymalne wg mnie. Po co dopłacać za magazynek jak i tak trzeba opuszczać karabin przed każdym strzałem.

CZ200 może się okazać zbyt lekki, w sumie to karabinek dla juniora.

Ja mam Walthera LG300 Alutec dociążonego pod HFT i sylwetki mi się ciężko strzela. W połowie serii zaczynam odczuwać dyskomfort związany z wagą pomimo idealnego dopasowania łoża, chwytu itp pod moją osobę.
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

AA 400/410 waży 2,72 kg zaś CZ200 waży 2,8 kg. Czyli waga jest podobna. Zgadzam się z Mietkiem , że za ciężki karabin nie jest dobry w tej konkurencji.
Natomiast czy faktycznie AA jest lepszy ??
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Bert_2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 23 lutego 2007, 10:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bert_2 »

jacek2511 pisze:Natomiast czy faktycznie AA jest lepszy ??
Dla mnie jest :-D Czy dla Ciebie będzie? Niestety, to już bardzo indywidualna sprawa. Musisz wziąć w swoje ręce oba i spróbować.
Krytyk i eunuch z jednej są parafii
Każden wie jak, a żaden nie potrafi.
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

AA ma ładniejszą osadę :) ale z kolei strasznie cienką lufę. CZ ma osadę bardzo prostą , wręcz ascetyczną. Oba brałem do ręki i oba leżą dobrze.
Wiem , że CZ ma ok 50 stabilnych strzałów, czy AA nie ma więcej ?
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

To Twoje pytanie Jacku z innego wątku w tym dziale. W tamtym miejscu Koledzy zaczęli Ci już na nie odpowiadać.
Zadawanie tego samego pytania w innym wątku wprowadza niepotrzebny bałagan więc unikajmy tego.
jacek2511 pisze:Pistolet już mam zamówiony , ale zastanawiam się nad karabinkiem.... Ze względu na to , że strzela się z pozycji stojącej to raczej karabin nie powinien być za ciężki. I lepiej jak ma magazynek. Myślałem nad CZ Hunter , lekki i składny karabin i nie kosztuje majątku. Ale może macie inne pomysły ?
Co do pytania to w tej półce cenowej brałbym S400. Jako uzasadnienie wyboru wystarczy prześledzić wyniki Maszota lub Mysiora.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Tak , faktycznie zadałem ale nie do końca uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź. Dlatego tutaj rozwinąłem temat jako porównanie CZ do innych karabinków.
Ale dziękuję za uwagę i postaram się nie powielać pytań/tematów.
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

jacek2511 pisze:...Zgadzam się z Mietkiem , że za ciężki karabin nie jest dobry w tej konkurencji.
Czy Ty Jacku nie jesteś przypadkiem z TVN :?: :) :) :)

Ja napisałem, że źle strzela mi się sylwetki ze Steyr'a, a dobrze strzelało z AA - ale to MI się strzelało i nic ponadto, nic nie uogólniałem.
I jeszcze raz powtórzę - jeżeli chcesz być pewny dobrego wyboru to jedź na zawody i umizgaj się do każdego, żeby dał Tobie kilka razy strzelić.
Jest CZ, AA, BSA, Daystate, HW, FX ...
Pamiętaj w razie nieudanego wyboru - co dzisiaj kupisz to jutro sprzedasz, bardzo dobrze będzie jeżeli chociaż za 2/3 ceny.
A jeżeli masz określony budżet, to już nas nie czaruj, tylko skoro chcesz teraz, to kup za co masz :idea:

Są koledzy, którzy do ciężkich karabinków dokładają jeszcze obciążniki (zdradzam sekret Artkora i JackaJ) a NEO:
NEO pisze:Walthera LG300 Alutec dociążonego pod HFT i sylwetki mi się ciężko strzela. W połowie serii zaczynam odczuwać dyskomfort
jak zwykle kokietuje :shame: :)
bo dzięki temu wysiłkowi wskakuje jednak na pudło :idea:

Także Jacku nie ciągnij nas w tym temacie za języki, bo... sam sie zakołujesz jak będziesz kminił, a tutaj trzeba macać, a jeszcze lepiej obejmować i nawet poruszać :shame: :!: :)
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Z TVN powiadasz Mietku ?? Hehehe :) nic z tych rzeczy :)
A co do kombinowania...to cała przyjemność w przebieraniu , porównywaniu , zastanawianiu się , myśleniu :) A budżet jakiś tam jest ale napewno nie sztywny ;)
Na zawody napewno się wybiorę ale na razie nie mam z czym :/ cały czas czekam na twinka a karabinka nie mam. A więć mam czas trochę pomarudzić :)
Ale dzięki za informacje !!
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jurek40b »

Żeby nie pisać nowych postów.Mam pytanie, czy hw30 po tuningu,czyli mająca ok 9-9,5J, nadaje się do sylwetek.O celności wiadomo,nadaje się.Pytanie czy nie za słaba energia,do strącania muflona?Mam obecnie gamonia,ale chyba to tylko przejściowo, a kruszynkę miałem i pamiętam,że celna była bardzo. Czy ktoś próbował z dobrym skutkiem strzelać sylwetki z hw 30?
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Energia wystarczająca.
Kiedyś z pistoletu FWB 100 (ok 150 m/s na HN Sport) strzelałem do karabinowych muflonów i spadały, tylko niewygodnie się brało poprawki na otwartych przyrządach 8-) Ale jak już się odpowiednia dobrało to była niezła zabawa :)
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
tatar.tatar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 15 marca 2006, 17:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tatar.tatar »

Slavia <7J daje rade :)
Slavia 631 + SM E59 + BT 3-9x40, Makarow MP-654K.
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

Piszecie, że z niskoenergetycznych sprzętów da radę strzelać sylwetki karabinowe..
Ostatnio strzelając do muflona(sylwetka na spinnerze) na ~30m ledwie drgnął. Trafiać trafiałem, ale nie widziałem, żeby się choćby delikatnie bujał. Karabin ze stopki, niecałe 7J.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Mój pistolet ma 150m/s czyli 6 julów z małym hakiem i muflony karabinowe na 39 metrze spadają bez problemów. Może te na spinnerkach ciężej ruszyć.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”