Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Powitanie- opinia nt Sharpsa.

... dotyczące strzelectwa czarnoprochowego

Moderator: Moderatorzy CP

Retronaut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Powitanie- opinia nt Sharpsa.

Postautor: Retronaut » 2018-07-04, 17:37

Witam!
Przygodę z CP zacząłem ok. 10 lat temu z muszkietem lontowym i pistoletem skałkowym, potem były Colty Armi San Marco, obecnie jestem już umówiony na zakup karabinu Sharps firmy Armi San Marco, produkcja lata 80-te, skok gwintu 1/48, broń na patrony papierowe. Czy z takim karabinem mogę wziąć udział w zawodach typu Quigley Match, albo podobnych w Polsce? Będę wdzięczny za opinie.

http://ifotos.pl/z/qexeqxh

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Powitanie- opinia nt Sharpsa.

Postautor: Marek- » 2018-07-04, 22:07

Wziąć udział to nie to samo co trafić.
Pytasz o zawody na dosyć dużym dystansie. Strzelaliśmy podobnymi i takimi karabinami ale wyniki były słabe i przypadkowe.
Na 800 y pocisk z tego karabinu doleci tylko przy dużej naważce, która dosyć szybko wypali płytę.
Ostatnio zmieniony 2018-07-04, 22:17 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kozichwost » 2018-07-04, 22:11

Wziąć oczywiście możesz, jednak wyników z tej broni nie będzie.
Przepraszam - pan tu nie stał

Retronaut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Retronaut » 2018-07-05, 02:43

Może inaczej. Na jakie dystanse się tam strzela (widziałem film ze strzelania na 320 bodaj), bo rzeczywiście wg. opisów modeli historycznych (których jest kopią) nie jest przeznaczony na odległość większą niż 600 y. Chciałem go potraktować jako niezbyt drogi, pierwszy stopień do zabawy w dystanse dłuższe niż załóżmy 100-120 metrów (nigdy powtarzalnie nie trafiałem w nic odleglejszego). Może znajdzie zastosowanie w innych konkurencjach? Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobał :) Za rok, max dwa i tak wymieniłbym na coś mocniejszego, z innym skokiem gwintu, na dłuższe pociski etc. Ogólnie Sharpsy niesamowicie mi się podobają :)

EDIT: Dotarłem do wątku o tegorocznej edycji Quigley Match w Skarżysku, i na plakacie jest taki jak "mój" egzemplarz, tylko z przyspiesznikiem i oktagonalną lufą. Czy różni się czymś istotnym od "mojego"? A może wystarczy, żebym za rok popróbował na dystansie 350? Wybaczcie ignorancję, może pytam trochę na oślep, ale im więcej zadam teraz pytań, tym mniej błędów później. :wink: http://ifotos.pl/z/qexwrsa
Ostatnio zmieniony 2018-07-05, 02:53 przez Retronaut, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-07-05, 09:14

Plakatem się nie sugeruj, zauważyłeś obok amunicje ?
Karabinem mozesz strzelać konkurencje sharps 50m i 100m czasem są rozgrywane zwody na 200m np. za tydzień w Pleszewie, a wcześniej w Radomsku w tej konkurencji dopuszczaja łącznie prawie każdą broń na czarny proch.
To nie jest karabin na daleki dystans ale do 300m daje rade, a doleci i na 1000y przy pełnej komorze co nie znaczy że sie trafisz powtarzalnie, bo z balistyką nie wygrasz.

Retronaut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Retronaut » 2018-07-05, 11:49

Co do amunicji, może dodam że o "wypalenie płyty" nie muszę się chyba obawiać, bo dostaję do niego dwa rodzaje gilz jeszcze (w tym pasujące, zupełnie współczesne od Pedersoli). Tak, zauważyłem, ale jeśli będę z niego strzelał do tych powiedzmy 350-480 metrów max (!) to i tak będę szczęśliwy, a "Koronę Himalajów" z "Bizonem" ;) zrobię po nabraniu doświadczenia, daję sobie na to więcej czasu. 50, 100, 200..? Super, póki co nie potrzebuję nic więcej.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-07-05, 12:12

może dodam że o "wypalenie płyty" nie muszę się chyba obawiać

Nic bardziej błędnego, każdy sharps z tym rodzajem doszczelniania kiedyś będzie wymagał poprawek, nawet te gilzy od DP nie są 100% szczelne, a czasem mniej szczelne niż papierowe wersje sharpsa.

.44

Postautor: .44 » 2018-07-06, 06:53

na zdjęciu na fuckbuku jest więcej zdjęć. To .45 z gwintem 1/48 cali. Ani pocisku do niego ani strzelić w miarę celnie powyżej 100 metrów się nie da
ludzka rzecz postrzelać ...

Awatar użytkownika
kozichwost

Postautor: kozichwost » 2018-07-06, 15:59

Kolego, jeśli chcesz być zadowolony z wymagań, jakie stawiasz karabinowi szukaj czegoś z szybkim gwintem 1:21 albo coś blisko tej wartości. Kolejna sprawa, że precyzyjne strzelania z papierowego sharpsa na większe odległości jest trudne. Trzeba się bardzo bardzo przyłożyć do produkcji patronów. Tutaj wynalazek na gilzy jest po prostu mniej upierdliwy. Nie zwariuj tylko i nie bierz 45-120, bo tej broni przydałby się oporopowrotnik.
Przemyśl zakup karabinu, o którym myślisz. Wydasz kasę na karabin, wydasz kasę na kokile i resztę oprzyrządowanie a jak sam twierdzisz za 2-3 lata zmienisz na coś innego. I wszystkie doświadczenia poza naciskaniem spustu szlag trafi. Nie lepiej kupić raz a dobrze?
Przepraszam - pan tu nie stał

witold33
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: witold33 » 2018-07-08, 20:48

witam goraco :)

Wróć do „Żłobek, czyli pierwsze pytania... - CP”