Regulamin na 2015 rok i dyskusja o nim.

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Mam pytanie odnośnie dwóch spraw dotyczących regulalaminu, pierwsza, najważniejsza: dlaczego nie zgadzają się odległości do celów "sylwetki karabin" z regulaminem ogólnie przyjetym np. w GB, tzn. 18 m kurczaki, 27.5 m świnie, 33 m indyki i 41 m muflony ? Oraz dlaczego jest dozwolone użycie rękawicy strzeleckiej ?
Pozdrawiam Robert
Air Arms EV2
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

Szambi , jednym z powodów np. było przyjęcie że łatwiej jest zapamiętać ze tory ustawia się co 7 metrów.
Co do odległości np 41m , wiesz jak na zawodach zaczną padać komplety 2x20 to nic nie stoi na przeszkodzie strzelać nawet na 43.
Mi ta "symetryczność" bardzo pasuje i bym się nie czepiał tego że stojak nie stoi na 27,5m(pomyśl ile cyferek do zapamiętania)

Jeśli Ci przeszkadza skrócenie dystansu to napisz, że proponujesz do każdej odległości dorzucić np. po 2m i zobaczymy :103:
marcon

WKFT/PFTA
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Nie chce nic dorzucić ani odejmować. Na calym Świecie wszyscy strzelają wg ogólnie przyjętych zasad, tylko Polacy zawsze muszą coś popier... to akurat mi się bardzo nie podoba.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

marcon pisze: Mi ta "symetryczność" bardzo pasuje i bym się nie czepiał tego że stojak nie stoi na 27,5m(pomyśl ile cyferek do zapamiętania):
To cos słabo u Ciebie z tym liczeniem w pamięci, słyszałem że udzielasz korepetycji z matmy ? :)
Air Arms EV2
marcon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 maja 2010, 16:08
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcon »

szambi pisze:
marcon pisze: Mi ta "symetryczność" bardzo pasuje i bym się nie czepiał tego że stojak nie stoi na 27,5m(pomyśl ile cyferek do zapamiętania):
To cos słabo u Ciebie z tym liczeniem w pamięci, słyszałem że udzielasz korepetycji z matmy ? :)
Zawsze możemy sprawdzić jak to jest u Ciebie :101:

Poza tym to są właśnie zasady "ogólne" , natomiast jak będziesz trenował na większych odległościach tym łatwiej trafisz te nasze.

Poza tym Robercik czas na dyskusję był trochę wcześniej tuż przed sezonem to tak trochę późno.
Niemniej jest KR atakuj chłopaków :502:
marcon

WKFT/PFTA
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

U mnie pamięć do cyferek działa bez zarzutu o każdej porze dnia i nocy. W sylwetkach karabinowych są to kolejno 18.3, 25.4, 32.9, 41.1 m po zaokragleniu do pełnych 10 cm.
Dziś skorygowalem ustewienie 3 pierwszych stojaków zgodnie z regulaminem międzynarodowym, muflony niestety mogą stac najdalej na 38.8 m, ponieważ ogrodzenie działki nie pozwala ustawic tego na 41 metrze.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

szambi pisze:Mam pytanie odnośnie dwóch spraw dotyczących regulalaminu, pierwsza, najważniejsza: dlaczego nie zgadzają się odległości do celów "sylwetki karabin" z regulaminem ogólnie przyjetym np. w GB, tzn. 18 m kurczaki, 27.5 m świnie, 33 m indyki i 41 m muflony ? Oraz dlaczego jest dozwolone użycie rękawicy strzeleckiej ?
Pozdrawiam Robert
Szambi - do czego zmierzasz? Zapytaj wprost a nie okrężną drogą. O kurtkę strzelecką chodzi?
No to wyjaśniam.
Kurtek strzeleckich i snajperskich ( kurtek używanych po to by zapewnić lepszą statykę ) używają głównie strzelcy FT. I dlatego właśnie, dla równych szans nie wolno ich używać w strzelaniu do sylwetek.
Rękawic używają zarówno strzelający FT jaki HFT - więc Komisja ( tak, tak - analizujemy wspólnie) pozwoliła na stosowanie ich ponieważ tak zawodnicy strzelają na torach zawodów terenowych.
Tyle jeśli o rękawicę chodzi.

Dlaczego odległości nie zgadzają się z regulaminem w GB ?

No to pytanie traktuję jako żart z Twojej strony :) ale odpowiem.
1. Nie wiem jakie odległości obowiązują w GB. GB podobnie jak Polska nie jest stowarzyszona w światowej organizacji i może sobie ustalać sobie przepisy jak chce.
2. Nie wiem również dlaczego w GB jeździ się według zasad ruchu lewostronnego.
3. Odległości które podałeś nie obowiązują już od 2013 ( na świecie ) więc odsyłam od odpowiedzi Marcona - gdzie byłeś jak była dyskusja ?

Odległości zaokrągliliśmy na wniosek społeczności, naszej, strzelającej.
Odległości nie zmienialiśmy w regulaminie w 2013 i w 2014 aby nie "siać zamętu w głowach".
Sam widzisz, że zapamiętałeś te jedne z pierwszych. Teraz jest jeszcze łatwiej.
W karabinie co 7 metrów w pistolecie 3 metry.

Edyta.

Szambi - gdybyś mógł pokazać dokładnie gdzie znalazłeś te odległości o których pisałeś....
Najlepiej link zapodaj.
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: oryks »

Szambi, tym razem to "świat" troszkę namieszał a nie my. 2 czy 3 lata temu, nie pamiętam, zmniejszono odległości a my w ślad z tym a po roku federacji się odmieniło i wrócili do starych. My już nie mieszamy i dobrze.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Awatar użytkownika
Andrzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 31 marca 2009, 05:51
Tematy: 4
Lokalizacja: Milanówek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Andrzej »

Spinner pisze:
2. Nie wiem również dlaczego w GB jeździ się według zasad ruchu lewostronnego.
Janusz nic się nie martw, od 7 kwietnia br. wprowadzają w GB ruch prawostronny- na początek dla samochodów ciężarowych. :)
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Spinner pisze:
Szambi - gdybyś mógł pokazać dokładnie gdzie znalazłeś te odległości o których pisałeś....
Najlepiej link zapodaj.
http://sites.google.com/site/neftauk//H ... ta-classic


http://en.m.wikipedia.org/wiki/Metallic ... e_shooting
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

oryks pisze:Szambi, tym razem to "świat" troszkę namieszał a nie my. 2 czy 3 lata temu, nie pamiętam, zmniejszono odległości a my w ślad z tym a po roku federacji się odmieniło i wrócili do starych. My już nie mieszamy i dobrze.
Tak z pewnością jest latwiej i prościej. Pomyśl jednak o tym w taki sposób, jakbyś chciał pojechać kiedyś na prestiżowe zawody NEFTA-Classic do klubu Emley Moor w GB, żeby zakosztować wyspiarskiego ducha FT.
Są to dwudniowe zawody, na których każdego dnia strzela się 40-to figurkowy tor FT, oraz dwie serie sylwetek (2x20). Wyniki sylwetek i FTsą sumowane (możliwy max 160 pkt z dwóch dni). Zwycięża ten kto zgromadzi najwięcej pkt łącznie. Są też wyróznienia dla nalepszego sylwetkowca i najlepszego efteciarza. Tam odległości do wylwetek wynoszą odpowiednio 20, 30, 36, 45 yardów, nie wolno używać kurtek ani rękawic strzeleckich.
Nasz znajomy Andreas Fekete-Moro zmieścił się w 2014 w pierwszej dyszce :-D
W sumie wychodzi na to ża nasz rodzimy system sylwetkowy się zdezaktualizował, należałoby zrobić update :P
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Silhouette

Post autor: Włamywacz.P.S »

Robert jestem z Tobą ciałem i duchem . :) Masz rację i powiem więcej dla mnie to zniewieściałe bzdety żeby jeszcze nie sypnąć mięchem . :mad: Poziom strzelców masakrycznie wzrasta a tu skraca się odległości upraszcza ustawienie i jeszcze dodaje rękawicę . :090: Wczoraj ustawiłem baranki na 50m a indyki na 40m i jakoś spadały bez problemów choć trochę wiało . :027: Myślę że czas najwyższy aby dla ASÓW wprowadzić prostsze do zapamiętania odległości - 20m , 30m , 40m i 50m . :evil: Strzelają tylko Ci co chcą i mają JAJA . :) POZDRO
Ps; Jest całkiem sporo STRZELCÓW którym osobiście ZAKAZUJE wstępu na DZIECINNY TOR. :027:
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Regulamin jaki by nie był to należy go szanować. Wczoraj ustawiłem stojaki na ustawowych18, 25, 32, 39 m i strzelałem ligę. W kilka sztuk nawet udało mi się trafić :)
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Silhouette

Post autor: Włamywacz.P.S »

Bardzo ładnie ale na MP2015 trzeba ustawić jeden tor dla Czołówki Krajowych Strzelców ponieważ są za bobrzy i pewnie wolą większe WYZWANIA . :mad: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Ciekawe że ta czołówka nie strzela kompletów ani nawet się do nich nie zbliża podczas zawodów.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”