Delta Minidot

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Delta Minidot

Post autor: Krzych »

Czołem Braci Strzeleckiej!
Nabyłem, w porywie chwili FWB 102, mając C-20. Do sylwetek oczywiście. Nabyłem, ponieważ CO2 na zewnątrz się nie sprawdza podobno... Może i tak. No więc mam 102-kę, ale z C-20, 12 lat nie strzelałem. I co? I się okazuje, iż wystąpił "syndrom krótkiej ręki". Ten wiek, chyba tak ma... Mam pomysł, na zamocowanie kolimatora, choć płakać się mnie chce, bezczeszcząc ten pistolet... Ale cóż, jak trzeba, to "trza". Ktoś, coś może powiedzieć, a raczej napisać, o przydatności wymienionego, do sylwetek? Znalazłem jeszcze wersję nowszą, HD w nazwie, czy jakoś tak... Nada sią to?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: red5555 »

co prawda nie mam delty ale się wypowiem... ;laughing:

mam kolimator PWS KZ-03 z plamką 2MOA - czyli bardzo małą
ma 11 stopni natężenia światła
w odróżnieniu od delty jest kolimatorem zamkniętym i jest prawie 3x cięższy ale nadal to "tylko" 140g na pistolecie

teraz do sedna:
wiadomo wzrok dobry ale ręce za krótkie... ;laughing: na szczęście ja mam ręce długie :wink:
ale mimo to brak powiększenia w kolimatorze i częste malowanie sylwetek pistoletowych w czasie zawodów na czerwono w praktyce dla mnie oznacza brak możliwości skutecznego namierzenia muflonów niezależnie od natężenia światła plamki ... :-/

dlatego osobiście przerzuciłem się na lunetę 4x...
minidelta bardzo mały i ultra lekki kolimator z malutką plamką ale musisz osobiście sprawdzić czy Ci będzie pasował
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 20:53 przez red5555, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Krzych »

Dzięki Piotrek, za naświetlenie tematu. Temat rzeka oczywiście... Wczoraj zabrałem 102-kę do Poznania. Zawody były "wodne"! Znowu! Ale do sedna. Pistol dałem w "łapy" Bobinowi, co by przestrzelał koło R0. Na dziesięć metrów wywalił dziurę 2 cm w serii 10 strzałów! Kuźwa, mówi przy tym, że dawno nie strzelał z pistoletu, i nie widzi dobrze muchy i szczerbinki bo łapy za krótkie! W mordę! Dziw się potem, że ligę WSST drugi rok z rzędu wygrywa!
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: emi »

Moim zdaniem kolega bardzo dobrze radzi. Od lat do sylwetek używam starszego brata KZ-013 z plamką 3 MOA i jestem zadowolony.
Zamontowany nisko umożliwia strzelanie prawie bez poprawek.
Wcześniej miałem założoną lunetę, ale pistolet mocno ciążył na lufę i strzelanie przynosiło więcej frustracji niż zadowolenia.
Ręce już dawno zrobiły się za krótkie, ale okulary do dali sprawdzają się dobrze. Ważne by plamka była okrągła :-D
Emi
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Delta Minidot

Post autor: Cin91 »

Miałem. Fajny do rekreacji, ale do sylwetek słabo to widzę, m.in ze względu na to, co napisał Piotr, ale też sama plamka jest taka niewyraźna i postrzępiona.
Do tego w zależności od natężenia światła plamka zmienia swoje natężenie. W słoneczny dzień g... widziałem.

Jak dla mnie super koli do puszkobicia, ale do sylwetek - marność.

Do tego regulacja bezstopniowa, tj. 2 śrubki na płaski śrubokręt 2mm, nie ma żadnych klików. Mnie osobiście regulacja wytrącała z równowagi :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

red5555 pisze:...
mam kolimator PWS KZ-03 z plamką 2MOA - czyli bardzo małą
....
W ub. roku też mi polecono tego PWS'a . Akurat w sklepie w Gdyni były trzy. Podjechałem i sprawdziłem wszystkie.
2 MOA, to plamka 5,82 mm na odległości 10m . W sklepie była możliwośc zmierzyć tylko na 5 m, a więc plamka powinna mieć na tym dystansie 2,91 mm a miała prawie 10 mm !!! Na białej kartce papieru zrobiłem linie co 5 mm , kartka wisiała na ścianie sklepu.
REAL plamka miała więc ok. 5 MOA i nawet na najmniejszej reg. natężenia była rozmyta.
Nie przypuszczam, że wszystkie 3 koli były wadliwe. Przewertowałem Net i dowiedziałem się , że Chińczycy robią te koli pod różnymi tzw. "nazwami towarowymi" między innymi z logo PWS , a takie same inaczej sygnowane były w cenie nawet... 100 zł.
Dałem sobie więc z PWSami - na zawsze spokój. MITY na ich temat - zweryfikowałem w REALU.
Ogólnie miałem w łapie ponad 10 kolimatorów (w tym nawet za ponad 1000 zł) .

Z budżetowych najbardziej zadowolony byłem z dobrej kopii Trijicona - w otwartych i Barska - z zamkniętych.
Obydwa mają REAL plamki ok. 3 MOA i regulacje jasności (Barska ma nawet 2 kolory plamki ).

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 października 2017, 08:57 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2970
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Josef »

Polecam kolimator PK-06 produkowany chyba na Białorusi. Cena ok. 200 Euro. Plamka 1 MOA -faktycznie. Bardzo mały i lekki. Miałem w rękach i celowałem do sylwetek. Super kolimator. Tylko ta cena.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Dwa razy wysłało .
Ostatnio zmieniony 24 października 2017, 09:30 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Josef pisze:Polecam kolimator PK-06 produkowany chyba na Białorusi. Cena ok. 200 Euro. Plamka 1 MOA -faktycznie. Bardzo mały i lekki. Miałem w rękach i celowałem do sylwetek. Super kolimator. Tylko ta cena.
Mam pytanie : zmierzyłeś że plamka ma REAL 1 MOA , tzn 2,9 mm na 10 m ? Czy słyszałeś jak ktoś opowiadał ?
W opisie tego koli nie ma informacji o wielkości plamki. Wątpię, aby mial 1 MOA ( w/g mnie min. 2 MOA) bo to koli typu "taktyczny" z 3 rodzajami znaków celowniczych i automatyką w reg. natężenia plamki.
Cena najtańszego z Rosji to ok. 1.050 zł (ale kiedyś próbowałem z tamtąd kupić i nie dało rady - RESTRICTIONS to Poland ;laughing: )
Z Belgii nie byłoby restrykcji , ale cena ok. 1.500 zł .
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: emi »

Tommy54 pisze:
red5555 pisze:...
mam kolimator PWS KZ-03 z plamką 2MOA - czyli bardzo małą
....
W ub. roku też mi polecono tego PWS'a . Akurat w sklepie w Gdyni były trzy. Podjechałem i sprawdziłem wszystkie.
2 MOA, to plamka 5,82 mm na odległości 10m . W sklepie była możliwośc zmierzyć tylko na 5 m, a więc plamka powinna mieć na tym dystansie 2,91 mm a miała prawie 10 mm !!! Na białej kartce papieru zrobiłem linie co 5 mm , kartka wisiała na ścianie sklepu.
REAL plamka miała więc ok. 5 MOA i nawet na najmniejszej reg. natężenia była rozmyta.
Nie przypuszczam, że wszystkie 3 koli były wadliwe. Przewertowałem Net i dowiedziałem się , że Chińczycy robią te koli pod różnymi tzw. "nazwami towarowymi" między innymi z logo PWS , a takie same inaczej sygnowane były w cenie nawet... 100 zł.
Dałem sobie więc z PWSami - na zawsze spokój. MITY na ich temat - zweryfikowałem w REALU.
Ogólnie miałem w łapie ponad 10 kolimatorów (w tym nawet za ponad 1000 zł) .

Z budżetowych najbardziej zadowolony byłem z dobrej kopii Trijicona - w otwartych i Barska - z zamkniętych.
Obydwa mają REAL plamki ok. 3 MOA i regulacje jasności (Barska ma nawet 2 kolory plamki ).

Obrazek

Obrazek
Widać, ze wszystkim masz problem. Czasami warto odsunąć klawiaturę poza zasięg rąk.
Nie pisałem o podróbkach tylko o kolimatorach stąd:
https://celowniki.com.pl/pl/kategoria-p ... kolimatory
Aimpointy też są do du..//py bo są nieudolnie podrabiane?
Pisząc poprzedni post nie bazowałem na mitach o PWSach (czy takie istnieją?), ale na własnym doświadczeniu.
Emi
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

emi pisze:....
Nie pisałem o podróbkach tylko o kolimatorach stąd:
https://celowniki.com.pl/pl/kategoria-p ... kolimatory
Aimpointy też są do du..//py bo są nieudolnie podrabiane?
...
Człowieku, czy ty wiesz co mówisz , czy tylko "zwyczajowo ujadasz" na Tommy ???
Sklep w Gdyni miał te PWSy z tego żródła z linku - a nie żadne "podróbki" , bo PWS (to tylko znak towarowy) i to TANIA CHIŃSZCZYZNA , a nie żadna Firma produkująca optykę !
A zresztą - RÓBTA CO CHCETA - ktoś mądry powiedział ....
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2970
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Josef »

Nie mierzyłem wielkości kropki w PK 06. Celowałem do sylwetki kurczaka na 9 m. W tą sylwetkę wpisuje się okrąg ok. 15 mm. W przeszłości miałem kolimator z kropką 3 MOA i mogłem porównać, jak widać te kropki na tle tej figurki. W porównaniu do kropki 3 MOA, kropka PK 06 była maleństwem. W opisach technicznych mówi się o jednej czerwonej kropce MOA. Jeśli przed wyrazem MOA nie ma żadnej cyfry, można przypuszczać, że chodzi o 1 MOA. Taki wniosek jest zbieżny z moim spostrzeżeniem przy celowaniu do figurki kurczaka.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Spróbuję go zciągnąć i "przebadać" - to może być faktycznie dobry koli. Gorzej, że nie ma ręcznej regulacji jasności kropki, ale to da się przeżyć.
Wyroby białoruskie są wysokiej jakości (mam 2-obiektywową lunetę obserwacyjną Yukon 6-100x100 i jest b.dobra).
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2970
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Josef »

Jeśli dobrze pamiętam, to właściciel tego kolimatora PK 06 mówił, że miał ręczną regulację jasności kropki. Mówił też ilustopniową, lecz też nie pamiętam. Byłem zafascynowany wielkością, a właściwie małością kropki.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Josef pisze:Jeśli dobrze pamiętam, to właściciel tego kolimatora PK 06 mówił, że miał ręczną regulację jasności kropki. Mówił też ilustopniową, lecz też nie pamiętam. Byłem zafascynowany wielkością, a właściwie małością kropki.
W opisie tego PK 06 stoi :

PK-06 is a modern sight with automatic adjustment of sighting mark's brightness ....

Tak więc chyba mówimy o różnych koli, bo PK 06 ma - reg. automatyczną jasności. Kolega ma tedy inny kolimaror.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”