Pomysł na poradnik

... dotyczące strzelectwa czarnoprochowego

Moderator: Moderatorzy CP

Drasztuh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Maszewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Drasztuh »

Przy początku użytkowania tego forum też przez myśl mi się przewinął pomysł o podręczniku traktującym o użytkowaniu, problemach, poradach, ułatwieniach i informacjach na temat przeróżnej broni CP. Trzeba by zebrać z forum najlepsze rozwiązania, oraz zagadnienia i utworzyć podręcznik białodymowca.
Wszystko ładnie poukładać, zrobić działy, spis treści i nie trzeba by się przebijać przez bezużyteczne wypowiedzi i przemądrzania na forum w poszukiwanych tematach, nie mówiąc już o jakichś durnych pogawędkach nie na temat, jakie niektórzy sobie robią w wątkach.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

A ja bym chcial wiedziec kto dla was to ma pozbierac ?
Prosze o odpowiedz na pytanie, a nie durne nic nie wnoeszace pogawedki :P
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Nikt takiego czegos nie napisze, bo to praktycznie niemozliwe i w gruncie rzeczy niepotrzebne. Kazda proba usystematyzowania wiedzy zawartej na tym forum skonczylaby sie w najlepszym razie stworzeniem poradnika bedacego subiektywnym spojrzeniem autora na wszystko to, co tu napisano. A przeciez w wielu przypadkach nie ma jednej drogi. Jest szkola falenicka i szkola otwocka - jak w wiekszosci dziedzin zycia ;) Jest podejscie sportowe i rekreacyjne, sa zawodnicy, pasjonaci techniki i rekonstruktorzy. Wiec kazdy "podrecznik forumowy" bylby sila rzeczy niepelny.
Jasne - mozna by napisac prace zbiorowa. Czyli przepisac cale forum ;)

Na szczescie mamy wspanialy wynalazek hipertekstu i Google. Trzeba po prostu usiasc, zaopatrzyc sie w termos zupy i skrzynke piwa i poswiecic kilka dni na czytanie.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Zapisać i wydrukować...
Nawet po książkę trzeba iść do księgarni, sama nie przyjdzie.
Lupka googlowa i forumowa, własne notatki ze strzelnicy, i gotowe.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Drasztuh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Maszewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Drasztuh »

Sorry, ale samemu nie dam rady ogarnąć tego tematu, lecz z pomocą =1 lub <1 osób jestem gotów podjąć się utworzenia pracy zbiorowej na temat CP zbierając informacje zawarte na forach, oraz z własnych doświadczeń. Jeżeli nie ma na to chętnych, to w wolnych chwilach, o ile będzie mi się chciało spróbuję ździałać coś samemu.. Nie takie głupie pomysły się już miewało.
Romannn
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwietnia 2014, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Romannn »

Wydaje mi się że nie o podręcznik tu chodzi tylko o takie "mini kompendium wiedzy" dla nowych użytkowników w postaci kilku przydatnych linków.
Dziwi mnie że Użytkownicy z doświadczeniem i wieloletnim stażem na Forum proponują "nowicjuszom" stworzenie czegoś takiego.
Nie dziwie się że pomysł z 2010 roku upadł w zarodku skoro prośba o pomoc spotyka się z taką reakcją:

"A ja bym chcial wiedziec kto dla was to ma pozbierac ?
Prosze o odpowiedz na pytanie, a nie durne nic nie wnoeszace pogawedki :P"

Odpowiadam na pytanie - jeżeli przeglądając forum natrafię na przydatny IMO wątek to wkleję tu link. Jeżeli paru użytkowników zrobi podobnie to powstanie zbiór linków pozwalający "nowym" użytkownikom przeczytać rzeczy ważne.

Na początek kilka bardzo przdatnych linków od Kolegów, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą chcą dzielić się z innymi + te które moim zdaniem są istotne.
http://www.blackpowder.pl/
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=63420
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=35130
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=15535
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=27884
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=34977
Mam nadzieję że nowe ciekawe linki pojawią się w niedługim czasie.
Pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Jest książka: Grzegorz Nowak "Strzelanie z broni odprzodowej"
Było o niej nie raz na forum:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=89 ... ight=nowak
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=11203

Nigdy jej nie miałem w ręku (jakoś nie czułem potrzeby jej posiadania), ale były zarzuty że jest w niej dużo błędów. Poproście wiec autora o drugie wydanie - poprawione.
Czy z samej książki można nauczyć się strzelać i obsługiwać broń CP?
:-/
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Nie masz pojecia ile godzin, przejechanych kilometrow, ton olowiu, dziesiatek kg prochu i rozczarowan kosztuje wiedza, sporo spraw zostalo omowionych, tyle ze wnioski przychdza z doswiadczeniem.
A to co wkleiles to Twoja praca?
Ty te tematy napisales?
Jednak koledzy z duzym doswiadczeniem, nie chce Ci sie szukac i ktos ma to zrobic, a ja mysle ze wyciaganie wnioskow sprawia klopot.
;)
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Romannn pisze: Odpowiadam na pytanie - jeżeli przeglądając forum natrafię na przydatny IMO wątek to wkleję tu link. Jeżeli paru użytkowników zrobi podobnie to powstanie zbiór linków pozwalający "nowym" użytkownikom przeczytać rzeczy ważne.
Prochu, ze sie tak wyraze, nie odkryles. Tak wlasnie dzala zlobek. Ludzie na ogol wklejaja tu linki do tematow, ktore byly juz po 100 razy walkowane, czesto zyczliwie kierujac nowcjuszy od razu do ostatecznych konkluzji na dany temat. Nie widzisz tego, bo admin ustawil automatyczne czyszczenie dzialu. I dobrze, bo inaczej cale forum zostaloby zdublowane.

Pamietaj tez, ze czasami lepiej samemu pogrzebac, nawet torche po omacku, bo w ten sposob trafiasz na rzeczy, ktorych potrzebowales, ale sam o tym nie wiedziales ;)
Maciek
.62 i .69
Romannn
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwietnia 2014, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Romannn »

Chyba nie wszyscy rozumieją moje intencje. Ja nie chcę żeby ktokolwiek cokolwiek za mnie robił. Nazwa tego działu to " Żłobek, czyli pierwsze pytania...."
Ja zadaję pytanie a niektórzy mi odpowiadają "sam se znajdź, jest lupka, nie chce ci się itd"
To teraz ja zadam pytanie kolego Marek-
Do czego Twoim zdaniem ma służyć dział "Żłobek, czyli...." i o co ewentualnie można zapytać? O ile w ogóle o coś można.

Na szczęście są też Koledzy którzy podadzą link lub nakierują początkujących takich jak ja na właściwe tematy albo przynajmniej nie traktują każdego pytajacego jako nieroba.
Forum jest czyszczone między innymi z tego powodu że zamiast kilku przydatnych linków w tym dziale które zajmą raptem pół strony, Kilku Forumowiczów (w tym ja) robi Off Topic.
Zgadzam się z ostatnim zdaniem w 100% - dużo więcej można się dowiedzieć przeszukując Forum, tylko pierwszego dnia tutaj nie wiedziałem od czego zacząć i o to zapytałem. Uznałem że jest to normalne pytanie na Forum hobbystycznym.

Tyle z mojej strony, przepraszam za OT, dziękuję wszystkim którzy podeszli do tematu w sposób merytoryczny. Tym którzy nie chcą pomagać innym powiem że nie muszą, nie jest to obowiązkiem. Po co tylko oceniać ludzi których się nie zna?

Jeżeli ktoś jeszcze wklei jakiś ciekawy link to będzie miło. Na pewno przyda się to wszystkim "nowym" użytkownikom :-D
Pozdrawiam Roman
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Nie zadales pytania jak to w zlobku sie robi, za to chciales zbior gotowych odpowiedzi.
Romannn
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwietnia 2014, 13:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Romannn »

Ja nic nie chciałem, ja grzecznie poprosiłem i nie o zbiór odpowiedzi tylko o linki przydatne dla początkujących.
Pozdrawiam Roman
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1021
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slepe_oko »

Nie przejmuj się. Czytaj forum i wybieraj się na strzelnicę, jeśli chcesz zapytać ,przeszukaj szukajką forum i czytaj, a jeśli już ci sie wydaje ze wiesz ,to skonstruuj na nowo pytanie i znowu szukaj, bo wielu znawców pisze tu coś jako pewnik a w praktyce okazuje sie to g..wno warte. Korzystaj z googla, wypozycjonuje ci od razu tematy które poszukujesz na tym forum. Korzystaj z forum zagranicznych i translatora jeśli nie znasz jezyków, ale uważaj bo za granica jest sporo rzeczy dozwolonych a u nas karanych i na odwrót. Ale jak najszybciej umow sie z grupa lokalną na strzelanie, pomoże ci to ogromnje, nawet jesli nie masz aktualnie własnej broni.
WSN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 16:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrowiec Św
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington texas sheriff

Post autor: WSN »

Witam napisze mi ktoś jak krok po kroku rozebrać i złożyć z powrotem Remka ? Colta już składam z zamkniętymi oczami :P a Remigiusz jest moim nowym nabytkiem z którym nigdy nie miałem do czynienia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

TU w miarę dokładnie pokazuje od A do Z jak się rozkłada. Sposób czyszczenia oczywiście pozostaje w kwestji posiadacza rewolweru
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Żłobek, czyli pierwsze pytania... - CP”