Zwierzaki do Silhouette

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
Andrzej Kliszewski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4019
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Z kilku powodów wezmę jednak białe, pomimo, tego że oksydowane z pewnością będą wyglądały super :P

Pozdrawiam Andrzej K.
Z uwagi na prowadzoną działalność moje posty mogą być nieobiektywne !
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Janusz. pisze:Zwierzyniec już dzisiaj jest pospawany. Zatem teraz szlifowanie - dzionek przed Sylwestrem i zaraz po. Drugiego stycznia do galwanizerni .
Po paru dniach paczka - poczta - listonosz.

Kto lubi "czarnuszki"? A kto woli "białasy"?
Czy rozdajesz je za darmo ?

Jeśli tak to wątek przeżyje, jeśli nie to niestety będę musiał go usunąć bo standardowo zdenerwują się inni sprzedający że robisz ofertę a oni nie mogą i pewnie dostałem od Ciebie łapówkę skoro to zostawiłem.
Przykro mi, takie są realia.

Czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Oddaję je poniżej kosztów produkcji!

A było tak; po wstępnym zainteresowaniu się kolegów tymi figurkami , złożyłem zamówienie u mojego podwykonawcy (cięcie laserem).

I tu jest pies pogrzebany! Wykonawca podał taką cenę ,że wyszło mi iż może to być opłacalne ( na dłuższym dystansie). Jednak zastrzegł sobie,że jeżeli zamówienie moje będzie niższe niż 100 rodzinek - to koszt ich wycięcia określił na blisko 30 PLN!

W tym momencie postanowiłem dla kolegów z forum oddać je po kosztach. Pamiętajcie ,że dochodzą mi takie koszty jak ; transport do fabryczki która tnie ( ze dwa razy w obie strony) , do galwanizerni ( też ze dwa razy) koszt zakupu blachy , elektrody prąd i czas.

Mogę śmiało powiedzieć ,że do tych zwierzaczków dopłacę - niestety. Traktuję to jako upominek dla kolegów z forum.

Natomiast w swoim sklepiku - przyznaję zarabiam :) Ale tam mi wolno - tak się umawialiśmy przecież.

Zatem jeśli uznajesz to za komercję to tnij , bowiem taka jest rola Moderatora. Tylko prosił bym o zrozumienie ,że moje dzałania służą rozwojowi strzelectwa sportowego .Przecież nie tylko FT i HFT istnieje. Między innymi także strzelanie sylwetkowe. A skąd młodzi ( stażem) uczestnicy tego forum mają się dowiedziec o innych formach strzelania?

Czy informacja ,że pojawił się nowy śrut , nowa wiatrówka lub nowy cel albo nowa strzelnica ma być tabu?

Proszę , Yaro , zważ ,że ani razu nie napomknąłem o sprzedaży....

Wszelkie związane z ewentualną sprzedażą działania - prowadzę poza forum!

Ponieważ dochodzi pomału północ -


Wszystkiego Dobrego w 2005 roku dla Uczestników Forum i ich Rodzin.
Szczęśliwego Nowego Roku !
katon1900
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 295
Rejestracja: 03 października 2004, 13:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katon1900 »

Jeszcze pólnoc nie nadeszła. Janusz wszelkiego dobra. A wszystkim Kolegom życzę w nowym roku wszystkiego co dobre, wiele szczęścia i sukcesów we wszelkich dziedzinach. Niech moc będzie z Wami. Pozdrawiam
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Dzięki za odpowiedź.
Jeśli to niekomercyjnie to mi nic do tego.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Aby nieco przybliżyć strzelanie sylwtkowe załączam tłumaczenie tekstu , który opisuję "silhouette".

Zawody Wiatrówkowego Strzelania Sylwetkowego.Tłumaczenie tekstu napisanego przez Brad Troyer`a

Strzelanie sylwetkowe jest sportem dla tych którzy lubią widzieć ,że coś się dzieje kiedy oni strzelają. Ten sport daje natychmiastową satysfakcję. Dobrze umieszczony strzał spowoduje, że trafiona figurka wyda dźwięk i dodatkowo spadnie z podpórki! To dodatkowo wyzwala poczucie rywalizacji i dobrej zabawy.

Strzelanie sylwetkowe pochodzi z Meksyku. Jako sport myśliwski. Początkowo używano nawet żywych zwierząt, które ustawiano na krawędzi grani tak aby strzelający mógł widziec tylko sylwetkę zwierzęcia. Ten kto trafił i zabił zwierzę wygrywał nagrodę. Sport ten szybko zyskał popularność i wkrótce zwierzęta zaczęto zastępować metalowymi figurami zwierząt – naturalnych rozmiarów. Na początku strzelano z broni o dużej mocy ale szybko zaczęto rozwijać strzelanie z wszelkiej broni sportowej. Obecnie do strzelania sylwetkowego „Silhouette” używa się karabinków centralnego i bocznego zapłonu, broni czarnoprochowej i pneumatycznej. Z broni krótkiej strzela się z pistoletów bocznego i centralnego zapłonu oraz pistoletów pneumatycznych.

Oryginalne cele „slihouette” były zbudowane z płyty stalowej , wielkością odpowiadające kurczakowi,indykowi, świni i muflonowi. Używanie celów pomniejszonych dziesięciokrotnie spowodowało możliwość używania broni pneumatycznej.

W zawodach figurki zwierząt są poustawiane wielkościami w grupach – bankach po pięć jednakowych zwierzaków w banku. Strzelcy strzelają z karabinków pneumatycznych do kurczaków z 18,29 m do świń z odległości 27,43 m ; do indyków z 32,92 m ; 36,58 metrów. (Dokładność wynika z przeliczeń z yardów na metry - 1 yard = 0,9144 metra.).
Przy strzelaniu z pistoletu pneumatycznego te odległości wynoszą odpowiednio :
9.14m ; 11,43 m ; 13,72 m ; 16,46 m.

Typowe zawody mogą składać się z 40 , 60 , albo 80 strzałów. Przy 40 strzałach zawodnik strzela dwukrotnie do każdej z pięciu sylwetek w każdym z czterech banków. To daje po 10 strzałów do każdego rodzaju zwierząt. Czyli 40 strzałów. Przy zawodach do 60 lub 80 strzałów zwiększa się czas przeznaczony na konkurencję i ilość strzałów.

Sylwetki zwierząt w każdym banku są ostrzeliwane od lewej do prawej. Jeden strzał na jedno zwierzę. Jeśli strzelec chybi przechodzi się do następnej sylwetki. Jeśli sylwetki padają poza kolejnością są traktowane jako – chybione!
Liczenie punktów ( a co za tym idzie wygrywanie ) jest bardzo proste. Za trafienie uważa się strzał , który zwala figurkę całkowicie z podstawki na której stał. Każdy inny jest traktowany jako chybiony! Strzelec dostaje 2 i pół minuty na jeden bank. Potem ma jeszcze dodatkowo 15 sekund na następną serię. Po serii strzałów wyniki są zapisywane a cele postawione na nowo. Jeśli strzelec podczas 180 sekund ( 2 i pół minuty) nie wykorzystał jakiś strzałów -są one traktowane jako chybione.
Strzelanie w „silhouette” odbywa się z „wolnej ręki” bez dodatkowych temblaków podpórek, specjalnych haków , rękawiczek i marynarek..
Back to Airgun Competitions Page Back to American Airgun Web Page
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Jak ktoś zrobi u nas takie zawody to ja się piszę :)
Pomysł przedni tylko tych figurek trzeba parę kilogramów.
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

:D

Bardzo ciekawa dyscyplina sportowa, no cóż ludzie ciągle szukają nowych wrażeń :roll: .

Właśnie w podobny sposób zrodziły się dyscypliny dynamiczne w broni palnej, takie jak IPSC , IDPA, itp, gdzie zaczęto strzelać na czas i do tarcz reaktywnych, wykorzystujac przeszkody itp :wink: .

Taki rodzaj strzelania jest bardziej widowiskowy, można nawet powiedzieć staje się bardziej medialny :D .

Właśnie FT i HFT to pewien sposób na to, aby strzelanie z wiatrówki stało się bardziej ciekawe i realistyczne upodobniając się do polowania.

Reasumując to dyscyplina ta po małej modernizacji mogłaby być całkiem ciekawa dla wiatrówek o mocy powyżej 17J.
Strzelanie do takich metalowych sylwetek ustawionych na różnych odległościach ( znacznych odległościach ) i mam tu na myśli odległości powyżej 50 metrów, z ograniczonym czasem :shock: .

To może być ciekawe, co o tym sadzicie :?: .


waldek.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Jak ktoś zrobi u nas takie zawody to ja się piszę
Zawody już wkrótce. Może organizator "WYZNACZONY NA OCHOTNIKA" Sam się zgłosi i opowie o nich.
mmajstruk
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: mmajstruk »

Oj, to ja !
Rozmawialem dni kilka temu z MarkiemP.
Zostalem zgloszony na ochotnika do organizacji tegorocznej edyzji zawodow sylwetkowych.
Jak zapewnie pamietacie (albo i nie) to sa zawody o puchar przechodni (piekny). W tej chwili jego szczesliwym posiadaczem jest Kinemax.
Zawody odbeda sie koncem marca na strzelnicy ZKS w Warszawie. Szczegolowy termin bedzie podany pozniej, po oficjalnym ustaleniu z wladzami ZKS.

Zwody z grubsza polegaja na trafieniu metalowych sylwetek zwierzaka, umieszczonych na 3-4 roznych odleglosciach. Strzela sie tylko w pozycji stojacej, bez podporki.
Zasady sa calkowicie niesprawiedliwe:
- za trafienie dostaje sie 1 punkt, za pudlo 0
- nie przyjmowane sa zadne sprzeciwy co do przebiegu zawodow, niesprawnosci sprzetu czy celow
- calkowita kontrole nad zawodami z pierwszym i ostatnim slowem ma sedzia glowny
- zeszloroczny zwyciesca nie startuje w zawodach - on bedzie bronil tytulu w finale
- w przypadku gdy najlepsi zawodnicy zajmuja pierwsze miejsce "egzekwo" dogrywka miedzy nimi
- zwyciezca zawodow zmierzy sie z zeszlorocznym zwyciezca - kto wygra ten zatrzymuje puchar na nastepny rok
- wlasciciel pucharu stawia skrzynke piwa przegranym - w koncu gdyby nie oni to by nie wygral, prawda ?

Poczatkiem stycznia zaczna sie rozmowy z ZKSem, dalszymi "ochotnikami", sponsorami, prasa...
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Mam przyjemność poinformować Wszystkich chcących strzelać do Zwierzęcych Sylwetek Różnego Rodzaju - ZSRR (he he he :) ), że według Prezesa Zarządu PFTA lepiej widocznymi slwetkami są sylwetki ciemne.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2005, 00:11 przez Spinner, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Andrzej Kliszewski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4019
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 13:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Andrzej Kliszewski »

W takim razie Januszu jeśli jeszcze można zmienić to ja też wezmę te ciemne :oops:

Pozdrawiam Andrzej K.
Z uwagi na prowadzoną działalność moje posty mogą być nieobiektywne !
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
Prezesowi nie wolno się sprzeciwić.Skoro mówi czarne to czarne. :cry:
Ja czarnego teraz to będę miał aż nadto.
Pozdrawiam,
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
jaszo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1032
Rejestracja: 20 lutego 2004, 21:36
Tematy: 46
Lokalizacja: Nieporęt
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jaszo »

Jka pisze:Witam.
Prezesowi nie wolno się sprzeciwić.Skoro mówi czarne to czarne. :cry:
Ja czarnego teraz to będę miał aż nadto.
Pozdrawiam,
Jka
...ale nie będziesz do nich strzelał? ;)
Niektórzy uważają że samo posiadanie mózgu zwalnia ich z myślenia.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
Czasami ale tylko z tego. :oops: :P
Obrazek
Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”