Rewolwer

... dotyczące strzelectwa czarnoprochowego

Moderator: Moderatorzy CP

Poprzedni tematNastępny temat
Dziki Byk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rewolwer

Post autor: Dziki Byk »

Witam .Dziękuję za przyjęcie na to forum
Chciał bym zapytać bo jeszcze świeżak ze mnie jaką dobrą broń polecacie i krótką remington czy jakiś colt no i długą na Sharpsa mnie nie stać ale chciał bym coś czym nie będę strzelał komuś do tarczy :-D chcę po prostu dobry karabin najlepiej wojskowy kolega ma i fajnie się z tego strzelało tylko prochu zjadał dużo bo caliber 58 pozdrawiam i dziękuję za info odesłano mnie tutaj na razie ogarniam co i gdzie się poruszać

WashIrving
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Rewolwer

Post autor: WashIrving »

Jeżeli chodzi o rewolwery to kup cokolwiek -Remingtona albo Colta od Uberti albo Pietty, z długą lufą (~ 8 cali), bez przepłacania i szczególnych inwestycji. Idź do sklepu, pomacaj, zobacz jak się składa rozkłada, wymienia bęben - to kwestia indywidualna. Jeżeli nie masz doświadczenia strzeleckiego to sprawdza się w praktyce zasada, że każdy z nich będzie strzelał lepiej od Ciebie :) Z tym strzelaniem w cudzą tarczę to trochę przesada.
Pietta Remington 1858 inox

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zanim kupisz cokolwiek, udaj się na najbliższą strzelnicę z czarnym prochem, pogadaj z ludźmi, poproś o pokazanie wszystkiego, co mają, potrzymaj, przymierz się do jak największej ilości broni = nie ograniczaj się do rewolwerów, zapoznaj się z pistoletami i karabinami, jeżeli będą. Sam się przekonasz, że broń jest niezwykle różna i ma swoje plusy i minusy. Szkoda by było, gdybyś od razu po zakupach doszedł do wniosku, że to jednak nie to, na co liczyłeś. uwierz mi, mam swoje lata, sam szkolę czarnoprochowców i wielu z nich jest mi wdzięcznych, że zobaczyli coś jeszcze oprócz rewolwerów. A pistolet i tak będzie Twoją następną bronią, jeżeli najpierw kupisz rewolwer. Mając pistolet jako pierwszy długo na rewolwery nawet nie będziesz spoglądał, natomiast rewolwerowcy będą spoglądali na Ciebie i Twoje wyniki z zazdrością.
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

Dziki Byk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Mam okazję kupić na rynku wtórnym remingtona Snubsa chyba nie mylę nazwy ale to ma tylko 3 calową lufę ale plus to to że z pełnym wyposażeniem łącznie z praską i pudrem i pochwą tyle że praworęczną a ja jestem mańkutem ale to szczegół Stan naprawdę zadowalający tylko trochę drogi ale popatrzałem na olx i innych portalach to ceny podobne

slaw2

Post autor: slaw2 »

Zanim kupisz cokolwiek, udaj się na najbliższą strzelnicę z czarnym prochem, pogadaj z ludźmi, poproś o pokazanie wszystkiego,
Zbyszku - czasami szkoda czasu na 3 calowe snubosy ;laughing: . Jest takie porzekadło - gadał dziad do obrazu ....... :one:

Awatar użytkownika
mar_kow

Post autor: mar_kow »

Dziki Byk pisze:
16 października 2020, 22:18
Mam okazję kupić na rynku wtórnym remingtona Snubsa [...]
Colt Snubnose z 3 calową lufą jest fajny ale jak już jesteś po etapie Remingtona i co najmniej Hawkena. Wtedy zainteresujesz się ewentualnie jeszcze gładką lufą 12GA i skałką. Po warunkiem że masz kasę na zbyciu. Jest to broń po prostu dla frajdy, na 25 m wyników nim nie zrobisz ale pobawić się można... Ktoś się nim pobawił i przechodzi na kolejny etap zainteresowania. Dodatkowo w większości kupują go ci co chcą mieć substytut "klamki" na ciężkie czasy...

slaw2

Post autor: slaw2 »

Colt Snubnose z 3 calową lufą jest fajny ale jak już jesteś po etapie Remingtona i co najmniej Hawkena.
Normalnie nie znam nikogo kto po etapie Remika i Hawkena kupiły by Snubosa ;laughing: . Ale pistolet jak mawia Zbyszek to całkiem sensowne rozwiązanie po Remiku i Hawkenie . tylko pistolet to jest wymagający i trafić w tarczę cieżej jak karabinem :one: . Choć w pistolecie trzbeba znać kilka knifów i łapa mniej lata . Ale samemu ciężko się dochodzi do jakiegoś skupienia. Dlatego karierę lepiej zaczynać z kimś kto zademonstruje podstawy. Nam bardzo fajnie to wytłumaczył Zbyszek.

Dziki Byk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

W sumie sezon jako tako się kończy więc nie mam parcia na zakupy ale jak coś trafię fajnego w rozsądnej cenie to kupię i przygotuje do następnego sezonu choc z czasem którym dysponuje nie będzie to co tydzień . Zawsze interesowała mnie broń i w końcu dojrzałem do tego żeby mieć swoją

Awatar użytkownika
Paulus601

Post autor: Paulus601 »

Witam w moim przypadki zaczynałem przygodę od karabinu Kentucky a po pewnym czasie dokupiłem sobie pistolety jednostrzałowe zabawa jest tak samo fajna. Z czasem dorosłem do rewolwerów pierwszy jaki miałem to Remington Texas choć jest fajny to jakoś przypasowały mi jednak Colty których mam 5 a tylko jednego Remingtona ale to kwestia tego co kto woli. Jeśli masz okazję to postrzelaj sobie z pistoletów jednio strzałowych może się tobie spodoba a z czasem przesiądziesz się na rewolwer kwestia gustu i finansów.Jednak rewolwer z 3 calową lufa to sprzęt do strzelania na 10 metrów bo na większym dystansie trudno coś trafić z taką lufką.Co do broni długiej to Hawken albo Kentucky powinny być odpowiednie do strzelania na 50 -100 metrów jak na początek,co do calibru sam musisz sobie wybrać jaki chcesz mieć ja od samego początku trzymałem się cal. 44 /45. Jednak z czasem calibry broni zaczęły rosnąć od 0,58 0,69 jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia;) a skończyły się na 0,72 ale ciągle choruje na caliber 0,75 wiec to tylko kwestia czasu.Nie spiesz się z decyzją zakupu rewolweru czy innego sprzętu jest tego dość w sklepach i na Alledrogo coś zawsze dla siebie znajdziesz kwestia dopasowania i kasy którą chcesz wydać.
Colt Army1860,Police Pony,Confederate,Dragon,Pocket.31,Remington 1858,Pistolet Kentucky,Derringer Philadelphia,karabin Hawken,Kentucky,Pennsylvania,Zouave,wiatrówka Predom-Łucznik KJ187

Dziki Byk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Aż tak świeży to nie jestem strzelałem z różnej broni ale nie swojej kolega ma kilka sztuk i karabiny i rewolwery i troxhę zaprzeczę pytaniu na górze najłatwiej najprościej z ładowaniem okazał się właśnie remington była praska raz dwa nabite i wio pięknie się strzelało z Mauser Target - Wurttembergischen 1857 i bagatela z muscetona . Wiem że to nie dział sprzedaży i jak nie wolno to wycofam pytanie - gdybyś chciał się pozbyć tego remingtona to pamiętaj o mnie pozdrawiam

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Żłobek, czyli pierwsze pytania... - CP”