Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

[RELACJA] I JURA-jskie Zawody Strzeleckie - Zalew 2012

Forum grupy lokalnej KSP Jura

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Posty: 2267
Rejestracja: 2010-07-26, 19:32
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderator informacji o zawodach
Kontaktowanie:
Status: Offline

[RELACJA] I JURA-jskie Zawody Strzeleckie - Zalew 2012

Postautor: mrpgxx » 2012-03-20, 23:41

18 marca 2012 roku odbyła się ostatnia eliminacja Pucharu Zimowego FT i HFT. Zawodnicy po raz ostatni tej "zimy" spotkali się nad Zalewem Mitręga w Łazach. O ile poprzednie zawody w pełni można nazwać zimowymi, to w Łazach jedynym jej objawem był wciąż w większości zamarznięty zalew Mitręga, nad brzegiem którego rozgrywane były zawody.
 
Obrazek

Klub Strzelectwa Terenowego JURA, który był organizatorem zawodów wieńczących Puchar Zimowy stanął na wysokości zadania. I JURA-jskie Zawody Strzeleckie nie tylko kończyły Puchar Zimowy, ale przy okazji rozpoczynały nowy cykl pucharowy - JURAjski Puchar Terenowy 2012. Patronat nad I JURA-jskimi Zawodami Strzeleckimi objęła Pani europoseł Małgorzata Handzlik, która ufundowała nagrodę w kategorii kobiet.

Obrazek

Zawodnicy zaczęli się zjeżdzać już o 8 rano. Organizatorzy byli przygotowani na przyjęcie ponad 100 osób. Przed specjalnie nagłośnioną sceną, w pobliżu której znajdowało się biuro zawodów zostały rozstawione stoliki, przy których można było odpocząć po przestrzelaniu karabinków na range zero, a przed startem zawodów. Zawody zabezpieczała jednostka straży pożarnej z Niegowonic oraz uczniowie klasy policyjnej i wojskowej w Łazach.

Obrazek

Przed godziną 10 rozpoczęła się odprawa. Zawodników przywitał Burmistrz Miasta Łazy, Maciej Kaczyński - honorowy patron całego Pucharu Zimowego. Po objaśnieniu kwestii bezpieczeństwa, organizacji toru i wyczytaniu grup, zawodnicy zajęli miejsca na stanowiskach. Na 30 figurkowym torze swoje miejsce musiało znaleźć aż 103 zawodników i kilkadziesiąt osób towarzyszących! Łazy licznie odwiedzili także nasi sąsiedzi z południa - Czesi.

Obrazek

Obrazek

Warto dodać, że organizatorzy zawodów, aby podnieść adrenalinę wśród pretendentów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zdecydowali się na stworzenie "grup śmierci", zarówno w HFT1, HFT2, jak i FT.

Obrazek

Zawody przebiegały bez większych przerw. Jedynie na początku we znaki dały się zamarznięte figurki oraz sznurki w okolicach wody. Choć wielu zawodników składało na niektórych stanowiskach reklamacje, to po sprawdzeniu figurek okazywało się, że cele działają bez zarzutu. Warto wspomnieć, że strzelcy stale zmagali się z wiatrem i nie radzili sobie nawet ci najlepsi, którym także przytrafiały się zera.

Obrazek

Zawody pomimo dużej ilości osób na torze i licznych, bo 4-osobowych, grup, skończyły się nadzwyczajnie szybko. Organizatorzy po zebraniu w biurze zawodów wszystkich kart startowych przystąpili do liczenia wyników. Okazało się, że potrzebna będzie dogrywka o trzecie miejsca w kategoriach HFT1 i HFT2. W tym czasie pozostali zawodnicy skorzystali z usług firmy cateringowej.

Obrazek

W HFT1 zmierzyli się ze sobą Marek Wierzbinka i przedstawiciel gospodarzy, Grzegorz Grabowski. Słynący z niewiarygodnej perfekcji przy postawach wymuszonych Marek Wierzbinka nie miał problemów z wygraniem dogrywki. Natomiast w HFT2 lepszy okazał się Stefan Szczepańczyk, który pokonał utytułowanego Krzysztofa Siudę. W tym czasie biuro zawodów pracowało pełną parą nad podliczeniem wszystkich klasyfikacji.

Obrazek

O 15 rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród i medali. Na początek organizatorzy nagrodzili zawodników za I JURA-jskie Zawody Strzeleckie. Najlepszy w kategorii HFT1 okazał się Paweł Minorowicz, który wyprzedził Witolda Bojanowskiego. Na najniższym stopniu podium stanął wspomniany wcześniej Marek Wierzbinka.

Obrazek

W HFT2 pomimo dwóch zer na karcie startowej triumfował z przewagą dwóch punktów Dariusz Sekuła. Drugie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy Jacek Łabęcki, a na trzecim miejscu stanął zwycięzca dogrywki - Stefan Szczepańczyk. W kategorii FT zwyciężył Dariusz Rup przed Rafałem Roznerem i Wojciechem Charzewskim.

Obrazek

Obrazek

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Paweł Bucki, który wyprzedził bezkonkurencyjną do tej pory Weronikę Klimunt. Na trzecim miejscu stanęła Paulina Mazan. Nagrodę dla najlepszej kobiety odebrała Maja Łysiak.

Obrazek

Obrazek

Najlepsza w kategorii drużyn okazała się jedna z reprezentacji gospodarzy, czyli KSP JURA A, w składzie (od lewej): Jacek Łabęcki, Adrian Kała, Grzegorz Grabowski, Paweł Grabowski i Sławomir Czapla.

Obrazek

Następnie głos został oddany zaproszonym gościom oraz licznie przybyłym sponsorom Pucharu Zimowego, co poprzedziło dekorację w klasyfikacji generalnej. Nagrody dla najlepszej kobiety i najlepszego seniora w całym cyklu pucharowym wręczyli główni koordynatorzy Pucharu Zimowego, Paweł Minorowicz i Paweł Grabowski. Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała czołowa zawodniczka Pucharu Polski 2011, Maja Łysiak. Najlepszym seniorem okazał się Mieczysław Cupiał, legenda polskiego strzelectwa terenowego.
Obrazek

Obrazek

Najlepszych juniorów wyczytał przedstawiciel grupy strzeleckiej Beskid Team, Rafał Rozner. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Weronika Klimunt, która wygrała trzy pierwsze zawody Pucharu Zimowego. Drugie miejsce zajął Paweł Bucki, a na trzeciej lokacie uplasował się Bartłomiej Zborek.

Obrazek

Najlepszą trójkę w kategorii FT odczytał Prezes Klubu Strzelectwa Pneumatycznego JURA, Sławomir Czapla. Zwycięstwo już w Dolinie Będkowskiej zapewnił sobie Wiesław Szczepańczyk, który wygrał trzy pierwsze eliminacje. Popularny "Wiecho" nie mógł pojawić się w Łazach i nagrodę w jego imieniu odebrał Tomasz Klimunt. Drugie miejsce w generalce po zwycięstwie w Łazach zajął Dariusz Rup przed Rafałem Roznerem, który stanął na najniższym stopniu podium.

Obrazek

Tomasz Kocemba, prezes Krakowskiego Klubu Strzelectwa Terenowego wyczytał czołową trójkę w kategorii HFT2. Zwyciężył jeden z najlepszych strzelców terenowych ostatnich lat, Krzysztof Siuda, który swoich rywali zostawił daleko w tyle. Dzięki zwycięstwu na ostatnich zawodach na drugie miejsce w generalce szturmem wdarł się Dariusz Sekuła. Natomiast na trzecie miejsce awansował Stefan Szczapńczyk, który zaledwie o 0,23 punkta wyprzedził zwycięzcę ubiegłorocznego Pucharu Hunterów, Jacka Łabęckiego.

Obrazek

Mieczysław Cupiał, przedstawiciel grupy Hunter Team, odczytał zwycięzców w najbardziej prestiżowej kategorii - HFT1. Na najwyższym stopniu podium stanął zwycięzca zawodów w Łazach, Paweł Minorowicz, który tym samym wyprzedził w klasyfikacji generalnej swojego kolegę z reprezentacji Polski HFT, Wojciecha Wróblewskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Witold Bojanowski, który podczas dwóch ostatnich edycji Pucharu Polski zajmował drugie miejsce w generalce.

Obrazek

Ostatnim akcentem ceremonii było wręczenie pamiątkowych statuetek najlepszym drużynom Pucharu Zimowego. I w tym przypadku honory pełnił Mieczysław Cupiał z Hunter Team. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna Opole Team. Drugie miejsce po zwycięstwie w ostatnich zawodach zajęła drużyna KSP JURA A, a na trzecim miejscu stanęli zawodnicy drużyny Hunter.

Obrazek

Ostatnim akcentem imprezy było specjalne podziękowanie ze strony grupy Beskid Team swojemu zasłużonemu koledze, Romanowi Grzyb za okazane tej grupie przez wiele lat wsparcie i pomoc.

Obrazek

Puchar Zimowy zakończył się wielkim sukcesem. Podczas wszystkich zawodów całego cyklu organizatorzy rozdali nagrody i upominki warte blisko 10 tysięcy złotych, co na chwilę obecną jest ewenementem w polskim strzelectwie terenowym. Wielka w tym zasługa wszystkich sponsorów tak Pucharu Zimowego, jak i licznych sponsorów poszczególnych zawodów i grup strzeleckich organizujących zawody.

Autorzy zdjęć wykorzystanych w relacji: unkas, stater, blagas, PawelW i maniekxxl7.

----------------

Relacja jest tez dostepna tutaj.
Walther Dominator + BN
www.strzelcy.info
Obrazek


Wróć do „KSP Jura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość