Zwierzaki do Silhouette

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
kinemax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 917
Rejestracja: 08 grudnia 2002, 19:55
Tematy: 32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zwierzaki do Silhouette

Post autor: kinemax »

Wreszcie ktos (dokładnie kolega Janusz. z Trójmiasta - producent spinnerów) dal sie namówic na zrobienie zwierzaczków do wiatrówkowego "Silhouette", czyli takich jak wystepowaly w zawodach Marka Pokulniewicza na ZKSie w Warszawie w marcu (może kwietniu).
Tak wyglądają - już po pierwszym strzelaniu:
Obrazek
Nadal są śliczne błyszczące i wydaje się, że powinny starczyć na bardzo długo... A radocha ze strzelania duża.

Dla tych co nie znają tej dyscypliby - strzela sie na stojaco do zwierzaczków (maja 20 - 70mm dlugosci) w odleglosciach 15 - 45 na stojaco, pól minuty na strzal. W kwietniu strzelalismy do sylwetek na papierze, w przyszlym roku (jesli Marek zrobi turniej jeszcze raz) pewnie bedziemy juz strzelac do metalowych zwierzaczków, zgodnych wielkoscia z przepisami IMSSA (szukajcie "silhouette shooting" w google). Wydaje mi sie, ze jest to dyscyplina bardzo bliska ideowo strzelaniu do puszek itp, a cele ładnie padają (fruwają) po trafieniu i nadają się do wielooookrotnego użytku.
W porównaniu z figurkami bardzo oficjalnymi do których mieliśmy okazję strzelać w Ebern w maju, te są wzbogacone o dziurkę w podstawce, dzięki czemu mozna je przywiązać sznureczkiem do stojaka i nie szukać w trawie po trafieniu (a te najmniejsze potrafią 3m odfrunąć...).

Ogólnie - wydaje mi się, że to strzelanie daje dużo radości, nie jest nudne, a główna dotychczas przeszkoda, czyli brak w Polsce producenta odpowiednich figurek znikła...
Rzeczy są względne; stąd jeśli mówię coś z pewnością, ukazuję swoją głupotę.
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

Musze powiedzieć że bardzo ciekawa konkurencja, jakieś odejście od czarnej kropki na białej kartce :)
wiele razy widziałem takie zwierzaczki i ciekawiło mnie do czego są :roll:
trza by spróbować a najlepiej jakieś zawody zrobić, może w Morsku :wink:
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
No mini zwierzaki są świetne. teraz wiem dlaczego kolega Janusz ostatnio zaniedbywał spotkania strzeleckie z kolegami. :)
Ale ja w innym temacie. Jednak dotyczącym zwierzaków.Może ktoś miał podobne zdarzenie co ja.

W związku z tym że robi się zimno, zacząłem się rozglądać za jakimś dachem gdzie można by było potrenować. Wybór mój padł na strzelnicę sportową w moim mieście.
Wszystko uzgodnione, czyli: mój sprzęt, moje śruty, moje tarcze, Spinerki ,Trenażerki i oczywiście zwierzaki do Field Target. Cena dostępna, warunki na strzelnicy bardzo dobre. Czyli wszystko jest OK. Powiadomiłem wcześniej kierownika strzelnicy że chcę potrenować strzelanie w konkurencji Field Target. Odpowiedz uzyskałem pozytywną, nie ma problemu. Poza tym ten Pan z chęcią chciał poznać co to takiego. Zgłaszam się na strzelnicy o umówionej godzinie. Rozpakowuję sprzęt, wystawiam trenażerki, spinerki, i zwierzaki. I w tym momencie pada pytani????To wy strzelacie do takich zwierzaków. Ja na to TAK.
Ten pan zapytał ??? A CO NA TO EKOLODZY. Przyznam się że nie wiedziałem co powiedzieć. Jakoś tam wybrnąłem z sytuacji, że ta konkurencja wywodzi się z Anglii, i takie tam inne pierdoły. Jednak postawione pytanie, dalej mnie nurtuję. Jak ma ktoś taki jak ja, zwykły zjadacz chleba na nie odpowiedzieć. Dalsza cześć treningu przebiegła bez zakłóceń.
No może tylko była jedna uwaga: jak Syn ustawił figurkę kruka i jeden trenażer na 45 i 50m. Padło pytanie :?: :?: :?:
To co te wiatrówki co macie to tam doniosą. Opinia co do nośności i celności naszego sprzętu została bardzo szybko zweryfikowana. Do tego stopnia że zamiast strzelać musiałem tłumaczyć co i jak. I na pewien czas zostałem pozbawiony karabinka, :( oczywiście za moją zgodą. :)

Zaznaczam nie mam zamiaru tym moim pisaniem, wywoływać jakiejś wielkiej dyskusji.Chodzi mi tylko o to, co można odpowiedzieć komuś na zadane tak pytanie. Bez zbędnej filozofii, i tak by nikogo nie urazić.
Pozdrawiam.
Jka.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1102
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 20:43
Tematy: 36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ah »

Ekolodzy to raczej bardziej będą się czepiali śrutów zostających w lesie i zatrucia ołowiem środowiska naturalnego :D

Ale tak serio to gdybym usłyszał takie pytanie to szczęka by mi opadła do ziemi :D
CZ 200S + Simalux Sport 8,5-34x52 | HW 90 kal. 5,5 + BL 5-15x40 | HW 30 + Diopter | LOV 21
PFTA, Internetowa Dżentelmeńska Liga Wiatrówkowa
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gregor40 »

Wydaje mi się że nieźle wybrnąłeś. Wystarczył wytłumaczyć, że to właśnie bardo ekologiczne - zamiast, jak dawniej w Anglii strzelać do myszy i innych Bożych krówek, strzelamy do blachy. A kształt blachy to uszanowanie tradycji :D
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Cieszę się ,że mogłem "wyprodukować " coś co się przydaje i się podoba.

Dodam ,że trwają intensywne (aby zdążyć do marca) prace nad zestawami resetowalnymi. Np. sznurkiem.

Odnośnie strzelania sylwetkowego do strzela się aż do 300 metrów ( z karabinków) , do sylwetek o grubości 12 mm :).
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Jka pisze:...A CO NA TO EKOLODZY...
ah pisze:Ekolodzy to raczej bardziej będą się czepiali śrutów zostających w lesie i zatrucia ołowiem środowiska naturalnego
:D ...
to wcale nie jest takie pomijalne.
siedzielismy sobie z "Kangur'em" przy kawie. bylo juz po jesiennym Morsku i tak sie zgadalo o olowiu, ktory tam zostawilismy.
nie patrzylismy w "excele" i inne tabele. przyjelismy, ze w kazdej konkurencji (FT i FTH) bylo 100 strzelcow. kazdy z nich oddal 40 strzalow.
czyli 200x40=8000 srutow.
kazdy srut = 0,5 g = 4 kg olowiu!
x 2 razy w roku, x lata byłe i przyszłe.
hmmm
nie liczylismy "zero range"
pewnego dnia spotkamy tam zmutowanego "robozająca", ktory nam pokaze...
:D
pozdrawiam,
Leszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 24 maja 2003, 22:44
Tematy: 4
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek »

Witam

Dokładnie takie same zwierzątka kupiłem w zeszłym roku w Katowicach, dodatkowo w komplecie miały 4 pręty stalowe do zawieszenia w stalowych mini-bramkach wbijanych w ziemię. Komplet kosztował chyba 65zł. Napisane było, że "product of UK". Teraz już ich nie ma a fajnie majtały po trafieniu...
Niestety, kurka padla pod kosiarką do trawy, baran powyginał się jak jego rogi bez mała, Tylko dzik się jeszcze trzyma.
Acha, blacha 3mm ale taka miękka jakaś. Mimo wszystko zabawa ekstra

Pozdrawiam
Leszek
Patriot .45, Pennsylvania .45
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Ad. Hexer , dużo racji w tym co piszesz.

Kiedy ostatnio strzelaliśmy na Obłużu - NGT zauważyłem ,że duża część śrutów odbija się od spinnera na niewielką odległość!

Sprawdzę to - gdyż wydaje mi się , że wystarczy przed wbiciem palika ( od spinnera czy figurki ) w glebę położyć na ziemi płachetkę folii na którą spadną "placuszki śrutów". No i potem je pozbierać. Sprawdzę gdy tylko nadarzy się okazja!

A odnośnie Leszek
Niestety, kurka padla pod kosiarką do trawy, baran powyginał się jak jego rogi bez mała, Tylko dzik się jeszcze trzyma.
Acha, blacha 3mm ale taka miękka jakaś. Mimo wszystko zabawa ekstra
Widocznie oni wtedy nie mieli takiej blachy - jak ja teraz...
No i robili to dla komercji - a ja grosza nie wziąłem :)
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

Leszek pisze: Niestety, kurka padla pod kosiarką do trawy, baran powyginał się jak jego rogi bez mała, Tylko dzik się jeszcze trzyma.
Acha, blacha 3mm ale taka miękka jakaś.
Jak strzelałeś z tego co masz w podpisie to sie nie dziwie że padły :D
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Leszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 24 maja 2003, 22:44
Tematy: 4
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek »

Witam

Fakt, że blacha jest daremna. Drugi fakt - nie strzelałem z CP a z Gamonia CF 30, przynajmniej nie do tych zwierzątek :!: Ja w ogóle nie strzelam do zwierzątek :lol: Teraz porobiłem dzwonki z nierdzewki. Dyndają całkiem swobodnie i zabawa jest przednia. A do CP są inne cele...

Pozdr
Leszek
Patriot .45, Pennsylvania .45
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

hexer pisze:[nie patrzylismy w "excele" i inne tabele. przyjelismy, ze w kazdej konkurencji (FT i FTH) bylo 100 strzelcow. kazdy z nich oddal 40 strzalow.
czyli 200x40=8000 srutow.
kazdy srut = 0,5 g = 4 kg olowiu!
x 2 razy w roku, x lata byłe i przyszłe.
hmmm
nie liczylismy "zero range"
pewnego dnia spotkamy tam zmutowanego "robozająca", ktory nam pokaze...
:D
pozdrawiam,
Jeszcze ktoś z ośrodka to przeczyta i co wtedy? Kolego Hexer, lepiej cisza.....
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2004, 02:18 przez ravkill, łącznie zmieniany 1 raz.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
drhardware
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwietnia 2004, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: HollyŁódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drhardware »

Witam,

bardzo mi sie podobają te zwierzaczki, doskonały pomysł. co do resetowalności, to może byc np poziome kółko ze zwierzaczkiem stojącym na nim i ciężarek na na lince. Po zestrzeleniu ciezarek stawia sylwetkę do pionu. Pomysłów jest dużo, może przesłać rysunki?. Czekam kiedy będa w tzw. wolnej sprzedaży.
Pozdrowienia
drHardware


Hw97k (oczywiście od Andrzeja), moc niemiecka, Walther Cp88, Iż 53M, starożytna Diana, ZV-4, Łucznik 87 3-9x32 bazaroptyk :)
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Witaj, chętnie zapoznam się z Twoimi pomysłami. (Czy będę mógł je kiedys wykorzystac?) Mam też swoje.:)

Problem jest tylko jeden - wielkość produkcji!
Mało produkować - to się wcale nie opłaca.Musi być dużo zamówień.:(

Ale może już wkrótce ruszę.

Pozdrawiam Janusz.
Anvers
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 712
Rejestracja: 02 lipca 2003, 17:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Anvers »

Dzisiaj mialem przyjemnosc na ZKSie zobaczyc te figurki i przyznaje, ze sa bardzo ladnie zrobione i robia bardzo dobre wrazenie :) Otwor w podstawce jest slusznie zrobiony bo wystarczy przywiazac jakis sznurek na 20cm i albo szpile w ziemie albo ciezsza srune na koncu i figurka juz daleko nie odfrunie. Komplet jest super. Zmartwieniem a zarazem idealem jest posiadanie 5 kompletow :D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”