Zestaw startowy Remington 1858

... dotyczące strzelectwa czarnoprochowego

Moderator: Moderatorzy CP

piotr7
Zarejestrowany użytkownik

Zestaw startowy Remington 1858

Post autor: piotr7 »

Cześć,

Jestem nowy, trochę oczytany :)

W pierwszym rzucie planuje kupić:

rewolwer Pierta, 1858 New Army, RGA44 1 szt. (Saguaro SA1791)
kapiszony RWS No1075 250 szt. (Saguaro SA1752)
kula .451 100 szt. (Saguaro SA563)
klucz do kominków Pieta/Uberti 1 szt. (Saguaro, 59 PLN)
smar Black Powder Gear No. 2 100g 1 szt (Militaria 20 PLN)
wycior 36/44 1 szt. (Militaria 35 PLN)
prowadnica wyciora (osłona lufy) .31- .45 1 szt. (Militaria 7 PLN)
fiolki 1,5 ml 250 szt. (Allegro 26 PLN)

a później pewnie:

- praska 36/44 1 szt.
- zapasowa szczotka syntetyczna kal. 44 1 szt.
- kapturki na kominki 4 mm 6 szt.
- proch ZS2 po rejestracji EKB 1 kg
- pojemnik na fiolki 1 szt.

Zapomniałem o czymś?
Coś można poprawić niewielkim kosztem?
Jakieś korzystniejsze miejsca zakupu?

Pozdrawiam,
P.
Właśnie odkryłem, że strzelanie świetnie odstresowuje - ale tylko jak się trafia :)
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, IŻ-53M, RECORD mod.3 - ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.
Remington New Army, 1858, .44, 8",

Awatar użytkownika
mar_kow

Re: Zestaw startowy Remington 1858

Post autor: mar_kow »

Do potrzeb pierwszej linii dorzuć praskę - łatwiej się ładuje. Jeżeli upierasz się bez praski to zrób albo zamów odpowiedni stojak do ładowania. Da się i bez ale strzelectwo CP to też rozwijanie innych umiejętności. Wiele rzeczy możesz zrobić sam: praskę, stojak, kluczyk do kominków, upichcić smar, odlać kule, uszyć kaburę. Nic tak nie satysfakcjonuje jak zrobione przez siebie akcesoria... Kup też jakiś olej do konserwacji - np. zielony Brunox.

No i znacznie łatwiej będzie się ładowało kapiszony kapiszonownikiem. Polecam Gold Capper'a ale można też kupić te plastikowe z drukarki 3D na początek.
Większość rzeczy kupisz na bazarku na tym Forum i Black Powder (https://forum.blackpowder.pl/index.php? ... 03e6541ead). Tutaj nikt Ci "szajsu" nie sprzeda zwłaszcza użytkownicy z długim czasem rejestracji. Niedawno od Kolegi z tego Forum kupiłem colta Walkera w baaardzo rozsądnej cenie i super jakości (tak jak pisał - pozdrawiam :516: ). Możesz też wrzucić w ofercie "kupię" to co chcesz - na pewno ktoś się odezwie. Natomiast w każdym sklepie możesz śmiało kupować (sporo kasy zostawiłem w Suquaro Arms https://saguaro-arms.com/product-pol-28 ... S-219.html) - ceny sam porównasz...

Fotka poglądowa stojaka i kluczyka:
Obrazek
Obrazek

Kluczyk z nasadki 4,5mm - koszt 8zł ze zwykłym pokrętłem...

Tu masz dobrą ofertę:
viewtopic.php?f=110&p=1974551#p1974551

Shokunin

Post autor: Shokunin »

Mam nadzieję, że nie będę się wymądrzał.

Większość Twojej listy jest OK.
Po kilku latach użytkowania Remingtona osobiście przestałem jednak stosować fiolki, na rzecz robienia patronów. Znacznie skraca to czas potrzebny na załadowanie broni.
Dodatkowo już w momencie kupna rewolweru zaopatrzyłem się w zapasowy bębenek, aby mieć możliwość dłuższego strzelania. Tak samo od razu kupiłem praskę do ładowania, gdyż uznałem stosowanie pobojczyka na strzelnicy za zbyt czasochłonne (ale oczywiście niektórzy moi koledzy mają inne zdanie).
Inną sprawą jest kaliber kul. Osobiście preferuję 454, które lepiej uszczelniają się w komorach bębna. Na początku kupowałem gotowe, obecnie sam sobie robię. Osłony na kominki uważam za zbędny zakup. Nikt rozsądny nie wali na sucho w kominki.
Co do smaru zdania są podzielone. Jednak zamiast kupować zawsze możesz sobie małym kosztem i wysiłkiem zrobić sam dokładnie taki jak nr 2
Zainwestuj też w porządny kapiszonownik, np. Gold Capper, co znacznie ułatwi ci ich zakładanie na kominki. Docenisz go szczególnie w zimie.

A jeszcze możesz przejrzeć to forum pod kątem info o Remingtonie, i znajdziesz masę dobrych porad.

Pozrawiam i życzę udanych strzelań
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"

piotr7

Dzięki za uwagi, wiele z nich da mi do myślenia.
Pewnie na niektóre kwestię wyrobie sobie pogląd w miarę strzelnia.
- zacznę od pobojczyka, i tak się muszę nauczyć jego obsługi,
- kule zostawię. 451 jak zaleca Saguaro, dodatkowo podobno Remiki mają słabe pobojczyki,
- na pewno kiedyś spróbuję patronów
P.
Właśnie odkryłem, że strzelanie świetnie odstresowuje - ale tylko jak się trafia :)
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, IŻ-53M, RECORD mod.3 - ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

Ten Remik z kosztami i prowizja na Westerguns kosztuje sporo mniej.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

piotr7

Trochę mi dałeś do myślenia.
Kupował ktoś w Westernguns?
Pewnie do rejestracji trzeba tłumaczyć fakturę, no i ewentualna gwarancja może być trudna w realizacji.

JasonOgg

Post autor: JasonOgg »

fiolki radzę kupić większe 2ml. 1.5 są troszeczkę za małe do kaszki/większych naważek. Minimalnie ale jednak.

Rudpavv

Post autor: Rudpavv »

piotr7 pisze:
03 października 2020, 14:20
- kule zostawię. 451 jak zaleca Saguaro, dodatkowo podobno Remiki mają słabe pobojczyki,
To jest chyba jeden z internetowych mitów. Przez pobojczyk w inoxowym uberti 5,5 cala przepuściłem już kilkaset patronów i nie widać żadnego zużycia. Jeśli już coś się uszkodzi to któryś ze sworzni, z wymianą takiego raczej nie byłoby większego problemu.

Polecam zaopatrzyć się w jakąś tanią prochownicę. Jest bardzo wygodna przy przesypywaniu prochu do fiolek, dokładność i powtarzalność jest lepsza niż przy zwykłej łyżce z łuski. Ja kupiłem małą prochownicę ''tubular'' pedersoli za ok. 95zł kilka miesięcy temu. Dzisiaj testowałem smar 1:2 wosk pszczeli ze smalcem. Konsystencję ma podobną do smaru lightning nr.2, jest troszeczkę twardzy. Działanie identyczne :)

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

piotr7 pisze:
03 października 2020, 18:47
Trochę mi dałeś do myślenia.
Kupował ktoś w Westernguns?
Pewnie do rejestracji trzeba tłumaczyć fakturę, no i ewentualna gwarancja może być trudna w realizacji.
Kupiłem. Odpiszę jak znajde chwilkę. Nie tlumaczy sie faktur. Czas dostawy do 5 dni. U nas dostarczy ci DPD

Zakladasz konto. Otworz translator google bo lepiej obsługiwać w orginale ich strone. Podajesz swoje dane oraz czy towar na twoj adres czy moze gdzie indziej. Placisz kartą. Podaj prawidlowo mail do siebie bo poprosza o skan 1 strony dowodu os. Odsyłasz. I tyle. Całą procedure sledzisz u nich na stronie łącznie z kurierem, lub później na stronie kuriera. Fakturę otrzymujesz na mail. Poza twoimi danymi adresem westernguns i towarem nic po francusku nie ma.
Ostatnio zmieniony 04 października 2020, 12:00 przez slepe_oko, łącznie zmieniany 1 raz.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

piotr7

Rudpavv pisze:
03 października 2020, 22:09
To jest chyba jeden z internetowych mitów. Przez pobojczyk w inoxowym uberti 5,5 cala przepuściłem już kilkaset patronów i nie widać żadnego zużycia. Jeśli już coś się uszkodzi to któryś ze sworzni, z wymianą takiego raczej nie byłoby większego problemu.
Kule . 451 zalecają tylko do Remingtonów Pietty, myślę że mają po temu jakiś powód. Spytam ich przy okazji.
P.

gondol_jerzy

Post autor: gondol_jerzy »

piotr7 pisze:
04 października 2020, 10:43
Kule . 451 zalecają tylko do Remingtonów Pietty, myślę że mają po temu jakiś powód. Spytam ich przy okazji.
P.
Ciekawe czemu, skoro producent zaleca ,454. Instrukcja Pietta

Shokunin

Post autor: Shokunin »

Skorzystam z okazji, że ten temat odwiedzają posiadacze Remingtona. Spotkałem się też z kalibrem kul 457. Czy bardziej doświadczeni strzelcy używali może i mogą coś napisać.
Z góry dziękuję
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"

Rudpavv

Post autor: Rudpavv »

Wszystkie się nadają, bo i tak są kalibrowane przez bęben. Kula po prostu nie może być za luźna. Strzelałem z pietty kulami .454 oraz z uberti kulami .451 i na tarczy żadnych różnic nie było. Kule .451 w uberti sporo łatwiej załadować ale dalej jest ścinany ołów więc kula jest dopasowana prawidłowo.

Awatar użytkownika
Mumin_

Post autor: Mumin_ »

Shokunin pisze:
04 października 2020, 14:29
Skorzystam z okazji, że ten temat odwiedzają posiadacze Remingtona. Spotkałem się też z kalibrem kul 457. Czy bardziej doświadczeni strzelcy używali może i mogą coś napisać.
Z góry dziękuję
Uberti czarny - idealnie latają 454. Koleżanka ma Uberti inoksa - najlepsze są 451.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Zbigniew Rybka

Post autor: Zbigniew Rybka »

Nie wiem, jak w inoksie, ale w normalnym czarnym Pietta woli kaliber 451, w Ubertiego takie kule można wcisnąć palcem (ani to bezpieczne, ani celne), Uberti minimum 454! Chyba, że kule są źle skalibrowane lub opisane...
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

Wróć do „Żłobek, czyli pierwsze pytania... - CP”