Delta Minidot

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Krzych »

Zadałem pytanie, a tutaj znów się rozpętało... Nie chcę aby wylądowało to w "rynsztoku". Do rzeczy. Proszę użytkowników Delta Minidot, lub Delta Minidot HD, o wypowiedzenie się, czy to nadaje się do sylwetek? Jak użytkownicy stwierdzą, że nie, szukał będę czegoś innego.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Miałem HD 24 ale trafiłem na chyba wadliwy egzemplarz, bo oprócz naprawdę małej plamki głównej miał obok głównej 3 o mniejszej jasmości plamki-duszki. Dokonałem zwrotu.
Sprawny o 1 plamce HD 24 oczywiście się nadaje doskonale do Sylwetek. Jest b.lekki ok. 45 g , toteż można pistolet spokojnie dociążać żerdzią z jednym ciężarkiem.
Awatar użytkownika
Bizun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 663
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 00:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Bizun »

Koledzy, przy dyskusji o kolimatorach taki przypadek. Po nabyciu 5- go kolimatoara widziałem kometę zamiast kropki, dopiero użycie okularów do dali dało efekt kropki.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Tommy54 »

Bizun pisze:Koledzy, przy dyskusji o kolimatorach taki przypadek. Po nabyciu 5- go kolimatoara widziałem kometę zamiast kropki, dopiero użycie okularów do dali dało efekt kropki.
A czy ten efekt występował w 4 poprzednich kolimatorach ? Czy też musiałeś używać okularów ?
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Krzych »

Co to te okulary do "dali"? Pytam, ponieważ muszę używać okularów do czytania. 1,5 dioptrii. Na zawody HFT, oczywiście celowniki dostrajam, i jest wszystko w porządku. O co chodzi, z tymi okularami, wyjaśnij proszę.
Awatar użytkownika
Bizun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 663
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 00:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Minidot

Post autor: Bizun »

Wszystko jest proste. Od kiedy okulista zapisał mi okulary do chodzenia (do dali), które zakładam czasem do oglądania telewizji ale stały się konieczne do używania kolimatora.
Miałem 0,75 teraz mam 1. Na co dzień ich nie używam. Kolimatora nie można dopasować do wzroku jak lunety z której strzelam bez okularów.
Konkretnie chodzi o to by nie zawsze zrzucać winy na kolimator kiedy to wina wzroku, chyba, że kolimator jest podłej jakości to nic już nie pomoże.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”