Tor silhouette

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

77luk
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 lipca 2008, 10:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 77luk »

http://luk77.republika.pl/figurki/figurki.dwg

To są figurki, które zamawiałem. Wzór całkowicie mojego autorstwa więc każdy może korzystać z niego jak chce.
Ponieważ od wtorku jestem szczęśliwym tatą (pochwalę się, a co :) ) więc zamówienie i odpowiedzi do wszystkich dotychczasowych zainteresowanych wyślę w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mirek123 »

no dopiero wczoraj wgrałem program coby otworzyć ten plik.jest w auto-cadzie także już poszedł do gościa od lasera na maila i jutro będę się z nim widział ale nie wyjdzie więcej jak 10zł za komplet.

fakt że te z wyginaną stopką i ładniejsze i wygodniejsze niż te ze spawaną.(do zrobienia)

w takim razie promocję muszę zrobić na te ze spawaną i puścić po kosztach.8.50zł za komplet.

znowu straty-po h.j się śpieszyłem :)

p.s : gratulację dla świeżo upieczonego tatki.moja pociecha ma już 9l i nieźle daje popalić
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mirek123 »

Miki zainteresowanie jest :) :) .ale z jednym to miałeś racje .ciężko na tym zarobić z 3-5 kompletów może na duże piwo mi się uzbiera.ten co wypala na laserku woła jak za zboże a i blacha 3mm trochę kosztuje.z odpadów nie chce wypalać bo nie chce mu się co trochę wkładać kawałków .całe arkusze woła bo tak to mówi że nie będzie nawet maszynki włączał.no mam możliwość to mogę chłopakom w miarę tanio pozałatwiać (tym bardziej że piwo lubię ) :) :) :)
FEG GPM-01
MlKl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 02:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MlKl »

Ja od samego początku nie planowałem zarabiać na dystrybucji figurek Silhouette. Gięta figurka jest moim pomysłem, ale nie tylko nie zabraniam, ale wręcz namawiam do korzystania i dalszej popularyzacji tej fajnej konkurencji strzeleckiej.

W przyszłym roku postaram się uruchomić coś w rodzaju Pucharu Silhouette.
grzet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 08:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Dobre Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grzet »

Spodobał mi się ten sport i zacząłem się rozglądać za figurkami. Okazało się że znajomy zna się na autocadzie, a w okolicy jest firma w której możemy zlecić wycinanie. Skorzystaliśmy z projektu MlKliego, ale niestety bardzo ciężko się wygina nóżki. Po przerobieniu w autocadzie zrobiliśmy oddzielne podstawki do przyspawania.

Pozostała kwestia wypalenia. Koszt wypalenia 1 szt określili na 3,5zł - przy większej ilości 3 a może nawet 2,5zł. Firmie za bardzo nie chce się włączać lasera dla takiej ilości jaką ja chcę (po 10 każdego zwierzaka).

Więc w związku z tym mam pytanie - czy są jeszcze chętni na zwierzaczki? Przy zebraniu sporego zamówienia powinno być naprawdę tanio. Chętnych proszę o PW.
MlKl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 02:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MlKl »

Rodzinka to cztery zwierzaki - różnej wielkości, więc i cena za pojedynczą figurkę inna. Jeżeli za rodzinkę uzyskasz cenę w granicach 10-15 zł to chętnych powinno być sporo. DrA ciął dla mnie w seriach po sto rodzinek 8 zł/rodzinka - prawdopodobnie po kosztach własnych, bez zarobku.

Pytanie, czy pospawasz społecznie, wygiąć sobie każdy sam może, ze spawaniem nie jest tak łatwo. A wyginanie jeżeli nie zastosujesz jakiejś utwardzanej blachy nie sprawia żadnego kłopotu - małe imadełko i młotek, nic więcej nie trzeba.
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jano »

Kiedyś nabyłem od Mikiego komplet na tor. Z wyginaniem poszło super tak jak pisał, byłem bardzo zadowolony.

Gdyby cena rodzinki nie przekroczyła 10 PLN to wezmę 4-5 rodzinek. Jeśli trzeba będzie spawać to nie problem choć wyginane lepsze (sprawdzone)
Awatar użytkownika
blagas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 762
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 09:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Śląsk (J-bie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: blagas »

Kolego @77luk mogłbyś zwymiarować linie giecia na tym twoim rysunku ?
Postanowiłem dać sobie wyciąć pare kompletów z nierdzewki 3mm napisze ile wyjdzie taki komplet, ale myśle że w 10-15 zł by sie zmieściło !
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2009, 12:02 przez blagas, łącznie zmieniany 1 raz.
BeskidTeam
Wycior
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 12:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Wycior »

Też wezmę
Bolek
grzet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 08:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Dobre Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grzet »

A więc tak

Blacha jest 3mm - z tego co czytałem w zupełności powinna wystarczyć.
Co do spawania - mam znajomego który dysponuje migomatem - ale nie dysponuje czasem. Więc raczej spawanie nie wchodzi w grę. Za to bez problemu mogę zlecić wycinanie wg. oryginalnego projektu do wyginania - jak kto chce.

Co do samej ceny - gdyby znalazło się się odpowiednio dużo chętnych (min 100-150 rodzinek) powinno dać rade załatwić po 10zł za rodzinkę. Dodam że ja nic na tym nie chcę zarobić (od zarabiania mam firmę) więc ta suma to jest dokładnie taka ile chcą "laserowcy".

Może założyć wątek w K/S? - wtedy dokładnie policzymy chętnych i będzie wiadoma cena.
MlKl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 02:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MlKl »

Doświadczenie uczy, że po prostu trzeba zainwestować :)

Zamawiaj sto rodzinek, sprzedasz to w góra dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mirek123 »

załóż wątek w k\s . ;laughing: ;laughing: ;laughing:

mod Cię dojedzie tak jak mnie i temat do kosza albo na komercyjnego Ci się każe przerobić
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
dagi40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 534
Rejestracja: 22 listopada 2007, 23:08
Tematy: 18
Lokalizacja: Jarosław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dagi40 »

I ja ze 4 rodzinki bym "łyknął".
HW35, Walther LGM-2 PCP, Remington New Army .44
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
77luk
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 25 lipca 2008, 10:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 77luk »

blagas pisze:Kolego @77luk mogłbyś zwymiarować linie giecia na tym twoim rysunku ?
Postanowiłem dać sobie wyciąć pare kompletów z nierdzewki 3mm napisze ile wyjdzie taki komplet, ale myśle że w 10-15 zł by sie zmieściło !
Ale tam nie ma co wymiarować. Zagięcie w połowie szerokoœci podstawki i już.
Po otwarciu pliku w AutoCADzie wszystkie wymiary można odczytać.
Chyba wszystkie maszyny CNC odczytujš ten format.
Na podstawie tego pliku wycięto mi jeden zestaw (dostałem reklamowo). Bardzo solidne wykonanie (PrometStal w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego). Jakby ktoœ chciał obejrzeć/obstrzelać to proszę bardzo. Niestety nie zamówiłem więcej, bo założyłem, że kupię jeœli będzie do 10zł. Jakby ktoœ zrobił w takiej cenie to pisałbym się na 15-20 kompletów.

Ceny NETTO z PrometStal.

50 szt. 500 szt. 1000 szt. 2000 szt.
kurczak 2,95 zł 2,50 zł 2,20 zł 2,00 zł
indyk 3,15 zł 2,55 zł 2,30 zł 2,20 zł
dzik 3,35 zł 2,70 zł 2,40 zł 2,30 zł
baran 3,55 zł 2,90 zł 2,65 zł 2,40 zł

Fotki tego kompletu już wczeœniej zamieœciłem.
Awatar użytkownika
blagas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 762
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 09:52
Tematy: 3
Lokalizacja: Śląsk (J-bie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: blagas »

Ok rozumie dzięki !

W sumie mógłby sie jakiś mod wypowiedzieć czy można wystawić na K/S te zwierzaki bo sam jakbym je miał to sprzedam je po kosztach + wysyłka więc nie bedzie z tego zarobku. Bedzie to nie jako promowanie tego sportu.
Pozdrawiam
BeskidTeam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”