Z czego strzelamy Silhouette?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Ćwiczę sobie "na sucho" z przystosowanego Twinka, a ponieważ jednak nawet treningowo potrzebuję wystrzelić - założyłem końcówkę od niegdysiejszego AA i tłumik karbonowy:

Obrazek
Słychać tylko uderzenie śrutu o tarczę.
Aha, strzelam oburącz, jednakowoż (mimo osłony okularu) nie opierając pistoletu na oku :)
Ćwiczę sobie na 9m do tarczy papierowej ze skalowanymi sylwetkami.

Obrazek Obrazek
link1, link2
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2012, 12:44 przez Mietek5, łącznie zmieniany 5 razy.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
skrzat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 17 listopada 2009, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skrzat »

Czyli ucho przedłuża tylko linię celowniczą, zmniejszając błąd paralaksy?
skrzat made
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

skrzat pisze:Czyli ucho przedłuża tylko linię celowniczą, zmniejszając błąd paralaksy?
Nnnoo niiiee... przy lunecie oddalonej od oka na odległość wyciągniętej ręki to właściwie nie ma miejsca na błąd paralaksy. Jest tylko jedno miejsce z którego coś przez tę lunetę widać - właśnie patrząc w osi. Inaczej się po prostu nie da i nic tu nie pomoże ani przeszkodzi. Tak całkiem podobnie albo nawet jeszcze gorzej jak w karabinkowym Burrisie, z tym że oko, no i ręka szybciutko przyzwyczajają się do odpowiedniego ustawienia.
Natomiast ta najprostsza i całkiem jak dla mnie wystarczająca lunetka Walthera ma soczewkę okularu prawie nie zagłębioną w tubusie i osłonka (jakakolwiek) eliminuje , albo chociaż zmniejsza refleksy, które przy dużej odległości od oka sprawiają więcej kłopotu niż w karabinku.

A może to tylko ja mam taką siłę magnetyczną przyciągania refleksów ;laughing:
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
skrzat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 17 listopada 2009, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skrzat »

Tak tylko zapytałem, bo myślałem, że się przyznasz do przykładania oka do ucha. :-D
skrzat made
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Fajna ta papierowa tarcza! Super pomysł .
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Krauser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1506
Rejestracja: 28 marca 2008, 16:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Krauser »

Wiem o jakich refleksach Mietek mówi.Na MP w Borkowie strzelając z LP5 z lunetą Walthera miałem słońce za plecami w pierwszej rundzie i nie dało się dobrze przymierzyć przez refleksy właśnie.Cała zdobycz to 8 punktów.Druga runda gdy już się nieźle zachmurzyło to 15 punktów.Co z tego skoro do finału przechodzili tylko z 12 punktami w górę z pierwszej tury.

Czy macie jakiś pomysł na kolimator zamontowany na FWB100?? Czy naprawdę trzeba zdejmować górną osłonę lufy??
Obrazek
They always come around.
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Oj pamiętam te refleksy i narzekania :)

Mireczku, wiem jak przymocować. Rozmyślałem nad tym podczas wymiany sprężyn i uszczelek w moim FWB100.

Wersja odwracalna 1:
Trzeba dorobić szynę montażową, odkręcić od góry 2 śruby przed portem ładowania, które skręcają górną i dolną część bloku, kupić dłuższe śruby i nimi przykręcić szynę montażową pod kolimator.

Wersja odwracalna 2:
Zdjąć osłonę lufy, pod lufą jest szyna na której się trzyma osłona, dorobić na nią jakiś montaż, ale wtedy syfić się będzie cięgno napinające zbijak i otwierające port ładowania, które jest pomiędzy pompką a lufą.

Wersja nieodwracalna:
Zdjąć osłonę lufy, nawiercić w niej otwory, przykręcić przez nie szynę montażową pod kolimator. Zamontować osłonę lufy.

Wersja extreme:
Dorobić osłonę lufy posiadającą szynę montażową.
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanmar63 »

Pozdrawiam wszystkich sylwetkowców.Ja strzelam sylwetki z HW100 z DOT 6-24, a ostatnio z Leupolda efr. Pistolet Morini z otwartymi. Ponieważ ostatnio zauważyłem znaczny spadek wyników z pistola, a zarazem konieczność wzmocnienia okularów, mam pytania: 1. lupka czy kolimator , i jaki kolimator - bo słyszę, że część kolegów strzelających z lupek przestawia się na kolimatory. 2. jaka lupka oprócz walthera i Simmonsa ( którego ciężko dostać ) nadaje się jeszcze na pistola?
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

ad.1. Albo lupka albo kolimator... po prostu samemu trzeba to wypróbować. Tak samo jakby radzić komuś pistolety Morini, Steyr, Pardini, Iż czy cokolwiek tam by jeszcze.
ad.2. Simmonsy pistoletowe są cały czas w bron.pl. Jest akurat tam wyprzedaż srebrnych Waltherów, więc za niewielkie pieniądze można spróbować lunetki. Względnie najlepszą lunetę (Leupolda) kupisz w serwisie Moriniego, w Mavenie.
Co do kolimatorów to rożnie jest z kropkami w różnych egzemplarzach tańszych kolimatorów, więc zakup wysyłkowy jest obarczony pewnym ryzykiem...

Ja jestem dalekowidzem i do strzelania z otwartych kupiłem sobie specjalne lekkie okularki słabsze niż do czytania, tak żebym miał ostrość na muszce. Dobrze mi się strzela z kolimatora, a ostatnio z kolei lepiej z lunetki... ponieważ strzelam dla radochy, to właściwie ze wszystkich dobrych strzeladeł mi się fajnie strzela :-D
No może za wyjątkiem jednego kolimatora otwartego, który akurat trafiłem z lekko rozciągniętą plamką i to wyszła porażka.

Ale jednak też uległem ciśnieniu na poprawianie wyników i zacząłem trochę bardziej przykładać się do celowania. Stąd pewnie też i postawię ostatecznie na lunetkę, bo przynajmniej z widzeniem celu nie mam problemu. Pozostaje tylko statyka i ściąganie spustu :-/
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Mój głos na lupkę, z kolimatorami nie miałem wiele do czynienia.
Model z fajną, tzn. małą kropką ma Spinner, musiałbyś podpytać co to za cudo.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanmar63 »

Dzięki za rady. Z tymi okularami do otwartych to mam problem niestety, też próbowałem, ale mam astygmatyczne szkła i zamiast celu, przy wyraźnej muszce, widzę jajo i to skrzywione :(.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

stanmar63 pisze:Dzięki za rady. Z tymi okularami do otwartych to mam problem niestety, też próbowałem, ale mam astygmatyczne szkła i zamiast celu, przy wyraźnej muszce, widzę jajo i to skrzywione :(.
Współczuję, też tak mam :( Na jednych z zawodów [ 10 m] miałem cztery pary okularów i momentami zakładałem po dwie pary.
Ostatnio najlepiej mi szło b e z o k u l a r ó w ! Technik celowania do silhouette jest co najmniej kilka. Może bez szkieł będzie najlepiej?
Komfort strzelania znacznie podnosi lunetka. Prawda. Ale ma swoje wady. Ot, chćby odbicie światła swiecącego zza pleców. Ale to samo dotyczy otwartych ! W Borkowie strzelałem z otwartych i wiem co mówię.
Wydaje się , że kolimator jest najlepszy - w naszych polskich warunkach - ale... musi być z maleńką kropeczką i osobiście polecam tunelowy.
skrzat pisze:Czyli ucho przedłuża tylko linię celowniczą, zmniejszając błąd paralaksy?
Czy zamierzasz brać udział w zawodach Silhouette - pod Egidą PFTA ?
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanmar63 »

Spinnerze, a jaki masz ten kolimatorek, o którym koledzy piszą,że doskonały. Ja jakoś z kolimatorami dotąd nie miałem do czynienia. Co do moich ( o ile pytanie do mnie ) startów w zawodach PFTA silhoutte - pewnie spróbuję, teraz już mogę się zapisać do PFTA :) .
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Awatar użytkownika
Jorguś
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 07:44
Tematy: 19
Lokalizacja: Lublin FrontWschodni
Grupa: Użytkownik komercyjny

Post autor: Jorguś »

stanmar63 pisze:Spinnerze, a jaki masz ten kolimatorek, o którym koledzy piszą,że doskonały.
Trochę się spóźniłeś, ten kolimator właśnie jedzie do mnie na testy. Możliwe że zostanę przy Simmonsie, wtedy mogę Cię powiadomić.
Szycie Osprzętu Strzeleckiego viewtopic.php?t=116842
witeg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 15:54
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice w-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witeg »

A to jedyny egzemplarz na świecie jest? Bo pytanie dotyczyło raczej tego, co to za mityczny kolimator z małą kropką, a nie czy go można kupić od Spinnera.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”