Gdzie strzelamy Silhouette ?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Witam,

w tym dziale nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, więc pozwoliłem sobie otworzyć nowy.
Chciałbym by strzelcy sylwetkowi dzielili się tutaj swoimi doświadczeniami/planami. Na jakich miejscówkach mieli okazję strzelać, gdzie aktualnie strzelają rekreacyjnie, jak i Internetową Ligę Silhouette.
Każdy opis będzie bardzo mile widziany, najlepiej jak jeszcze okraszony zdjęciami/filmami, nawet tymi najstarszymi.
Pozwoli to na wgląd, jak faktycznie wyglądało/wygląda polskie "sylwetkowe podwórko".

Żeby nie być gołosłownym ;) zacznę od siebie.

Pierwsze zawody sylwetkowe zaliczyłem w sezonie 2014 podczas pucharu PFTA w Kolibkach. Spodobało mi się na tyle,że później przy każdej możliwej okazji strzelałem te zawody. W końcu w 2016r sprawiłem sobie tor, i zacząłem rekreacyjnie strzelać.
Aktualnie strzelam na poznańskich Naramowicach "na Czarnucha". W przeszłości odbyło się tam wiele zawodów FT/HFT i pewnie niejeden z sylwetkowiczów je pamięta. Do strzelania sylwetek i rekreacji wykorzystuję dawne Zero Range..Jest to duży otwarty nadwarciański teren, dlatego strzelając tam z wiatrówki trzeba zwracać dużą uwagę na bezpieczeństwo. Plusem takich otwartych miejscówek jest fakt, że przy okazji strzelania można poznać wiele ciekawych przypadkowo spotkanych osób.
Najczęściej są to spacerowicze/spacerowiczki z psami, biegacze, rowerzyści, ale też inni amatorzy wrażeń na łonie przyrody. W czasie gdy strzelam część z nich np. zaczepia mnie tylko po to, by zrobić sobie "słit focie" z karabinkiem na facebook'a. ;) Bardziej zdecydowani wdają się w dłuższe rozmowy, a po chwili strzelają już ze mną.
W sezonie wiosenno-letnim zero range na Czarnucha jest wykorzystywane nie tylko do strzelania. Spotykają się tam różni wszelkiej maści pasjonaci. Tak na szybko chociażby takie przykłady:







Prawdopodobnie jednak nikt nie przebije w oryginalności pewnego pana Genia, którego spotkałem kiedyś na Czarnucha. Pan Geniu nie był zbyt rozmowny. Dowiedziałem się tylko że ma na imię Eugeniusz, a swoje hobby uprawia na świeżym powietrzu odkąd najblizsi i sąsiedzi chcieli już go wyeksmitować :)



Zapraszam do wpisów i wspólnej dyskusji. Wszystkich chętnych zapraszam też do wspólnego strzelania, można umówić się np. na PW,
pozdrawiam
Artur :wink:
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Łysy »

Artur Pan Gienio jest zaje.....y . Kurde jakie to fajne, że ludzie maja tyle pasji i to takich, ze nikt by sobie nawet nie wyobraził.
Na dniach chcę strzelić sylwetkowa ligę internetową i też pomyślałem o filmiku , kupiłem nawet statyw do telefonu. Zobaczymy czy się uda, jeśli tylko tak to tez postaram się umieścić w tym temacie.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Dokładnie, jest wielu ludzi z różnymi ciekawymi zainteresowaniami o których często nawet mało kto wie.
I dobrze że tak jest, gdyby wszyscy w ramach hobby np. strzelali tylko z wiatrówek to po prostu byłoby nudno ;) Też mam różne zainteresowania, a strzelectwo jest tylko jednym z nich.

Filmy, zdjęcia - jak najbardziej. Byłoby super gdyby odezwali się tutaj także strzelcy sylwetkowi z dłuższym stażem. Pewnie gdzieś w zakamarkach Waszych komputerów zalegają jakieś zdjęcia/filmy z sylwetkowych strzelań.
Fajnie byłoby się nimi podzielić, przy okazji powspominać, no i zostawić coś w sieci dla potomnych ;)
=OLA=, Spinner, box555, Januszpelle, Krauser, Maszot, kombatant, i inni - nie dajcie się długo prosić ;)
Poniżej na przykład ubiegłoroczne sylwetki na Czarnucha w "wersji japońskiej" :wink:
Ma na imię Shizuka i pochodzi z prefektury Akita. W Poznaniu spodobało jej się na tyle, że po studiach tutaj została.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Obrazek
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

A na fotkach poniżej fajny kumpel Maciej "Warkocz" z dziewczyną, który pomagał utrzymać Zero range na Czarnucha i czasami wpada postrzelać.

Obrazek

Obrazek
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

W temacie "sylwetkowym" mam jeszcze doświadczenia ze strzelnicy kulowej, gdzie czasami oprócz do tarczy strzelam też do różnych "sylwetek".
Najfajniejsze dla oka efekty dają...puszki z piwem :-D ale niełatwo je trafić z 15-20 metrów ;)
Oczywiście bardzo ważne, by taka zabawa była bezpieczna i nie powodowała rykoszetów. Dlatego głównie miękkie puszki, plastikowe butelki i cele ustawione j.n. w kierunku i na wysokości kulochwytu !!
Poniżej w akcji mój Rogers&Spencer cal.44

Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Tommy54 »

Ja będe strzelał sylwetki-pistolet na mojej strzelnicy . Ale najpierw muszę w końcu wybrać docelowy pistolet i potrenować.
Nie wiem tylko, czy może być takie przesunięcie ostatniego stolika ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 marca 2018, 17:56 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Mam taki sam tor i sprawuje się bardzo dobrze.
Ostatni stolik z muflonami jak i cały Twój tor jest ustawiony chyba trochę "nieszczęśliwie."
1. Schody i betonowa ściana za torem mogą powodować niebezpieczne dla otoczenia rykoszety.
2. Tor powinien być tak ustawiony, by sylwetki na poszczególnych stolikach nie kolidowały ze sobą np: strzelasz do dzika i pudłujesz a spadł indyk.
Myślę że powinieneś znaleść inne miejsce do strzelania sylwetek. Takie gdzie będzie pewny kulochwyt i miejsce do ustawienia stolików na większej szerokości lub zmiennej wysokości.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Tommy54 »

No niestety na posesji jest to jedyne miejsce.
Działki są tam małe, bo ziemia w tej lokalizacji (południowy stok góry tuż przy City i 600 m od plaży i Klifu Orłowskiego) jest nieziemsko droga.
I nawet jakbym miał kasę, to nic nie dokupię, wszystko zabudowane na maxa. :(
A więc ...mam problem.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Zamknięta prywatna posesja teoretycznie jest bezpieczniejsza, ale w tym przypadku raczej lepsza będzie duża otwarta miejscówka gdzieś na odludziu.
Dobrze poszukaj w okolicy, na pewno coś jest. Wrzucić stoliki w bagażnik i podjechać gdzieś na łąkę to chyba nie jest wielki problem. Od lat tak strzela np. kol. Włamywacz, ja i pewnie jeszcze wielu innych i jest OK.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Tommy54 »

Ten tor ma 31 m , a posesja kończy się podmurowaną wysoką skarpą. Jest 100% bezpieczeństwo.
Min zeruję tam optykę pod HFT (gdy nie mam lenia).
Bardziej "niebezpiecznie" jest na otwartej w Sopocie, gdzie oprócz trachania tego bałaganu 80 m można jeszcze stracić życie jak policjantowi palec się omsknie - celowano do mnie z pistoletu jesienią ;laughing:
Tak więc nie ma tak łatwo ze strzelaniem sylwetek w 3-Mieście.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Wg mojej wiedzy SG3miasto jako jedyna grupa w PL ma strzelnicę z osią przeznaczoną tylko do sylwetek(w 2014 miałem przyjemność tam strzelać). Do tego chyba jako jedyni w PL regularnie strzelają swoją ligę sylwetkową.
Aktualnie wśród grup w PL raczej trudno o lepsze warunki. Nadal uważasz że cyt."nie tak łatwo strzelać sylwetki w 3-mieście" ? ;)
Oj Tommy...Tyś to się udał rodzicom ;laughing: ale życzę Ci powodzenia i regularnych treningów.
Tylko zabezpiecz te schody i tą betonową ścianę chociaż jakimś prowizorycznym kulochwytem żeby śrut się nie odbijał z impetem.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Tommy54 »

Oczywiście bywałem na Działkach wielokrotnie i jest tak jak piszesz.
Ale dni i godziny - ograniczone i wyznaczone , nie ma tak że jak mam czas i ochotę to idę strzelać.
Ja pisałem o sylwetkach "w terenie", że nie ma lekko.
Ale dziękuję Artur za porady , będę trenował i przystąpię do ligi internetowej jak regularnie będzie ponad 25/40.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: Januszpelle »

W odległych czasach mojego wojska, była w Jantarze fajna mała strzelnica leśna otoczona wałami. Strzelaliśmy tam z Kałachów na 100m. Ze zdjęć satelitarnych nic nie widzę, a drogi nie pamiętam, bo zawsze pod plandeką jechałem :-)
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie strzelamy Silhouette ?

Post autor: ArturR »

Takich zapomnianych PRL-owskich obiektów jak ten w Jantarze jest pewnie dużo więcej.
A leśne strzelnice faktycznie mają swój urok, np. jak ta http://www.gajowybonczek.pl/
Już nie pamiętam czy byłeś tam na pefcie w 2014 roku ? ja w ostatnich latach tłukłem tam głównie z czarnego prochu i czasami centralny zapłon.
By nie odbiegać od tematu wątku....Janusz może masz jakieś zdjęcia/filmy z sylwetkowych strzelań, którymi mógłbyś tutaj się podzielić ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”