Regulamin na 2015 rok i dyskusja o nim.

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Bardzo dziękuję za pomoc. Przeklejam do działu Zarządu.
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Januszpelle pisze:Skoro z tematu "Regulamin na 2015"zmieniono na "dyskusja o regulaminie" zdublowano jedynie już istniejący wątek. Trudno.
Propozycja zmiany:
Jest /2.8. Za każdą zaliczoną jako trafienie figurkę zawodnik otrzymuje jeden punkt.
Na /2.8. Za każdą trafioną figurkę zawodnik otrzymuje jeden punkt.
(Wcześniejsze podpunkty wyjaśniają co jest trafieniem, a co nie)
Januszpelle - figurka może być trafiona a może nie być zaliczona. Przy Twojej propozycji za każde trafienie - nawet to, które spowodowało by, że figurka nie spadnie - należało by przyznać punkt.
Jest /5.6 Podczas strzelania trzymając pistolet/rewolwer oburącz, nie wolno opierać ani pistoletu/rewolweru ani kończyn górnych o żadne części ciała a także o elementy terenu i stanowiska strzeleckiego.
Może jednak przypomnę, co nazywamy częściami ciała: głowa, kark, ręka, biodro, brzuch, tułów, plecy, noga, itd. http://pl.wiktionary.org/wiki/Indeks:Po ... cia%C5%82a Regulamin mówi o kończynach górnych w liczbie mnogiej, pozostaje więc rękę (nie trzymającą pistolet) trzymać zwisającą z dala od tułowia lub może podnieść do góry jak w szermierce?
Takie trzymanie wolnej ręki jest oczywiście zabronione?

Masz rację, zapis nie jest precyzyjny i należało by dopisać to co tłustym drukiem dodałem.
Ale kierując zapisy regulaminu do strzelców nie przyszło nam do głowy, żeby poszukiwać tak dziwnych postaw.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Januszpelle »

Janusz - wyjaśniłem to w nawiasie dlaczego.

Jeśli nie tamta propozycja, to może tak:
2.8. Za każdą figurkę strąconą prawidłowo zawodnik otrzymuje jeden punkt.

(tak jakoś prościej i czytelniej?)
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Rlyeh »

Czy te punkty są na pewno spójne?

3.1. Do udziału w zawodach dopuszczę się wszelkie wiatrówki - karabinki, pistolety oraz rewolwery, bez ograniczeń w budowie i kalibrze.


5.1. Długość całkowita pistoletu mierzona w osi lufy nie może przekraczać 457 mm, a rewolweru 406 mm. Wymiary mierzone wraz z przyrządami celowniczymi.
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Ideą było aby nie wymieniać, że mogą to być: sprężyny, PCA, PCP, CO2 itp.
Kwestia tylko czy długość jest ograniczeniem budowy czy odrębnym pojęciem.
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Rlyeh pisze:Czy te punkty są na pewno spójne?

3.1. Do udziału w zawodach dopuszczę się wszelkie wiatrówki - karabinki, pistolety oraz rewolwery, bez ograniczeń w budowie i kalibrze.


5.1. Długość całkowita pistoletu mierzona w osi lufy nie może przekraczać 457 mm, a rewolweru 406 mm. Wymiary mierzone wraz z przyrządami celowniczymi.
Rlyeh, dziękuję za konkretną pomoc.

Pistolety nie mają ograniczeń w budowie. Tak jak to wytłumaczył NEO.
Ograniczenie wynikające z p. 5.1 - ( wzięte zresztą z oryginału) - w naszym przypadku jest przeciw nowinkom konstruktorów chcącym przedłużyć celownik aż do łokcia :).Albo tylko do nadgarstka.
Jeśli używasz pistoletu/ rewolweru bez udziwnień - zapomnij o takim punkcie regulaminu.
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

No to fajnie, że wyjaśniacie :-)
To ja wrócę do mojego pytania co macie przeciwko rękawiczkom?

Nie pytam się co mieli twórcy międzynarodowego bo chyba tylko oni sami to wiedzą :651:

Ale klepneliście bez zmian, więc uważacie że ten zapis ma sens.
Proszę o przedstawienie argumentacji za jego obowiązywaniem.

Udowodniliście, że potraficie odejść od nieżyciowych zasad na rzecz popularyzacji
czy choćby ułatwienia zapamiętania odległości poprzez ujednolicenia odległości pomiędzy belkami(swoją drogą chyba jedna z najrozsądniejszych zmian)

Ja przedstawiam swój punkt widzenia, dla mnie ten zapis jest ....głupi.
Nie potrafię znaleźć jaką przewagę, dodatkowe ułatwienie ma mi dać stosowanie zwykłych rękawiczek.
Może twórcy tworzyli go z myślą o gorącym klimacie wtedy nie wiem temu w rękawiczkach np. skórzanych rękojeść się nie ślizgała w przeciwieństwie do tego bez?
Ale Polska to nie Meksyk

W grudniu strzelałem w rękawiczkach, taak mogłem wyczekać aż będzie np. cieplej np.powyżej 10, ponieważ w tym roku też chcę strzelać Ligę to tak się zastanawiam
ile zyskałem pkt. więcej i jak bardzo przez to podskoczę w rankingu :)
W tym momencie chyba Ola musi anulować moje wyniki w pistolecie za grudzień bo złamałem regulamin :090: .
No i mam dylemat styczeń, za stodołą wiatr hula raz że muszę się przemóc żeby ten tor rozstawić a teraz muszę jeszcze walczyć z pokusą odmrażać sobie te paluchy czy twardym być :103:
a oto winowajca http://www.sklepnordicwalking.pl/rekawi ... p-285.html.
Proszę o rozstrzygnięcie mojego dylematu i wyjaśnienie dlaczego nie można

edit: strzelam na rodzinnej posesji 10km od Siedlec jakby kto chciał wiedzieć to rekord zimna w Polsce należy właśnie do Siedlec :621:
marcon

WKFT/PFTA
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

Marcon,

Zawody PFTA nie odbywają się zimą, więc problem rękawic zimowych nie jest istotny. Podczas innych zawodów nikt nie zabrania zimą ubrania rękawiczek. Na różnych naszych zawodach można używać rękawiczek, gdy jest zimno. Myślę, że regulamin ma być prosty i jednoznaczny. Pamiętam przykładowo dyskusję o tym czym jest kurtka strzelecka. Wyobrażam sobie dyskusje typu od ilu stopni jest już zimno i czy to jest rękawica strzelecka czy zimowa. Tak sprawa jest prosta. Podczas zawodów pucharowych (między kwietniem a październikiem) nie ma potrzeby stosowania rękawic. W zimę nikt się nie obrazi jak będziesz strzelał w rękawicach i nie trzeba tego umieszczać w regulaminie.
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

box555 pisze:Marcon,
Tak sprawa jest prosta. Podczas zawodów pucharowych (między kwietniem a październikiem) nie ma potrzeby stosowania rękawic. W zimę nikt się nie obrazi jak będziesz strzelał w rękawicach i nie trzeba tego umieszczać w regulaminie.
Cieszę się, że się przestawiłeś swój punkt widzenia.
w takim razie jak mam odpowiedzieć Arturowi ?
Artkor pisze:Regulamin jest, dyskutować zawsze można.
Edycja:
Marcon, podczas strzelania sylwetek należy mieć gołe dłonie. Zapis dotyczy wszyystkich rękawiczek, nie tylko strzeleckich i jest bardzo precyzyjny.
W pistolecie ten punkt to 1 linijka, dla jednych jest bardzo prosty dla drugich niekoniecznie :-)
Więc złamałem ten regulamin strzelając ligę w tych rękawiczkach czy stosując zdroworozsądkowe podejście jednak nie?
marcon

WKFT/PFTA
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

Nie mieszałbym Ligi i zawodów PFTA. Pytanie o możliwość stosowania rękawiczek podczas strzelania Ligi dotyczy organizatorów a nie KR. Na zawodach PFTA rękawiczek nie stosujemy. Na pozostałych decyduje organizator w jakim stopniu korzysta z regulaminu PFTA. Myślę, że Artkor pisał o regulaminie zawodów PFTA i tu nie ma między nami żadnej różnicy.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1610
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Zgadza się. Myślę tak samo, jednak w regulaminie Ligi jest wyraźnie napisane że rywalizacja odbywa się zgodnie z regulaminem PFTA a ten rękawiczek zabrania. Marcon strzelał więc niezgodnie z regulaminem Ligi. Przypadek ten moim zdaniem nie ociera się nawet o kombinowanie typu saszetka czy piłeczka. Po prostu warunki były takie a nie inne i zawodnik (słusznie moim zdaniem) zdecydował że to jedyny sposób aby konkurencję rozegrać.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Post autor: =Ola= »

W Lidze decyduje podejście zdroworozsądkowe. Jeżeli trafi się na warunki takie a nie inne, to dopuszczalne jest stosowanie rękawiczek (innych niż strzeleckie oczywiście).
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

Dziękuję za odpowiedź, z mojej strony nie ma więcej pytań.
marcon

WKFT/PFTA
Krogot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2014, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krogot »

Popieram Marcona w sprawie rękawiczek. Mieszkam Jeleniej Górze W okresie od grudnia do lutego używam nie rękawiczek a jedną rękawiczkę. Nie zawsze. Większość z nas ma czas na strzelanie w w zimie najczęściej w soboty lub niedziele I to nie zawsze są warunki pogodowe do strzelania. W grudniu miałem dwa dni na strzelanie. W pierwszym terminie padał deszcz ze śniegiem i wiał wiatr więc poczekałem tydzień i trafiłem na mróz i wiatr (temp. -8 i do tego wiaterek). I w takich warunkach strzelałem ligę.

Pozdrawiam
Krogot
Twinmaster TOP, STEYR LP2
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

=Ola= pisze:W Lidze decyduje podejście zdroworozsądkowe. Jeżeli trafi się na warunki takie a nie inne, to dopuszczalne jest stosowanie rękawiczek (innych niż strzeleckie oczywiście).
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”