Historia Sylwetkowych rekordów

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: oryks »

Sylwetki rozwijają się w najlepsze. Owszem, daleko im jeszcze do rangi HFT czy FT ale jeżeli chodzi o ilość zawodów, Puchar itp. Dużo większe postępy robią natomiast sami strzelcy. Co raz więcej osób strzela sylwetki tak rekreacyjnie jak i na zawodach a co najważniejsze poziom rośnie i to bardzo szybko. Zwłaszcza w karabinie weszliśmy już w okolice maksymalnych wyników.
Właśnie w związku z wynikami jakie osiągamy wpadłem na pewien pomysł i z wielka nieśmiałością niniejszym tematem próbuje go dociągnąć do końca. Proponuję pewnego rodzaju nie nagrodę bo to za wiele powiedziane, powiedzmy coś w rodzaju pamiątki. Do tego przechodniej bo miałaby być w posiadaniu strzelca który aktualnie zdobył najwyższy wynik na oficjalnych zawodach.
Jest to całkowicie moja prywatna inicjatywa (konsultowana jednak z pewnymi osobami zasłużonymi dla Sylwetek) więc bez wielkich regulaminów, trybunałów, dyskusji,demokratycznych głosowań itp czyli takie moje "widzi mi się"czym pewnie zarobię minusik u niektórych osób za moją zuchwałą propozycję.
Zasada uznania rekordu prosta:
- zdobyty na zawodach zaliczanych do Pucharu PFTA lub
- inne zawody wcześniej ogłoszone na tym forum w dziale "Zawody, imprezy, zloty, spotkania" lub "Silhouette", rozegrane zgodnie z regulaminem Sylwetek PFTA w których weźmie udział nie mniej niż 12 zawodników a wyniki tych zawodów także zostaną podane na forum.
Czyli prosto mówiąc na zawodach gdzie trzeba się troszkę spiąć bo tak na luzie to już komplety padają.

Podstawą mojego pomysłu było aby przekazać na tą swego rodzaju sportową licytację coś od siebie, najlepiej wykonanego własnymi łapkami. I oto ulepiłem dosłownie i w przenośni takie oto "coś" jak na załączonych zdjęciach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przeszukałem wszystkie wyniki za ostatnie dwa lata, jeżeli coś przegapiłem to mnie sprostujcie. Ciekawe rzeczy z tej analizy wyszły. Największy skok wyników nastąpił w zeszłym sezonie, przekroczyliśmy 35 punktów i rekord był kilka razy poprawiany. Wielka szkoda , że niektóre padły na zawodach które nie były oficjalnie ogłaszane bo mimo to stały na najwyższym poziomie. Jak można się domyślać mam na myśli wyczyny Darka "małego" (38 punktów) ale jestem pewny że bardzo szybko tabliczka pójdzie w jego ręce. Cała Grupa SG 3Miasto to istna wylęgarnia sylwetkowych wymiataczy. Natomiast najlepszą strzelnicą do bicia rekordów okazuje się nasza w Koronowie. Historia poczynając od 35 punktów wygląda tak:

35 witboj 15 czerwca w Koronowie
36 mały 3 maja w Koronowie
37 oryks 15 czerwca w ..... Koronowie

No i tu pewnie życzliwi inaczej już zgrzytają zębami, że oryks sam sobie zrobił nagrodę. Nie, to nie tak ! Jak mówiłem jest to skromna pamiątka nie dla nie a ode mnie i przechodnia więc przy najbliższej okazji puszczam ją w obieg przekazując wyżej wymienionym jeżeli tylko będą chcieli ją przyjąć. Ja się na nią tyle w trakcie robienia napatrzyłem, że już przestała mi się podobać.
Cała sprawa dotyczy wyników w karabinie bo te strzelam i jedynie tu mogę tym pomysłem rzucić kolegom rękawicę.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Świetna inicjatywa oryks, wykonanie również. Widać że robił to pasjonat.
Znaleźć się na tej tabliczce to byłby dla mnie wielki zaszczyt.
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Rewelacja !
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
Qmpel3city
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 15:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk/Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qmpel3city »

Dużo nie mogę powiedzieć, bo i strzelam krótko i wyniki mierne, ale mam prawo wyrazić swoje zdanie...: brawo, brawo i jeszcze raz brawo :!: Moim zdaniem, każda forma wyróżnienia byłych, aktualnego MISTRZA i przyszłych... jest godna pochwały i wspierania inicjatywy, a dla innych motywacją do dalszej pracy. To trochę jak z pasem mistrzowskim w boksie w danej kategorii. Ciekawe, kto teraz ten pas odbierze? A może będzie to ktoś, kto wpisze się po raz drugi w tabliczkę "pogromcy dzikich zwierzy"
Jest prawo i sprawiedliwość. Niestety, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jestem za sprawiedliwością...
Awatar użytkownika
banana_killer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 05 października 2005, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: banana_killer »

Rewelacja - odkopuję karabinek, może zdążę, jak się zepnę :D
Kiedyś wymyślę mądry podpis
.177, .22, 7,62x39, 9x19, .44, 12/70
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: oryks »

Przyznam się uczciwie, że zapomniałem zabrać tabliczkę do Warszawy. Jednak Darek-mały postarał się aby stała się ona nieaktualna ;laughing: Muszę dorobić etykietkę przy wyniku 38 punktów.
Na szczęście zdążyłem Darkowi przypomnieć przed strzelaniem aby nie robił tak od razu 40 ale może po kolei te rekordy .... no i posłuchał ;laughing:
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

No, widziałem Jego pierwszą serię. Spudłował tylko 1 kurczaka :)
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
Qmpel3city
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 15:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk/Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qmpel3city »

NEO pisze:No, widziałem Jego pierwszą serię. Spudłował tylko 1 kurczaka :)
Też widziałem, ale powiem szczerze, że mnie to już nudzi, bo oglądam to "codziennie" :) ;laughing: Mały zostawia prawie zawsze tego kurczaka, nie wiedzieć czemu. Może to jakiś jego Qmpel ;laughing: Ale także widziałem, jak Ty NEO wymiatałeś zwierzaki z "krótkiego kija", jakbyś był na dobrych dragach :shock: Szacunek
Jest prawo i sprawiedliwość. Niestety, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jestem za sprawiedliwością...
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

:piwo:
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: oryks »

Tabliczka dotarła do rąk aktualnego sylwetkowego karabinowego rekordzisty - Darek "mały" 38 punktów. Teraz czekamy w czyje ręce ona pójdzie za 39 punktów. Ciekawe ile czasu to zajmie ? Postęp od 35 do 38 zajął jedynie rok.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: Januszpelle »

Mija osiem lat, a nowego mistrza brak. ( Celem przypomnienia o fakcie)
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 419
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: Smalcmen »

Jak nie strzelasz sylwetek to co się dziwisz!
Za przeproszeniem za tego dziwisza.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: Januszpelle »

Piotrze, to świadczy o skali trudności w strzelaniu sylwetek i o niesamowitych możliwościach Darka Drewinga.
Ja trenuję i wiem, że wielu też to robi w zaciszu swojego ogródka :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 419
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: Smalcmen »

Ja strzelam u siebie na "działce".
Kupiłem nawet cały zestaw ze stojakami ale jakiś wadliwy bo nie chcą się przewracać.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
kolo65
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 21 grudnia 2020, 17:11
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Historia Sylwetkowych rekordów

Post autor: kolo65 »

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z rekordami z pistoletu. Może ktoś podrzuci.
Ja też trenuję z pistoletu i karabinka, ale karabinek jeszcze dla mnie za trudny.
kolo65
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”